* PTT 2017/2 ISE BASLAYANLAR

Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
700 onaylandı, bin küsürü de onay bekliyorsa 1750 oluyor zaten. Eee yedekler nerede? Biliyoruz ki bir sürü belge vermeyen asil var, belge veren içinden şu süreçte başka yere giden de vardır muhakkak, Ankara yedeklerinde 50 küsür kişi maille belge vermeye çağrıldı, başka illerin (misal Antalya) ise henüz çağırılmadı. 1750 asil birden belge vermedi ki nasıl 700 onaylandı, bin küsür de bekliyor olabilir? Bence sana verilen bilgide bir sorun var.
312 307 5138 bide sen ara bakalım

Eğitim
Lisans
Üni
Cumhuriyet Ünv.
Bölüm
İşletme
Evet arkadaşlar trajikomik bir hadisenin yine içindeyiz.Cevap bekleyen sorularımız var.
1)Tüm arkadaşlar genel müdürlükten atama onayı alıp baş müdürlüklerine mail atıldığında mı imzaya çağırılacağız?(En iyi olasılık bu olsa gerek)
2)Güvenlik soruşturması bitmemiş veya bitip de genel müdürlüğe kadar ulaşmamış veya olumsuz sonuçlanan arkadaşları mı bekliyoruz?(Düşük olasılık daha aralık ayında bu evrak göndermeyenler mail atsın denmişti)
3)Yedek arkadaşların sürecinin tamamlanmasını da mı bekleyeceğiz?(En düşük olasılık çünkü bu arkadaşların kesin olarak çağrılması için asillerin işbaşı yapması ve evrak versin vermesin gelmeyenlerin 15 günlük sürede tespiti yapılması gerekir çünkü ne denmişti 15 gün sürede evrak vermeyenlerin atamaları iptal edilir ama bir de evrak verip sonradan başka kuruma geçecek arkadaşlar var onlar da bize tanınan 15 günlük işe başlama periyodunun sonunda netleşir.Ayrıca bakanımız bize tarih belirtti ve 8 ocak duyurusu ile atama işlemleri başladı dendi herhalde bir atama 3 ayda gerçekleşmez çünkü herkes onay safhasında hatta imza atanlar bile var.Futbol maçında bile as oyuncu ile yedek oyuncu aynı anda maça çıkamıyor:)

Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
İşletme
Evet arkadaşlar mantıklısı da ev tutmamak galiba ne olacağı belli olmaz şimdi bir sürü masraf çıkarmak riskli iş. Ben bu hafta sonu izinliymiş gibi davranyım :islik: @gandalf @gençler06
ev tutmasanbile piyasasına bak birkaç gözüne kestir hocam imza ile hemen gider tutarsın ev tutmak ha diyince olmuyor heleki bu aralar kiralar ucuk ve ev az :(

Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
Maliye
Arkadaşlar benim tebligatım da geldi. Dün ik mı aramıştım ben seni yarın bilgilendireceğim dedi ama aramadı gidip ev falan tutacağım. Ben şimdi atandığım yerde değilim ne yapsam acaba? bi fikir verin yavfff..:rolleyes:
benim de yerim belli tebligatim da geldi ist dan ankaraya gidecegim guvenniyorum gider ev tutarim mazaallah gene biseyler olur bekliyorum sakince pazartesi biseyler olur diye umit ediyorum duruma gore onumuzdeki haftaici gidebilirim

Son düzenleme:
Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
İşletme
Ev için imzayı beklemeyin arkadaslar nacizane fikrim ev bulmak kolay değil ben Antalyadayım burdabile kiralık ev yok arkadasıma bakıyorum o derece siz düşünün şimdiden evinize bakın fikiredinin gerekirse sözleşin bu ptt ye belli olmaz bakmısız pzartesi baslarız hemen ev bulurum içine girmeyin tabi bu benim fikrim :)

rammstein85

Ministry of Family and Social Policy
Eğitim
Lisans
Üni
Aksaray Ünv.
Bölüm
İşletme
3044 brüt ama kesintiler bu miktar üzerinden olmayacakmış üstüne bir şeyler eklenip sonra kesintiler olucakmış 3000 alırsınız yemekle falan dedi ama tahmini konuştu bence. burda paylaşılan bi maaş tablosu vardı o muhtemelen doğru 2870 gibi bir şeydi. çünkü bilgileri sızdırıyo bizden biri falan gibi yorum yaptı o tablo hakkında.
bu ik çok csi izlemiş :koptum:

Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
İşletme
Ben şubemi bilmiyorum annemler Ankara’da bi süre onlarda kalırız sonra ev bakıcam kiralar çok fena 750-800 bu ne ya bu evlerde vasat
750 800 bulursan hemen tut hocam Antalya içine sinecek kiralar 1100 den baslıyor :(

Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
İşletme
Birikim hesabı banka gibi faiz veriyor girmek zorunda değilsiniz hocam
ha iyi hocam birikim yapıyorsa iyi bari :D baska birşeye yaradıgı yok yanı istediğimiz zaman cıkabilirmiyiz ayda kaç kaç yatırıyoruz