PTT 2018 Memur Alım Süreci(5.000)

Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Bilkent Ünv.
Bölüm
Diğer
Sistem yeni kimlik kartlarına göre mi hazırlanmış acaba sizin yeni sanırım?
Evet ben yeni kimlik kartıyla giriş yaptım. Yeni kimlik kartlarında "seri no" değil, yalnızca "seri" bölümü bulunduğu için sistemde "seri no" kısmına "0" yazmanızı istiyor. Bence çoğu kişinin sisteme girememesinin nedeni bu. Sistem iki kimliğe göre de hazırlanmış yani.

Dilemma

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
Ekonometri
Sınav tarihi hakkında bilginiz mi varmı peki arkadaşlar ? 2 ay bekletirler mi

Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Bilkent Ünv.
Bölüm
Diğer
Sınav tarihi hakkında bilginiz mi varmı peki arkadaşlar ? 2 ay bekletirler mi
Bana seçimleri beklerler gibi geliyor. Bir de binlerce insanın başvurduğu göz önünde bulundurulduğunda, temmuzu bulur herhalde. ÖSYM bile o kadar deneyime rağmen şimdiden başvuruyu açıp 22 temmuzda KPSS yapıyor. PTT gibi bir kurum için bu süre daha uzun olur bence. Keşke 2-3 haftaya yapıp bitirseler. Bari önümüzü görebiliriz seçim gelmeden.

Dilemma

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
Ekonometri
Bana seçimleri beklerler gibi geliyor. Bir de binlerce insanın başvurduğu göz önünde bulundurulduğunda, temmuzu bulur herhalde. ÖSYM bile o kadar deneyime rağmen şimdiden başvuruyu açıp 22 temmuzda KPSS yapıyor. PTT gibi bir kurum için bu süre daha uzun olur bence. Keşke 2-3 haftaya yapıp bitirseler. Bari önümüzü görebiliriz seçim gelmeden.
Keşke bir an önce mayıs ayında bitirseler sınavı ama maalesef bekleyeceğiz gibi görünüyor.

TRAKYALI

Yeni Üye
Hocam sınav ücreti yatırıldıktan sonra başvuru yapıyoruz ancak benim teskere tarihim 13 haziran askerlik durumu var mı başvuru aşamasında ? Yarın ona göre para yatırıp deniycem

Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Bilkent Ünv.
Bölüm
Diğer
Hocam sınav ücreti yatırıldıktan sonra başvuru yapıyoruz ancak benim teskere tarihim 13 haziran askerlik durumu var mı başvuru aşamasında ? Yarın ona göre para yatırıp deniycem
Evet askerlik durumunu sistemde soruyor hocam. Kendisi otomatik almıyor. Sizin girmenizi istiyor. Ancak formun altında da yanlış girdiğiniz takdirde başvurunuzun geçersiz olacağını belirtiyor. Bence arayıp konuşun ilgili bölümle. 60 liranızı yakmayın boşuna.

ramos4

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Evet askerlik durumunu sistemde soruyor hocam. Kendisi otomatik almıyor. Sizin girmenizi istiyor. Ancak formun altında da yanlış girdiğiniz takdirde başvurunuzun geçersiz olacağını belirtiyor. Bence arayıp konuşun ilgili bölümle. 60 liranızı yakmayın boşuna.
başvuruyu nasıl yaptınız hocam ben duyurular kısmına giriyorum orda ilan var çıkıyor başvuru yap filan göremedim öyle bir kısım?

Şahinnn

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Ben pürüzsüz şekilde bugün hallettim. PTT'ye gidip para yatırmadan önce uyarı veriyordu. PTT'ye gidip ödemeyi yaptım. 20dk sonra eve geldim ve sisteme yeni kimlik kartımla sorunsuz girdim ve başvuruyu tamamladım. Hata alanların bence kimlik konusunda sıkıntıları var. Yoksa zaten bütün bilgilerinizi otomatik sistemden alıyor. Üniversitesi bölümü, mezuniyet yılınızı vs. siz işaretliyorsunuz sadece.
Yen'i kimlikte seri ve seri boyu nereye yazıyorsunuz

Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Bilkent Ünv.
Bölüm
Diğer

sabırrr

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İktisat
arkadaşlar başvurusunu tamamen yapabilen varmı. dün parayı yatırdım şimdi sisteme giriyorum bilgilerimi falan en son başvuruyu kabul ediyormusunuza evet diyorum ne onaylandı diyo ne çıktı alabiliyorum sisteme tekrar girdiğimde bilgiler olmuyo tekrar baştan yapıyorum anlamadım ben bu başvuruyu anlayan varsa anlatabilirmi

rammstein85

T.C Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
arkadaşlar başvurusunu tamamen yapabilen varmı. dün parayı yatırdım şimdi sisteme giriyorum bilgilerimi falan en son başvuruyu kabul ediyormusunuza evet diyorum ne onaylandı diyo ne çıktı alabiliyorum sisteme tekrar girdiğimde bilgiler olmuyo tekrar baştan yapıyorum anlamadım ben bu başvuruyu anlayan varsa anlatabilirmi
farklı bir tarayıcı deneyin

Şahinnn

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
arkadaşlar bende yatırdım parayı ama lakin ben hiç giremiyorum dünden beridir kafayı yiyeceğim ya kimliğinizi doğrulamadı diyor ya parayıb yatırmadınız ya güvenlik kodunu doğru girmediniz tercih yapılan yere erişemedim ne yapmam lazım fikri olan var mı?

Şahinnn

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
yeni kimlik kartta seri ye 0 yazıyoruz seri no kısmına kimliğin neresindeki numarayı yazıyoruz bilgisi olan var mı?

sabırrr

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İktisat
farklı bir tarayıcı deneyin
yaptım ama gene olmadı bilgileri kaydet ve görüntüleye tıklıyorum onaylıyormusun bilgilerini yazısı çıkıyo evet diyorum tekrar girince sisteme bilgilerim kayıtlı çıkmıyo tekrar seçmem gerekiyo anlamadım

oaydin91

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Kırıkkale Ünv.
Bölüm
Diğer
beyler ben sarp gümrüğü kazandım ama pttnin sınavına da girmek istiyorum. sarpı kazanan birçok kişi pttden geçiş yapıyor. idari hizmet sözleşmeli olduğumuz için işten atılma riski var mıdır? birisi düzgünce açıklayabilir mi?