Posof SYDV

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında isletmekonomist tarafından paylaşıldı.

1. isletmekonomist

isletmekonomist Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Puanı 77 altında olan artık umudu kırılmış arkadaşlar için biçilmiş kaftan ardahan halkıda iyidir terörler ilgileri yoktur =)) maaş da güzel şahsen ben henüz gözümü okadar karartamadım ama burası 74-73 le alım yapar kanımca =) ikamet şartıda yok

SOSYAL YARDIM VE İNCELEME GÖREVLİSİNDE İSTENEN ŞARTLAR : İşin Süresi : Daimi (2 Ay deneme süreli) İstenilen İşgücü Sayısı : 1 1- ÖZEL ŞARTLAR: 1) En az 4 yıllık Yüksek Öğrenim Kurumundan mezun olmak. (Tercihen öncelik sırası Sosyal Hizmetler, Sosyoloji, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Halkla İlişkiler ve Felsefe Bölümü.) 2) Bilgisayar kullanıyor olmak. 3) Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya muaf olmak ya da askerlikle ilişkisi bulunmamak. 4) Sosyal İletişim Becerisine sahip olmak. 5) Adli Sicil kaydı bulunmamak. 6) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özrü bulunmamak. MÜLAKATA ÇAĞRILACAK OLAN ADAYDAN İSTENECEK BELGELER: 1- Özgeçmiş (En fazla bir sayfa) 2- Diploma veya Mezuniyet Belgesi. 3- Nüfus Aile Kaydı ve Yerleşim Yeri Belgesi. 4- Adli Sicil Kaydı. 5- Askerlik Terhis Belgesi.(Erkek Adaylardan) 6- 2 Adet Vesikalık Fotoğraf.(Son 6 ay İçerisinde Çekilmiş) 7- Varsa İş Deneyim Belgesi. 8- 2011 - 2012 Yılı KPSSP3 Puan Türünden en az 60 Aldığını Gösterir Belge. 9- Devlet Hastanelerinden alınmış Sağlık Kurulu Raporu.(İşe kabul edildiğinde istenecek) NOT: Vakfımız mülakata KPSS Puan sırılamasına göre 5 aday çağıracaktır. Vakfımız personel alıp almamakta serbesttir İrtibat Adresi ve Telefonları : Posof Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı Hükümet Binası Kat : 2 Telefon : 0 478 511 24 20

2. isletmekonomist

Ödül Puanları:
    18
    valla bilemem Hatice ama bayan için zor olabilir ardahan =)

3. Kafkaslı

Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    938
    Ben bölüm ayrımı var sanıyordum bölümlere dikkat etmemiştim.Tercihen dediğini görmemiştim ben de başvurmayı düşünüyorum zaten en baştan beri Kars'a atanabilmek istiyordum Posof olursa çok mutlu olurum :)

4. iktisatçı

iktisatçı Aktif Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    28
    posof'u bilmeyenlere anlatayım arkadaşlar. gürcistan sınırına komşu ardahan ilçesidir. türkiye'de göçmenler sadece bulgaristan'dan yugoslavya'dan ya da yunanistan'dan gelenler olarak bilinir. ancak posof halkının %90'ı da şu anda gürcistan sınırları içerisinde kalan ahıska'dan göç eden türklerdir. özellikle göçleri 91harbinden biraz önce başlamıştır. göçlerinin sebebi ise o zamanki rusyanın baskıcı politikaları ve oradaki müslüman halkı hristiyanlaştırma çabalarıdır. eğitime çok fazla önem verirler. kızlarını bile okuturlar.

iklimine gelince ben hiç gidip görmedim. ama bana aktarıdığı kadarıyla kışlar soğuktur. kar yolları kapatacak kadar çok yağar. yazın bile yorgansız yatılmazmış. yazları daha çok bahar havasında geçermiş. genelde havası yağışlı olduğu için genellikle her yeri yeşillikmiş. ama çok fazla sebze tarzı ürünler yetişmezmiş. kaşarı, patetesi ile ünlüdür. bir de çok değişik elmaları vardır. biz elmarın dışının kırmızı olmasına alışkınız. burada yetişen elmaların içi de kırmızıdır. yöresel yiyecekleri daha çok hamur işleridir. börek,kete, katmer ya da batıda mantı dediğimi ama orada daha büyük ve daha değişik yapılan hinkal'dır.

insanına gelince ay ne kadar cana yakın insanlar deyip memnun olan da var ne bunlar böyle soğuk zebani diyip şikayet eden de. kişiden kişiye göre değişir. ha bir de büyük şehirler gibi beklemeyin ilçedir ama köyden biraz büyükçedir. benim posofla ilgili bildiklerim bu kadar. posof'a başvurmayı düşünüp de burası nasıl bir yerdir diye bilgilendirme amaçlı yazılmıştır.

Kafkaslı bunu beğendi.
  5. Kafkaslı

Ödül Puanları:
    938
    Kars'ta okudum ben :)

6. iktisatçı

Ödül Puanları:
    28
    aa dimi sen karsta okumuştun. yakın iller birbirine. zaten eskiden ardahan da karsa bağlıydı :D sen düşünüyormuşsun seçmeyi. orayı pek tercih eden yok puanlar düşebilir diye düşünüyorum.

7. isletmekonomist

Ödül Puanları:
    18
    kafkaslı işe başlayınca artık bir yemek ısmarlarsın :D ben haberdar ettim :D

8. Kafkaslı

Ödül Puanları:
    938
    ta posoftan yemek ısmarlaması zor olur et göndermeye kalksam yolda kokar :D
    keşke olsa da bal ile kaşar göndersem :)

9. iktisatçı

Ödül Puanları:
    28
    hülya posoftan patates gönder bana olur mu???? oranın patatesi çok güzel oluyor :D yanında kaşar da olabilir :D

10. Kafkaslı

Ödül Puanları:
    938
    olar tabi kartof gönderirem sene :) sen de mene dua et
    senin posof hakkındaki bu kadar bilgin nerden geliyir karslı mısın yoksa balam :)

iktisatçı bunu beğendi.
  11. iktisatçı

Ödül Puanları:
    28
    babamlar ahıska türkü oradan biliyorum. annem babam posof doğumlu benim. bak ben kartof'u bilmiyordum anneme sordum şimdi patates dedi :D

Kafkaslı bunu beğendi.
  12. Kafkaslı

Ödül Puanları:
    938
    "terekeme"sin ( karapapak) yani :)

13. iktisatçı

Ödül Puanları:
    28
    yok biz terekeme türklerinden değiliz. onların yaşadıkları bölgeler bize göre farklı. gerçi hepimiz türküz de benim bildiğim kadarıyla onlar azerbaycanı oluşturan türk boylarından biri. biz direk ahıska bölgesinden gelen türkleriz. şey gibi düşün ahıska türkleri izmirde terekemeler konyada gibi. biraz attım kafadan idare edin artık :D
    yalnız bir iş ilanından nereye geldik :D

Kafkaslı bunu beğendi.