ptt /cumartesi para almayıp çalışanlar

kyt1

Yeni Üye
Arkadaşlar kafama takılan cok mühim bi konu var. Kuruma atandigimiz bu 4 aylık deneme sürecinde müdürümüz her cumartesi gelecegimizi ve hiç para almayacgmızı söyledi ve genel müdurlukten yazı geldigni emir oldugunu belirtti. Ve ne yazk ki 3aydr c.tsi clsp para almyruz. Böyle bi durumla karsılaşanlarnz war mi?

nicknick

Site Müdavimi
Mücadele Grubu
Tabi var ya hep nöbetteyiz bizde :)ebys de bununla ilgili bi konu var ama ne olduğunu bi türlü anlayamadık:)

AZAZEL

Üye
Mücadele Grubu
bende asgari ücretle işe başladım 3 aydır her cumartesi pazar çalışıyorum hemde sizin gibi oturduğum yerde de degil tekstil bilenler bilir aldığım para sizinkinin 3/2 si varmı acaba benimle aynı durumda olan ?

Muhti

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Çanakkale 18 Mart Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
bende asgari ücretle işe başladım 3 aydır her cumartesi pazar çalışıyorum hemde sizin gibi oturduğum yerde de degil tekstil bilenler bilir aldığım para sizinkinin 3/2 si varmı acaba benimle aynı durumda olan ?
Hay agzina kurban olam.

MB

estralla69

Aktif Üye
Mücadele Grubu
ne yapsınlar yani ondan daha kötü durumda olanlar var diye çalışıp paralarını alamamaya ses çıkarmasınlar mı?

Pablo

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Maliye
bizim sözleşmede deneme süresi boyunca bu paraların alınmayacağı konusunda madde yok muydu zaten ? ben mi yanlış hatırlıyorum. Mesai olarak yazamıyolar diye biliyorum ama deneme bittikten sonra diğer kadrolulardan daha yüksek mesai ücretimiz olması lazım.

Arkadaşlar kafama takılan cok mühim bi konu var. Kuruma atandigimiz bu 4 aylık deneme sürecinde müdürümüz her cumartesi gelecegimizi ve hiç para almayacgmızı söyledi ve genel müdurlukten yazı geldigni emir oldugunu belirtti. Ve ne yazk ki 3aydr c.tsi clsp para almyruz. Böyle bi durumla karsılaşanlarnz war mi?
Deneme süresi boyunca cumartesiler için mesai ücreti almayacağımız en başından belliydi zaten ama 4 ay boyunca her cumartesi gelmek? bu konu üzerinde konuşmak gerek bence.

kyt1

Yeni Üye
Problemi net anlatamadm galba kafama takılan şey para alamamak dgl para alamaycgmzi bilyrum. Sorun her c.tsi clşmak. Bu knuda yazı da yok bzm ebys de bzm mi gözümüzdn kacyo. Knu adı ndr bu yazının?

incir reçelim

Kısa bir mola
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Hocam müdürün takdiri de olabilir bu durum...Yazı varsa bu konuda net şekilde şartlar bellidir, benim şahsi kanaatim sizin her cumartesi çalışma durumunuz, müdürün kendi tasarrufu.

fırsatlar diyarı

Üye
Mücadele Grubu
ben cumartesi çalışmıyorum ama her gün 18.30 a kadar çalışıyorum it gibi ptt de.temmuz ataması gelse de kurtulsam şu kurumdan diye gün sayıyorum sabır çekiyorum üstelik de müdürün ayrımcı davranışları ve de bencilliği canıma tak etti

rngl

HEYHAT!
Forum Yöneticisi
Bölüm
İşletme
FD atandın hala karamsarsın. çek git şu forumdan :D

incir reçelim

Kısa bir mola
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
ben cumartesi çalışmıyorum ama her gün 18.30 a kadar çalışıyorum it gibi ptt de.temmuz ataması gelse de kurtulsam şu kurumdan diye gün sayıyorum sabır çekiyorum üstelik de müdürün ayrımcı davranışları ve de bencilliği canıma tak etti

Allah yardımcın olsun.

publec

İyi Bilinen Üye
ben calısmıyorum ctesi subedeyim 5te cıkarım beklemem bucugu falan bide convesle takılıyom genelde 2 haftada bir sakal trası oluyom 399 a tabi olmak varmıs bu kurumda :)

fırsatlar diyarı

Üye
Mücadele Grubu
FD atandın hala karamsarsın. çek git şu forumdan :D
kardeşim inan ki bütün mesele atanmak değil çok fazla sorun var inan ki ben istifa edeceğim günü sayıyorum temmuz ataması inş 3 bin kadro gelir de kurtulurum ptt den inan ki yoğun yerler de çalışmak ölüm gibi ptt de yoğun olmayan şubelerde çalışanlar çok şanslı.ptt de çalışan arkadaşlar daha iyi anlar demek istediğimi.ama çok şükür gene hiç yoktan iyidir..

fırsatlar diyarı

Üye
Mücadele Grubu
senin keyfin keyif valla kardeşim benim durum pek iç açıcı değil 70 bin nüfuslu bir ilçede tek ptt olunca durum böyle oluyor isyan noktasına geliyorsun bir de müdür pul gişeye aldı 2 haftadır canıma tak etti şu temmuz bir an önce gelse de kurtulsam şuradan

luis1907

Moderatör
Bölüm Yöneticisi
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
Vay vay vay kımler gelmıs buraya :) atanırsın fd rahat ol.

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Ne has buraları hatırladın? Anca kötü duruma düşmen lazımdı galiba hatırlaman için... Herşeye rağmen Allah yar ve yardımcın olsun, kolay gelsin.

publec

İyi Bilinen Üye
birincisi site tapulu malınmı ikincisi luıs gibi arada bi iki yazmadı diye bidaha yazmasınmı ücüncüsü yok dördüncüsü ben onunn avukatıyım besincisi de yok aq burda bıraktım