PTT 2018 Memur Alım Süreci(5.000)

Tbtbtt

Minimalist..
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
Diğer
Ptt çalışanları çok şikayetçi haklılarda.Ptt yi insanlar geçiş olarak kullanıyor anladığım kadarı ile

Şükokica58

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
İşletme

Şükokica58

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
İşletme
Ptt çalışanları çok şikayetçi haklılarda.Ptt yi insanlar geçiş olarak kullanıyor anladığım kadarı ile
atandıgın şubeye göre değişiyor hocam ama tabi şikayet edenlerde az değil en zoru çoğu cahil insan müşterilerinin :D

Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İşletme
başka bir a grubu veya b grubu memuriyete atanırken bir sorun oluyor mu hocam o bakımdan sormuştum :) saygılar

denis5834

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Diğer
başka bir a grubu veya b grubu memuriyete atanırken bir sorun oluyor mu hocam o bakımdan sormuştum :) saygılar
Ptt çalışanları artık İdari Hizmetler Sözleşmeli personel olarak geçiyor. Ptt'de çalışıyorsanız atış serbest. İster A ister B grubu memurluklarına geçersiniz. Yapmanız gereken sadece istifa edip gitmek...

onur emre ak

Site Müdavimi
Bölüm
Kamu Yönetimi
yanlış kişiye alıntılamışım ama anlaşılmıştır :) 2018 kpss sonuçlarınız nasıl arkadaşlar. tabi umarım ptt hayaliniz gerçek olur

hayat46

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
arkadaşlar sizden tavsiye veya bilgi almak istediğim konu bu başlıktan farklı ama tavsiyelerinize ihtiyacım var:)ben üniversite sınavına girmiştim tercihte yaptım biraz yanlış tercih oldu ama:(sonuç olarak yıldız teknik üni.sosyal bilğiler öğretmenlği geldi ne yapmalıyım kestiremiyom üni.güzel ama bölümün ataması yok diyo bi çok kişi boşuna okuma diyolar ama çk kararsız kaldım ben.:rolleyes:

Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
ÇEKO
arkadaşlar sizden tavsiye veya bilgi almak istediğim konu bu başlıktan farklı ama tavsiyelerinize ihtiyacım var:)ben üniversite sınavına girmiştim tercihte yaptım biraz yanlış tercih oldu ama:(sonuç olarak yıldız teknik üni.sosyal bilğiler öğretmenlği geldi ne yapmalıyım kestiremiyom üni.güzel ama bölümün ataması yok diyo bi çok kişi boşuna okuma diyolar ama çk kararsız kaldım ben.:rolleyes:
Hocam 4yil sonra ne olacagini krstirmek zor fakat suanki dyrumdan sana tavsiyem okul okuma ozelde oyle ya da boyle bi iste calis orada temelden yuksel.saglik disinda ve egitim fak belli bolum disinda yer gelmiyorsa 4 yilini heba etme hem madfi hem manevi cokersin.suanki aklim olsa liseden girerdim mrslek lisesibe ordan onlisans .en iyisi iki yillik tutulan bolum oku bunlara alternatif.dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama devlet lise ve onlisanslara kadro artirihor .

Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Lojistik iki yillik oju aciktan alimlarda onde olursun ptt dagitici olursun maas iyi :)

Denizsever

Paylaşmak Güzeldir...
Yönetici
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ege Ünv.
Bölüm
İktisat
Merhaba arkadaşlar, sınav sonuçlarının ve itiraz sonuçlarının 20 - 30 Eylül arasında açıklanacağı bilgisi gelmiştir. Sonuçlar PTT İK sitesinden duyurulacak olup ardından sonuçlara itiraz süreci başlayacaktır. Arkadaşlarımızın aramıza Kasım - Aralık gibi katılmasını beklemekteyiz. İş başılar kademeli olacağından 6 aylık süreye bu süreç yayılabilir. Herkesin hakkında hayırlısı olsun.

Denizsever

Paylaşmak Güzeldir...
Yönetici
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ege Ünv.
Bölüm
İktisat
Kişilik testini PTT yapacak. Testin içeriği şu an net değil fakat bilimsel bir test olacağını düşüncesindeyim. Elenme oranının çok az olacağını ve sözlü mülakattan çok daha hakkaniyetli ve adaletli bir çözüm olduğunu da ayrıca düşünmekteyim.

Eğitim
Lisans
Üni
Ankara Sosyal Bilimler Ünv.
Bölüm
Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği
Kişilik testini PTT yapacak. Testin içeriği şu an net değil fakat bilimsel bir test olacağını düşüncesindeyim. Elenme oranının çok az olacağını ve sözlü mülakattan çok daha hakkaniyetli ve adaletli bir çözüm olduğunu da ayrıca düşünmekteyim.
hocam peki taban puanlar icin ne dusuncedesiniz ,cunku sizde daha objektif veriler ulasmistir

Eğitim
Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
Ekonomi
Merhaba arkadaşlar, sınav sonuçlarının ve itiraz sonuçlarının 20 - 30 Eylül arasında açıklanacağı bilgisi gelmiştir. Sonuçlar PTT İK sitesinden duyurulacak olup ardından sonuçlara itiraz süreci başlayacaktır. Arkadaşlarımızın aramıza Kasım - Aralık gibi katılmasını beklemekteyiz. İş başılar kademeli olacağından 6 aylık süreye bu süreç yayılabilir. Herkesin hakkında hayırlısı olsun.
Uzman yrd mulakatlari ile ilgili bir malumatiniz var mi hocam?

Denizsever

Paylaşmak Güzeldir...
Yönetici
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ege Ünv.
Bölüm
İktisat
Taban puan tahminlerimi kişisel instagram hesabımda paylaştım. Buradan bakabilirsiniz.

Sınavlar açıklandıktan sonra mülakatlarla ilgili detaylı bilgileri paylaşacağım.