Posof SYDV

Katılım
20 Mar 2013
Mesajlar
78
Beğeniler
31
#1
Puanı 77 altında olan artık umudu kırılmış arkadaşlar için biçilmiş kaftan ardahan halkıda iyidir terörler ilgileri yoktur =)) maaş da güzel şahsen ben henüz gözümü okadar karartamadım ama burası 74-73 le alım yapar kanımca =) ikamet şartıda yokSOSYAL YARDIM VE İNCELEME GÖREVLİSİNDE İSTENEN ŞARTLAR : İşin Süresi : Daimi (2 Ay deneme süreli) İstenilen İşgücü Sayısı : 1 1- ÖZEL ŞARTLAR: 1) En az 4 yıllık Yüksek Öğrenim Kurumundan mezun olmak. (Tercihen öncelik sırası Sosyal Hizmetler, Sosyoloji, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Halkla İlişkiler ve Felsefe Bölümü.) 2) Bilgisayar kullanıyor olmak. 3) Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya muaf olmak ya da askerlikle ilişkisi bulunmamak. 4) Sosyal İletişim Becerisine sahip olmak. 5) Adli Sicil kaydı bulunmamak. 6) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özrü bulunmamak. MÜLAKATA ÇAĞRILACAK OLAN ADAYDAN İSTENECEK BELGELER: 1- Özgeçmiş (En fazla bir sayfa) 2- Diploma veya Mezuniyet Belgesi. 3- Nüfus Aile Kaydı ve Yerleşim Yeri Belgesi. 4- Adli Sicil Kaydı. 5- Askerlik Terhis Belgesi.(Erkek Adaylardan) 6- 2 Adet Vesikalık Fotoğraf.(Son 6 ay İçerisinde Çekilmiş) 7- Varsa İş Deneyim Belgesi. 8- 2011 - 2012 Yılı KPSSP3 Puan Türünden en az 60 Aldığını Gösterir Belge. 9- Devlet Hastanelerinden alınmış Sağlık Kurulu Raporu.(İşe kabul edildiğinde istenecek) NOT: Vakfımız mülakata KPSS Puan sırılamasına göre 5 aday çağıracaktır. Vakfımız personel alıp almamakta serbesttir İrtibat Adresi ve Telefonları : Posof Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı Hükümet Binası Kat : 2 Telefon : 0 478 511 24 20
 
Katılım
31 Eki 2012
Mesajlar
0
Beğeniler
0
Eğitim
Lisans
Üni
Kafkas Ünv.
Bölüm
İktisat
#3
Ben bölüm ayrımı var sanıyordum bölümlere dikkat etmemiştim.Tercihen dediğini görmemiştim ben de başvurmayı düşünüyorum zaten en baştan beri Kars'a atanabilmek istiyordum Posof olursa çok mutlu olurum :)
 

iktisatçı

Aktif Üye
Mücadele Grubu
Katılım
31 Eki 2012
Mesajlar
170
Beğeniler
36
#4
posof'u bilmeyenlere anlatayım arkadaşlar. gürcistan sınırına komşu ardahan ilçesidir. türkiye'de göçmenler sadece bulgaristan'dan yugoslavya'dan ya da yunanistan'dan gelenler olarak bilinir. ancak posof halkının %90'ı da şu anda gürcistan sınırları içerisinde kalan ahıska'dan göç eden türklerdir. özellikle göçleri 91harbinden biraz önce başlamıştır. göçlerinin sebebi ise o zamanki rusyanın baskıcı politikaları ve oradaki müslüman halkı hristiyanlaştırma çabalarıdır. eğitime çok fazla önem verirler. kızlarını bile okuturlar.

iklimine gelince ben hiç gidip görmedim. ama bana aktarıdığı kadarıyla kışlar soğuktur. kar yolları kapatacak kadar çok yağar. yazın bile yorgansız yatılmazmış. yazları daha çok bahar havasında geçermiş. genelde havası yağışlı olduğu için genellikle her yeri yeşillikmiş. ama çok fazla sebze tarzı ürünler yetişmezmiş. kaşarı, patetesi ile ünlüdür. bir de çok değişik elmaları vardır. biz elmarın dışının kırmızı olmasına alışkınız. burada yetişen elmaların içi de kırmızıdır. yöresel yiyecekleri daha çok hamur işleridir. börek,kete, katmer ya da batıda mantı dediğimi ama orada daha büyük ve daha değişik yapılan hinkal'dır.

insanına gelince ay ne kadar cana yakın insanlar deyip memnun olan da var ne bunlar böyle soğuk zebani diyip şikayet eden de. kişiden kişiye göre değişir. ha bir de büyük şehirler gibi beklemeyin ilçedir ama köyden biraz büyükçedir. benim posofla ilgili bildiklerim bu kadar. posof'a başvurmayı düşünüp de burası nasıl bir yerdir diye bilgilendirme amaçlı yazılmıştır.
 

iktisatçı

Aktif Üye
Mücadele Grubu
Katılım
31 Eki 2012
Mesajlar
170
Beğeniler
36
#6
aa dimi sen karsta okumuştun. yakın iller birbirine. zaten eskiden ardahan da karsa bağlıydı :D sen düşünüyormuşsun seçmeyi. orayı pek tercih eden yok puanlar düşebilir diye düşünüyorum.
 

iktisatçı

Aktif Üye
Mücadele Grubu
Katılım
31 Eki 2012
Mesajlar
170
Beğeniler
36
#9
hülya posoftan patates gönder bana olur mu???? oranın patatesi çok güzel oluyor :D yanında kaşar da olabilir :D
 

iktisatçı

Aktif Üye
Mücadele Grubu
Katılım
31 Eki 2012
Mesajlar
170
Beğeniler
36
#11
babamlar ahıska türkü oradan biliyorum. annem babam posof doğumlu benim. bak ben kartof'u bilmiyordum anneme sordum şimdi patates dedi :D
 

iktisatçı

Aktif Üye
Mücadele Grubu
Katılım
31 Eki 2012
Mesajlar
170
Beğeniler
36
#13
yok biz terekeme türklerinden değiliz. onların yaşadıkları bölgeler bize göre farklı. gerçi hepimiz türküz de benim bildiğim kadarıyla onlar azerbaycanı oluşturan türk boylarından biri. biz direk ahıska bölgesinden gelen türkleriz. şey gibi düşün ahıska türkleri izmirde terekemeler konyada gibi. biraz attım kafadan idare edin artık :D
yalnız bir iş ilanından nereye geldik :D
 
Üst