PTT 2018/1 Yedek Bekleme Süreci

Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Bülent Ecevit Ünv.
Bölüm
İşletme
Arkadaşlar bu süreci tek konu başlığında paylaşmak bizler için faydalı olacaktır.

Benim puan 84.69 Konya gişe pazarlama yedek sırası 3.

Faydalı bilgileri buradan paylaşalım. Asil kazananlar durumunuz ne bizlerle paylaşırsanız önümüzü daha net görürüz :)

Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
İktisat
Bu sitede uzun zamandır ptt için mücadele eden çoğu arkadaşın yedekte olduğunu görüyorum ve işin aslı üzülüyorum bu duruma. Ben de İstanbul anadolu için 22.yedeğim. Neden asiller in 2 katı kadar yedek alındı bunu çok merak ediyorum. İkincisi de asillerden bize sıra geleceğini çok düşünmüyorum maalesef anca kontenjanların arttırılmasını talep edersek Bi şansımız olur yoksa zor

luis1907

Moderatör
Bölüm Yöneticisi
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
Bu sitede uzun zamandır ptt için mücadele eden çoğu arkadaşın yedekte olduğunu görüyorum ve işin aslı üzülüyorum bu duruma. Ben de İstanbul anadolu için 22.yedeğim. Neden asiller in 2 katı kadar yedek alındı bunu çok merak ediyorum. İkincisi de asillerden bize sıra geleceğini çok düşünmüyorum maalesef anca kontenjanların arttırılmasını talep edersek Bi şansımız olur yoksa zor
Kacis kolay ondan bence bir cok kisi devlet kurumlari arasında en son tercihe koyar ptt yi.

Eğitim
Lisans
Üni
Mersin Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Keşke bir şeyler yapılsa bende adana için girmiştim 89.8 ile yedekteyim

ss85

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İktisat
Açıkcası asillerin 2 katı yedek aday ayrılması bence de çok saçma geliyor.. herhangi bir il 4 kişi alsın 4 de yedek çağırırsın olur biter.. yedek süren 6 ay.. 4 asilin tamamı gitmese bile diğer 4 yedek aday başlar..8 yedeğin olması pek anlamlı gelmiyor..eğer ihtiyacın daha fazla ise daha fazla kontenjan aç olsun bitsin

Merhaba arkadaşlar. Bende karamandan yedek sıradayım. Süreç ne kadar uzar 2 kişi alınıyor bize sıra gelir mi? Yedek 1. Sırada olmak belirsizlik gerçekten çok can sıkıcı

Lion

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
Merhaba arkadaşlar. Bende karamandan yedek sıradayım. Süreç ne kadar uzar 2 kişi alınıyor bize sıra gelir mi? Yedek 1. Sırada olmak belirsizlik gerçekten çok can sıkıcı
Sınav başvurusu ve sınavın yapılması uzun bi süreçti. Asil 2 kişiden biri bu süre zarfında başka bi yere yerleşmiş olabilir. İşkur hala açıklanmadı işkuru bekleyenler de var. O yüzden kısmet sıkmayın canınızı.

Gbhr

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İşletme
Ben Ankara 162. Yedeğim ama imkansız gibi bişey bu yedek olayını bende anlamadım

geotec

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
ankara pazarlama 81,63 ile kaçıncı oldu

Eğitim
Lisans
Üni
Mersin Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Adana gişe ve büro(2kişilik kontenjan) asıl kazanan yada 1.yedek arkadaş gruptan mi acaba

YarbayMurat

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Adıyaman Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
O değilde asillerden gitmeyen veya istifa eden olursa yedeklerde kaçıncı kişiye geldiğini nerden öğreneceğiz bilgisi olan var mı ? Misal ben Antalya'da 3. Yedekteyim 2. Yedege sıra gelip gelmediğini nerden ogrenicem

Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Bülent Ecevit Ünv.
Bölüm
İşletme
O değilde asillerden gitmeyen veya istifa eden olursa yedeklerde kaçıncı kişiye geldiğini nerden öğreneceğiz bilgisi olan var mı ? Misal ben Antalya'da 3. Yedekteyim 2. Yedege sıra gelip gelmediğini nerden ogrenicem
Antalya başmüdürlüğünü sürekli araman gerekiyor hocam. Evrak tesliminden itibaren.