PTT alımları

Konu, 'PTT' kısmında iktisatçı tarafından paylaşıldı.

1. iktisatçı

iktisatçı Aktif Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    28
    arkadaşlar malumunuz ptt a.ş. oldu. bu sebepten dolayı merkezi alımdan çıktı ve uzun süredir eleman alımı yok. ptt'nin eleman ihtiyacı hat safhada. yanlış hatırlamıyorsam geçtiğimiz günlerde kurum içinde yükselme sınavı açıldı müdürlük için. http://http://ik.ptt.gov.tr/sub/vtys/dosya/9/g2013_9703.php
    adresinden bakacak olursanız 3800 kişinin de emekli edildiği dağıtıcı ve memur ihtiyacı olduğu yazıyor. ve benim anladığım kadarıyla şubelere personel ihtiyaç tablosu gönderilmiş. yani hangi şubede ne kadar personele ihtiyaç olduğu hesaplanıyor. yakında personel alım için ilanın çıkmasını bekliyorum.
    söylentilere göre memurlar ağırlıklı olarak iibf'den alınacakmış. içinde matematik istatistik mezunları da olabilir. artık onlara ayrı kadro mu verirler yoksa bize mi dahil ederler bilemem.

inşallah çok yüklü bir kadro olur da taban puanlar 78leri 77leri görür.

2. Serkan

Serkan Site Müdavimi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    ÇEKO
    Ne Zaman Açıklanır bilmiyorum ama milletin Sabrı kalmadığı kesin...

3. zilana1987

zilana1987 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    büyük ihtimalle İİBF den yapacak alımı, ama gene de rehavete kapılmamalıyız zira maliyeyi bile 4001e kaptırdık. ayrıca bütün alımı bizden yapsa dahi puanlar 78e düşmez. çünkü bizlerde de büyük hata var. bir çoğumuz hala ne istediğimizi bilmiyor ve açılan her ilana başvuruyoruz. hep aynı kişiler mülakat listesinde dolanıp duruyor, bundan dolayı da puanlar 80i bile görmüyor. işin en kötüsü de ilanın çoktan açılmış olması lazımdı bu gidişle merkezi alımla çakışırsa iyice madur oluruz

4. iktisatçı

iktisatçı Aktif Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    28
    eğer alım yapılacaksa kasım atamasından sonra alım olmalı. malum ptt'nin açıktan alım yapılacağı söylentileri var. eğer kasım atamasından önce olursa yüksek puanlılar hem ptt'yi tercih eder hem de merkezi atamada tercih yapar. 77-78-79 civarındaki düşük puanlıları zor duruma düşürür bu durum. hatta 80 puanlılar bile risk altında kalabilir. bu durumda ya ptt zor durumda kalacak ya da merkezi alımla personel alan kurumlar. Faruk Çelik'in 4001ciler hakkındaki twit'ini biliyoruz. onlarla aynı duruma düşmeyelim de.

5. zilana1987

zilana1987 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    arkadaşlar tekrar PTTye baskı yapmamız lazım. biz susunca arkadan 4001ler devreye girip kadroları kapıyorlar

6. çok haklısın arkadaşım.biran önce bişeyler yapılmalı ama nasıl?:)

Sayfayı Paylaş