PTT 2014 personel alımı ve İİBF mezunları [MAIL KAMPANYASI]

Konu, 'PTT' kısmında isletmeci1985 tarafından paylaşıldı.

1. isletmeci1985

isletmeci1985 Firedi'nin Kabusu Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Bu da yönetim kuruluna gönderilecek yeni metin

Atılacak adresler:
    mamanvermez@ptt.gov.tr , otuncak@ptt.gov.tr , eatay@ptt.gov.tr bunlara attıktan sonra

Bu adresten emin olmadığımızdan ayrıca atın adres ya o.tural@ptt.gov.tr ya da osmantural@ptt.gov.tr

İçerik:

Ülkemizin en önemli kuruluşlarından olan PTT'de başarılı yönetiminiz alımlar merkeziyken yıllarca İİBF'den alım yapmış ve İİBF mezunu memurlar yoğun çalışma ortamlarına kolaylıkla uyum sağlamıştır. İİBF mezunları aldıkları eğitim gereği mesleki açısında da rahatlıkla gişe memuru olabilmektedir. Bir öğretmen, mühendis gişe memurluğunda zorlanabilirken İİBF mezunu memurlar eğitimini aldıkları kendi işlerine hızla adapte olabilmektedir. İİBF kökenli memurların kısacık bir eğitimle görevi çabucak öğrenmesi ve yoğun tempoda kurumu aksatmadan işlemleri yapabilmeleri adaptasyonun en ciddi örneğidir.

Bir diğer konusu ise İİBF'nin kalıcılığıdır. Bir matematik mezununa zaten gerek 4001 adı altında çok fazla kadro verilmekte, gerekse formasyon alarak kolaylıkla öğretmen olabilmektedirler. İŞKUR örneğinde görüldüğü gibi kurumları birer "sıçrama tahtası olarak" görmektedirler ve bu durum kurumlara büyük zarar vermektedirler. Nitekim bunu PTT de 2013 alımlarında yaşamış ve kazanıp gitmeyen matematikçiler yüzünden birçok kadro boş kalmış, yedek alım dahi personel açığını kapatmakta yeterli olamamıştır.

2013/1'de PTT merkezi atamayla İİBF alacaktı, merkeziden çıkarılması bizleri mağdur etmiştir. Açıktan alıma ise İİBF alımı beklenirken son anda sürpriz bir şekilde matematik kodu eklenmiştir ve bu politika PTT'ye büyük zarar vermiştir. Büro memurluğu, gişe memuru gibi işleri aldığı eğitim gereği en iyi yapabilecek olanlar İİBF mezunlarıdır. Öğretmen adayı bir kişi ise kafasında formasyonunu tamamlayıp veya atamayı bekleyip gitmeyi planlamaktadırlar.

İİBF mezunları olarak olası 2014 alımında değerli yönetiminizin gereğini yapmasını önemle arz ederiz.

Bu da ilk mail

ik@ptt.gov.tr

Münir kaya amanvermez
    mamanvermez@ptt.gov.tr
    Osman tural
    o.tural@ptt.gov.tr yada osmantural@ptt.gov.tr
    Celile özlem tuncak
    otuncak@ptt.gov.tr
    Ender ethem atay
    eatay@ptt.gov.tr

Sayın Yetkili,

2013/1 alımında PTT personel alımının son anda merkezi alımdan çıkmasıyla beraber İİBF büyük bir mağduriyet yaşamış ve taban puanları bir anda yükselmiştir. 2013'de açıktan yapacağınız alımda ise İİBF'nin tercih edileceği söylenmiş olsa da son anda matematik bölümü eklenerek İİBF ikinci bir mağduriyet yaşamıştır.

Bir matematik mezunu dershanede çalışabilir, özel ders verebilir, formasyon alarak öğretmen olup atanabilir. Ancak bir İİBF mezununun özel ders verme, öğretmen olma gibi seçenekleri bulunmamaktadır çünkü İİBF mezunu aldığı eğitim gereği Genel İdari Hizmetler sınıfında memurluk yapmakta ve kalıcılığı etiği gereği benimsemektedir.

Daha önceki alımınızda matematikçilerin fırsatını buldukları an istifa edeceklerini söylemiştik. Nitekim 1 milyonlu Kayseri şehrinde sadece 8 kadro açılmasına rağmen 3 kadro boşta kalmıştır ve 83+ kapattığı için bunu yapan matematikçilerdir. Ya da Afyon için 85 puan aldım ama gitmedim diye övünen de bir matematikçidir. Bunun gibi örnekler çoğaltılabilir. Sadece İİBF denseydiyedek alıma bile 2. kez çıkılmaya gerek kalmaksızın tüm kadrolarınız dolacaktı ancak matematikçiler yüzünden yedek alıma çıkıldı ve gene de mağduriyetler yaşandı.

İİBF'ye üç alımda sadece 3000 kadro verildi ve merkezi atamalarda 80-81 puanlı birçok İİBFli umudu kesti. Binlerce İİBF mezunu kendi fakültesinden mezun olan insanların yıllarca başarıyla hizmet ettiği PTT'den alım beklemektedir. Olası bir alım yapılması durumunda eski yıllar gibi "SADECE" İİBF alımı yapılması durumunda 75-80 puan arası merkezi atamada hiçbir umudu olmayan KALICI personel kazanılacaktır.

