PTT 2500 Personel Daha Alacak

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
PTT personel alımı başvurusunu kaçıranlar için müjdeli haber! PTT'nin bu yıl personel alımlarına devam edeceği yönündeki resmi açıklama işsiz vatandaşlara umut kapısı oldu. Ulaştırma ve Habercilik bakanı Ahmet Arslan, yıl içerisinde PTT'ye 2 bin 500 personel alımı daha yapılacağını duyurdu. Haberi alan vatandaşlar, şimdiden PTT personel alımı başvurularının ne zaman yapılacağını sorgulamaya başladı. Peki, hangi birimleri için personel alımı yapılacak? başvuru şartları nedir? İşte, Bakan Ahmet Arslan’ın açıklaması ve merak edilen soruların yanıtları!

Konu hakkında bilgilendirme yapan Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Ahmet Arslan, 2017 yılının iki döneminde 2 bin 500’er kişiden bu yıl toplamda 5 bin yeni PTT çalışanı alınacağını açıkladı. Aynı zamanda şube sayısının da çoğaltılacağını söyleyen Arslan; “250 değişik hizmet çeşidi ile vatandaşıma hizmet ediyoruz. ‘Dünya markası olacağız’ hedefini göz önünde bulundurduğumuzda bununla yetinmememiz gerektiğini ve PTT’nin dünyayla entegre olmuş ağını düşündüğümüzde, biz inşallah bu hizmet yelpazesini çok daha fazla genişletip çok daha fazla büyüteceğiz. Bunun için de bu yıl 2 bin 500 yeni çalışma arkadaşımızı aileye katacağımızı ifade etmiştik ki bunlarla ilgili süreç yürütülüyor. Bu senenin ikinci yarısında bir 2 bin 500 kişi daha aileye katacağız. Bu sene 5 bin kişiyi aileye katmış olacağız. Ülkemiz 2023 hedeflerine yürürken, PTT iş yeri sayısını ülkemiz genelinde 15 bine çıkaracağımızı duyuyoruz. Ne kadar teknolojiye ayak uydurursanız uydurun, ne kadar iş yerlerini teknolojiyle donatırsanız donatın, misafirlerinize, müşterilerinize güler yüzle dokunmanız lazım. 15 bin iş yeri düşünürken de, çalışma arkadaşlarımızın sayısını 100 bine çıkaracağımızı ve hizmet kalitemizle, güler yüzle ülkemizin 2023 hedeflerine katkı sağlayacağımızı burada sizlerle paylaşmak istiyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Hürriyet

Eğitim
Ön Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
Lojistik Yönetimi
PTT'de çalışılmaz ya :D Tek yaşayacağınız sıkıntı.

ezel28

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Celal Bayar Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Dalga geçer gibi açıklama yapmış yok güleryüz yok 2023 hedefi ..saçma sapan açıklama..alım yapmıyorsunuz doğru düzgün hala bi övünme durumu ilginç