PTT 2018 Memur Alım Süreci(5.000)

Quetzicoatl

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Erciyes Ünv.
Bölüm
İşletme
sizin için de hayırlısı olsun ama sadece kendinizi denemk için mi girmiştiniz hocam:oops:
KPSS'ye çalışırken alternatif olsun diyerek girmiştim. KPSS puanım iyi gelince de merkezi atamaları beklemeye karar verdim. PTT'yi basamak olarak kullanıp milletin hakkına girmek istemiyorum.

Güm_rük

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Yüzüncü Yıl Ünv.
Bölüm
İşletme
Bende gümrük mulakatini beklemeye devam benim bulundugum ilde bi kisi aliyor vallahi artık yoruldum son iki senedir sadece mulakat sonuclarini bekliyorum

Elifreyyan

Bu da bi imtihandı de geç..
Mücadele Grubu
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi

Army..

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
YDS den sonra aldığım en kotu puan PTT oldu :utan: 75 ordu pazarlama. İki günde bir KYK nöbetine devam.
Ptt den kaçtın gene mi dönmek istiyorsun :D
Ya şu hata dolu tercihli geri zekalı gecmisimi unutun daaa:kedicik: hem ben İstanbul'dan kactim . Hem kacmasam bebeksi sevgilimle tanisamazdim . Gamzesi var . Hem hem hem...

Eğitim
Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
Ekonomi
Uzman yrdlari (genel) ne durumdayiz?
Ben 85 dogru ile 86.74 puandayim

10URR

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Kpss 85.4 ptt 88.78 msb uzman yard yedekteyim iskur gelmez ama beklemedeyim belediye direk 657 memur aliminada basvurduk hayirlisi artik :)

ramos4

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
kazanan listeleri asil yedek ne zaman koyarlar ki bir de işe başlama süreci sizce hangi ayı bulur güvenlik sorusturması filan hepsi dahil

glbn88

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Ankara Sosyal Bilimler Ünv.
Bölüm
Siyaset Bilimi
tercümanlığa başvuran yok mu? sizce baraj düşer mi tercümanlar için?

Quetzicoatl

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Erciyes Ünv.
Bölüm
İşletme
hocam meraba benimde kpss 88 ptt 86 sizce merkezi atamadan bseyy gelir mi bende ptt ye kpssye hazirlanmisken giriyim demistm merkezi atama istiyorum ama bilemiyorm gelir mi ilk atamalarda
Hocam şu an için kimse ne olacağını bilemez. Elimizdeki tek veri, geçmiş dönemlerdeki atama sayıları. Öncelikle branş sıralamalarını, sonrasında da aralık ayında yayınlanacak olan başvuru kılavuzunu incelemek lazım.

Puanınız ve sıralamanız merkezi atamalar için yeterli. Fakat ilk atamada mı, ikinci-üçüncü atamalarda mı yerleşeceğiniz biraz da tercih edeceğiniz kurum ve şehirlere bağlı. :)