Her sene minimum "40000" öğretmen alınmıştır. 2014 yılı içinse DPB 74000 memur alımı yapılacağını duyurmuş, başbakanımız ise bütçe görüşmelerinde 2014 yılında bu alımın 50000'inin öğretmen olacağını bizzat söylemiştir. Matematik mezunlarının PTT'yi bir basamak olarak kullanacağı atandığı an istifa edeceği aşikardır. 350000 kişilik bir aile olan İİBF'ninse kendisine merkezi atamalarda yer bulmayacağı rakamlarda net olarak görülmektedir.

PTT, sadece İİBF derse hem aldığı eğitim gereği donanımlı personel kazanacaktır, hem de bu personel kalıcı olacaktır. Atanan veya yılbaşından sonra emekli olan personelle birlikte PTT'nin personel ihtiyacı daha da artacaktır.

İİBF mezunları olarak gereğinin yapılmasını arz ederiz.

2. isletmeci1985

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Katılanlar + koysun, duman yaksın birşey yapsın ama lütfen belirtsinler. Mailde gördüğünüz eksiklik vs. varsa kendiniz de ilave yapabilirsiniz ve belirtirseniz o şekliyle de göndeririz farketmez.

3. blueblues

blueblues İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    +1 çok güzel yazı =) ne kadar mail o kadar farkındalılık!

4. blueblues

blueblues İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
  5. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    +

6. kutlukkagan

kutlukkagan Aktif Üye

Ödül Puanları:
    28
    ben de hepsine gönderdim arkadaşlar

7. mustafa63

mustafa63 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    +3

8. Sedat

Sedat % 100 Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    158
  9. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    son paragraf haricinde ben beğenmedim...İnşallah işe yarar...karşılaştırma mailleri veya atanamadık evde kaldık vurgulu sözler hiçbir zaman işe yaramadı ,bundan sonraki süreçte de bana göre işe yaramayacak..

ptt personel olarak iibfli almalı deyip bunun nedenleri açıklansa daha güzel olurdu.

10. incir reçelim

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    350 bin iibfli lafını artık geçin...350 bin iibfli deniyor 50 mail gidiyor...hazır kendi ayağınıza kurşun sıkıyorsunuz bu sözle.

iibfzede ve Kardinal bunu beğendi.
  11. Kardinal

Kardinal Çare Drogbaydı Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    88
    Arkadaşlar erinmeyin epostanızı açın gönderin
    kimse üşenmesin !

isletmeci1985 bunu beğendi.
  12. Kardinal

Kardinal Çare Drogbaydı Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    88
    Bir matematik mezunu dershanede çalışabilir, özel ders verebilir, formasyon alarak öğretmen olup atanabilir. Ancak bir İİBF mezununun özel ders verme, öğretmen olma gibi seçenekleri bulunmamaktadır çünkü İİBF mezunu aldığı eğitim gereği Genel İdari Hizmetler sınıfında memurluk yapmakta ve kalıcılığı etiği gereği benimsemektedir.

bu kısmı beğenmedim :) dershaneler kapanıyor ve de iibflide özelde çalışabilir :) yani matçı ile iibf kıyası bu şekil olmamalı.. iibfli ptt'den başka bir iş yapamaz gibisinden olmuş :)

incir reçelim bunu beğendi.
  13. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    ptt kalıcı personel istiyorsa tek fakülte kullanmalı sadece iibf demeli ki puanlar 75 e düşsün 82-83 lü insanlar ptt ye atandıkca tutamazlar

14. iibfzede

iibfzede VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    368
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    +

15. isletmeci1985

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Yapıcı eleştirin için teşekkür ederim ama dikkatli okursan kırmadan etmeden neden evde kalmışız açıklanıyor, bizi daima kötüleyen rakibimiz 4001'e karşı defans yapılıyor, sonra atama sistemlerindeki mağduriyetle orta sahada paslaşmalar yapılıyor, hücumda İİBF'nin kalıcılığı ve aldığı eğitimle gol aranıyor. 350000 rakamının hatalı pas olmaması için bolca mail gerekiyor.

Bir önceki sefer PTT2yi ilk arayanlardan ve hatta ders örnekleriyle birlikte neden İİBF'ye yoğunlaşanlardan birisiydim. Hiçbir faydasını göremeyince bir de değişik bir anlayışla sahaya çıkayım istedim. :)

16. isletmeci1985

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Dostum ekleyebilir, düzenleyebilirsiniz, akıl akıldan üstündür sonuçta. :) Özel sektörde İİBF'nin hali ortada. O kadar berbat haldeyiz ki aklıma bile gelmedi o kısım.Asıl vurgu kalıcılık üstüne. PTT'ye giren çoğu İİBF mezunu özel sektörü düşünmüyor bile, bir de bu cepheden bakmak lazım :)

17. incir reçelim

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat

bol mail gelmez Hocam..ne deyim inşallah beklediğiniz gibi olur.

18. isletmeci1985

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Valla biz atananlar daha çok çabalıyoruz, cidden anlamıyorum bu işin hikmetini. Hayır işin komiği metni de hazırlıyoruz, 1 dakikasını ayırıp kopyala yapıştır yapacak insanlar. Ancak buna bile üşeniliyor.

3 farklı mail adresinden mail attım, 2000 üyeli sitemizde herkes 1 mail bile atsa harika olacak.

kpsszede bunu beğendi.
  19. karagulum

karagulum Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    18
    bende mail adresindeki herkese mail attım umarım işe yarar metini hazırlayan arkadaşada teşekkürler

20. kpsszede

kpsszede Bu da mı Gol Değil Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    68
    gönderdim

Sayfayı Paylaş