PTT Başvuruları Başladı

Serkan

Site Müdavimi
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
PTT Personel Alımı İçin Başvurular Başladı...

BAŞVURU YAPMAK TIKLAYIN

Bilinmesi Gereken Önemli Notlar :

• Başvurabilmeniz İçin 2012 KPSS'den En Az 70 Puan Almanız Gerek
  • Bu İlana 2013 KPSS Puanıyla Başvuramazsınız.
  • İİBF'liler "Gişe Görevlisi" İçin Başvuru yapacaklar.
  • En Fazla 20 Tercih Hakkınız var
  • Alım 25 Ekim Tarihine kadar devam edecektir.
  • İİBF'lilerin Başvuracağı Gişe Görevlisi için mülakat yok direk alım yapılacak...
  • Askerlikle İlişkisi olmama şartı var... Askere Gidicem Askerde atanırsam olurmu diyen arkadaşlar olmaz...
  • 1 Kasımda PTT İnternet Sitesinden Sonuçlar Açıklanacak..

M

Misafir Kullanýcý

Misafir
kpss de hangi puan türü olduğu önemli mi lisans kpss mi olmalı

erdemayaz

İyi Bilinen Üye
Mücadele Grubu
arkadaşlar ben şuan techilliyim ama kasımda muayene olcam,şubatta askerim,ben başvuru yapabiliyo muyum? ilandaki askerlikle ilgili madde başvuru yaparken mi yoksa işe başlarken mi geçerli? İK yı aradım ama telefona bakmadılar,bilen varmı?

zehra

Yeni Üye
aynı ilin ilçelerini tercih ettiğim zaman aynı il için yaptığım diğer tercihin solundaki nokta kayboluyor gişe görevlisi için tercih yapıcam ama kafam karıştı bilginiz var mı acaba ?

Serkan

Site Müdavimi
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
aynı ilin ilçelerini tercih ettiğim zaman aynı il için yaptığım diğer tercihin solundaki nokta kayboluyor gişe görevlisi için tercih yapıcam ama kafam karıştı bilginiz var mı acaba ?
Bir sorun yok... Sistem Diğer İlçeler içinde ayrı ayrı tercih hakkı alıyor...

Arkadaşlar eğer bu alımda atama olursa kasım yada haziran merkezi atamalarında tercih yapılamayacağı söyleniyor. PTT içinde bile millet ikiye ayrılmış kimi puan yanar diyor kimi yanmaz.. Kesin ne olacağını bilen varsa söylesin lütfen...

Serkan

Site Müdavimi
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Arkadaşlar eğer bu alımda atama olursa kasım yada haziran merkezi atamalarında tercih yapılamayacağı söyleniyor. PTT içinde bile millet ikiye ayrılmış kimi puan yanar diyor kimi yanmaz.. Kesin ne olacağını bilen varsa söylesin lütfen...

o İşin gerçeği şu : kasımda tercih yapıp atanma ihtimali yüksek olanları caydırmak... PTT Yarı özel bir kurum istediği gibi personel alma hakkı var ister kpss'li ister kpss'siz bu değişen yönetmeliği gereği yönetim kuruluna verilen bir haktır. Böyle özerk bir şirkette atanılan personelin kasım atamasında tercih yapıp yanma gibi bir durum kesinlikle olamaz. Haklar Memur haklarından az... Kişi lehine olan durumda merkezi atamada atansa bile tekrar tercih hakkı var örneğin merkezde sözleşmeli atandı kadrolu alım gelirse tekrar tercih edebiliyor... Çünkü Kişi lehine olan durumda devlet bir hak vermek zorunda...

Bahsedilen tercih hakkının yenmesi için PTT'nin Yeni yayınlanan yönetmeliğinin değişmesi gerek ancak hiç öyle bir durum yok... Değiştirilmek istense bile bunu kalan 3 güne yetiştirmeleri imkansız...

Dediğim gibi bu söylentinin sebebi atanması garanti olanların tercih yapmaması üzerinedir... Haklılar atanma ihtimali yüksek olanların bu atamada tercih yapmaması gerek... Ancak bunu yalan boyutunda dillendirmekte yanlış..

Serkan

Site Müdavimi
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Hayırlı olsun Zehra :)