PTT 2018/1 Yedek Bekleme Süreci

Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Marmara Ünv.
Bölüm
İktisat
https://forum.tercihiniyap.net/user/nagi
nagi 1 gün önce

@lojistik38 ben ankarayi aradim ilgili kisi bana asillerin guvenlik sorusturmasi bittikten sonra ise basladiktan 6 ay sonra butun sirasi gelen yedekler cagirilacak test için
Arkadaşlar bunu bir forum sitesinde gördüm böyle bir şey mümkün olabilir mi sizce yedeklik süresi zaten asiller ise başladıktan 6ay sonra sona ermiyor mu
Aslında haklısınız fakat asilller başladıktan sonra 6 ay içerisinde istifa etmeleri durumunda sıra yedeklere geliyor. Yani mantıken hem o sürede başlıyor yedek süreci hem de sona eriyor. Netice de 180'inci günde dahi olsa istifa eden bir asil yerine yedek almak durumundalar. Muhtemelen her biri işe başlar 6 ay geçer yaklaşık bir ay da çağırılacak yedekler duyurulur, bir ay psikometrik inceleme, bir ay tebligat, üzerine güvenlik soruşturması derken hoşgeldin 2020.

Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Bülent Ecevit Ünv.
Bölüm
İşletme
Adana - Gişe Pazarlama
Yedek-2 hayırlı olsun. Asillerden bir arkadaş feragat etmiş, yedek 1. Sıradaki arkadaşta atanmış sıra size geldi denilebilir.

Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Marmara Ünv.
Bölüm
İktisat
Adana - Gişe Pazarlama
Yedek-2 hayırlı olsun. Asillerden bir arkadaş feragat etmiş, yedek 1. Sıradaki arkadaşta atanmış sıra size geldi denilebilir.
Hocam teşekkür ederiz verdiğiniz bilgi için, hayırlı olsun arkadaşa. Böyle bilgiler edinildiği zaman buradan duyurularak yedekteki arkadaşların da durumlarını daha sağlıklı değerlendirmesi açısından faydalı olacağı kanaatindeyim. Bu sebeple duyum alan diğer arkadaşların da böyle geri bildirimlerde bulunması hepimiz adına iyi olur.

YarbayMurat

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Adıyaman Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Adana - Gişe Pazarlama
yedek 1 dekı arkadaş atanmış derken 2018/2 merkezi atamadan mı atanmış yoksa açıktan yapılan bir alımamı bilginiz var mı hocam ?

Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Bülent Ecevit Ünv.
Bölüm
İşletme
Kocaeli gişe pazarlama ile alakalı bir duyumunuz var mıdır, facebook gruplarından mı görüyorsunuz
Aynen hocam gruplardan görüyorum. Yani Kocaeli göremedim feragatı görünce buraya ekliyorum. Umarım bizlere de sıra gelir :)

Eğitim
Yüksek Lisans
Bölüm
İktisat
uşak gişe pazarlama 2.yedeğim toplamda 4kişi alındı. bana sıra gelir mi bilmem. bakalım.. asil olup da gitmeyecek var ise bilgilendirsin lütfen.

Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Bülent Ecevit Ünv.
Bölüm
İşletme

seyda000

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Çukurova Ünv.
Bölüm
İktisat
Asil olarak kim feragat etti onu bilmiyorum hocam. Bu arkadaşın söylediği bu. Adana PTT başmüdürlüğünü arayıp feragat eden asil aday var mı yok mu öğrenebilirsiniz. Hayırlı olsun umarım doğrudur :)
teşekkür ederim içim rahatladı bir nebze mesajınız sayesinde sagolun

Eğitim
Lisans
Üni
Kocaeli Ünv.
Bölüm
Diğer
arkadaşlar merhaba,

bende manisa lojistik 1. yedeğim. psikometrik sınava 1 arkadaş girmedi. sıra direk bana geldi ama malesef ne aranan var nede yedeksin işlemler bitince arayacağız diye bir bilgide verilmiyor. benim gibi durumda olupta net bilgi alabilen var mı ? bazıları toplu çağırılacak bazılarıda sırası gelen diyor. anlamadım gitti :)

Tales12

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Kocaeli Ünv.
Bölüm
İktisat
arkadaşlar merhaba,

bende manisa lojistik 1. yedeğim. psikometrik sınava 1 arkadaş girmedi. sıra direk bana geldi ama malesef ne aranan var nede yedeksin işlemler bitince arayacağız diye bir bilgide verilmiyor. benim gibi durumda olupta net bilgi alabilen var mı ? bazıları toplu çağırılacak bazılarıda sırası gelen diyor. anlamadım gitti :)
Istihdam sözleşme daire baskanligi demis ki yedeklerin işlemlerine 5 6 ay sonra hep birlikte psiko test yapılıp işlemlere baslancak. Bende 2.yedegim maaalesef bekleyecegiz bizim başlamamız 2020 yi bulcak heralde

Eğitim
Lisans
Üni
Kocaeli Ünv.
Bölüm
Diğer
İlk dedikleri oydu ama başka bir yerden duyduğumda asiller başlayıp sonra aramalara başlanacak diye birşey duydum. Ne kadar doğru bilmiyorum.