[PTT] 703 Sayılı KHK ile Yürürlükten Kaldırılan Maddeler

Denizsever

Paylaşmak Güzeldir...
Yönetici
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ege Ünv.
Bölüm
İktisat
Yayınlanan yeni KHK ile Posta Kanununda değişiklikler yapıldı. Özellikle görseldeki ''g'' bendi neticesinde yeni düzenlemelerin yapılması bekleniyor. Sürecin personel alım takvimini etkilemesi beklenmiyor.

36923496_635757553462944_841438600716353536_n.jpg

Şükokica58

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
İşletme

Denizsever

Paylaşmak Güzeldir...
Yönetici
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ege Ünv.
Bölüm
İktisat
Yeni sisteme geçilmesi ile birlikte tüm kamu kurum ve kuruluşları ile kamu personeli statüsünde çalışanlar için yeniden yapılandırmalar başladı.

Bunların içerisinde PTT'de var.

Dün yayınlanan 703 Sayili KHK ile PTT A.Ş ve IHS statüsü posta kanunundan kaldırıldı.

Bircok kurum gibi PTT de Doğrudan Cumhurbaşkanına bağlandı.

Kamu kurumlarına sözleşmeli personel alımı kalktı.

2017/2 yedeğinden kazanıp başlamak isteyenlerin biraz daha daha beklemesi gerekecek.

PTT ile ilgili yeni düzenlemelerin önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

Personel alımlarının takviminin etkilenmesi beklenmiyor.(önümüzdeki yeni KHK veya PTT düzenlemelerine göre netlik kazanacak)

gmz44

Fikri hür
Eğitim
Lisans
Üni
Mevlana Ünv.
Bölüm
Diğer
Yayınlanan yeni KHK ile Posta Kanununda değişiklikler yapıldı. Özellikle görseldeki ''g'' bendi neticesinde yeni düzenlemelerin yapılması bekleniyor. Sürecin personel alım takvimini etkilemesi beklenmiyor.

Ekli dosyayı görüntüle 14795
Hocam sözleşmeli personel alimi kalkmiş gibi bir muhabbettir dönüyo son khkyı okudum evet PTT ile ilgili alim şartları kaldırılmış ama tüm kurumlarda sözleşmeli alimin kalkacağına dair bi ibare görmedim soruyorum kimsede ses seda yok sizin bu konuda bilginiz mevcut mu mevcutsa hangi maddede yazıyo acaba?

Denizsever

Paylaşmak Güzeldir...
Yönetici
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ege Ünv.
Bölüm
İktisat
Gamze hanım, PTT A.Ş. Genel Müdürlüğü ve İHS içeren maddeler posta kanunundan çıkarıldı. Öyle sanıyorum ki (kişisel yorumlarım) PTT, TRT ve RTÜK gibi kurumlar yeni bakanlığın ''Haberleşme Genel Müdürlüğü'' birimine bağlanacak. Ayrıca İHS yerine yeni bir düzenleme ile kurumda tek statülü personel çalıştırılmaya gidilebilir. Bunun dışında gerek kurum yönetimi gerekse biz STK'lar önümüzdeki CB kararnamesi ile ilgili net bilgiye sahip değiliz. Büyük ihtimal bu hafta sonuna kadar durum netleşecek. Hepimiz için hayırlısı olmasını temenni ediyorum.

Denizsever

Paylaşmak Güzeldir...
Yönetici
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ege Ünv.
Bölüm
İktisat
Beklenen kararname açıklandı. Personel sistemini ilgilendiren bir değişiklik yapılmadı. Eski sistemde devam diyebiliriz.

Denizsever

Paylaşmak Güzeldir...
Yönetici
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ege Ünv.
Bölüm
İktisat
Hayır herhangi bir çalışma yapılmadı malesef.