ptt eş durumu tayini

Konu, 'PTT' kısmında iibfliyim tarafından paylaşıldı.

1. iibfliyim

iibfliyim Yeni Üye

Bir arkadaş eş durumundan tayin istemiş . Fakat kendisine 3 yıl çakılı olduğu tayin isteyemeyeceği cevabı verilmiş. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok memnun olurum.

2. sinoplu

sinoplu VİP Üye Kadrolu Üye

Hangi kurum nasıl istemiş detay nedir

Sinop deniz üzerinde yüzen şehir

3. kdrt01

kdrt01 Yeni Üye

ya biri bunu kesinleştirsin bıktım kimse net bişe söylemiyor

4. sinoplu

Kimsenin net birşey söyleyip söylememesine gerek yok ptt atama ve yer değiştirme yönetmeliği var koskoca ki devlet memurluğu atama ve yer değiştirme yönetmeliği ile hemen hemen aynı ayrıca ptt idari hizmet sözleşmeli personel sözleşmesinde de mevcut
    Bunlarım üstüne birinin birşey demesi boş zaten bu saydıklarımda varsa vardır yoksa vardır bunlarda var mı evet var o zaman mesele yok
    Ama unutulmamalı ki bu tayin meselesi norm kadro durumu ve yönetim kurulu onayı ile olur

5. Bartu

Bartu Yeni Üye

bende yönetmeliğe kadar okumuştum artık,tercih filan yapmadan önce.eş özel sektördeyse eğer tayin için doldurman gereken yıl bitse bile ptt bunu kabul etmiyormuş,şu meşhur dayı meselesini bilemem tabii

6. iibfliyim

iibfliyim Yeni Üye

Sinoplu sizin ve liberta adlı arkadaşın konuşması üzerine böyle bir başlık açtım. liberta kendi başına gelen bu durumu sizinle paylaşıp soru sormuştu. hatırladınız mı bilemiyorum.

7. iibfliyim

iibfliyim Yeni Üye

alıntı yapmak için konuşmalarınızı bulmaya çalıştım ama bulamadım maalesef

8. sinoplu

Şimdi cok kişi sordu bunu hatırlamadım yanlız
    Ben sadece yönetmelikte olanı ve sözleşmenizde de yer alanı söyledim
    Şimdi işin aslına gireyim yeri geldi madem
    Eş durumu tayin calışan için bir hak
    Bu şu demek eşi kamu kuruluşunda calışan (yönetmelikte yapılan değişiklikle bu tabir memur iken calışan olarak değişti yani işçi de olsa oluyor artık) kişiler belirlenen usul ve esaslar cercevesinde eş durumu ile eşinin bulunduğu ile tayin isteyebilir demek hakkı olan bu
    Fakat kurum bunu değerlendirir olumlu yada olumsuz cevap verir
    Eş durumunda 3 yılı doldurma şartı yoktur ki zaten de böyle bir şart yazmıyor sözleşme ve yönetmelikte
    Bununla beraber hastalık durumuda var
    Bulunduğu ilde kendi yada bakmakla yükümlü ailesinden birinin bulunduğu ilde hayati tehlikesi varsa sağlık açısından ve bunu heyet raporu ile kanıtlarsa bunda da tayin isteyebilir
    Şimdi eş durumunun nedeni de anayasadaki aile bütünlüğünün sağlanması yani dayanağı da bu
    Sadede gelir isek kurum bunu değerlendirip olumlu yada olumsuz cevap veriyor maalesef illa olur yada olmaz diyemiyoruz
    Tabiiki dayı meselesi müstesna her konuda olduğu gibi

fth bunu beğendi.
  9. sinoplu

@liberta ile konuşmalara bakayım dedim ama birkaç konu silindi ondan şimdi ne sordu ne dedim hatırlayamadım da hem bulamayız zaten konular silindiği için
    Eş durumunda da durum bu ama en doğru ve en gercekci bilgiyi bu durumda olan ve 4 ay sonra idari personel statüsünü kazanacak deneme süresi biten arkadaşlar eş durumu tayinlerini isteyince öğrenecez
    Ayrıca şöyle bir bilgide vereyim ptt de 399 calışan bir arkadaş var eşi 657 ile yerleşti işe başladı asaleti gelince tayin isteyecek eşi asalet bekliyor şuan

10. iibfliyim

iibfliyim Yeni Üye

ilginiz ve cevaplarınız için teşekkür ederim Sinoplu.

11. sinoplu

Bişey değil yardımcı olabildiysem
    Seninde eş durumu varsa ki öylede görünüyor bir tanıdık ayarlamak daha garanti eder işi :thumbup:

12. luis1907

luis1907 İİBF Uzman Forum Yöneticisi

Bölüm:
    İktisat
    Es durumu ıcın bırsey dıyememde 2017 hazıranda kendı ılıne gıtmek ısteyenler %90 gıderler ıcerden boyle bılgıler aldım.

13. Oğuz

Oğuz Yeni Üye

Hocam benim sorum su sekilde ben de ptt ye atandim kiz arkadasim ise bingole 657 li olarak atandi kiz arkadasim benim yanima tayin isteyebiliyor mu ?

14. sinoplu

Eş durumunda kıdemi az olan fazla olanın yanına gider

15. Oğuz

Oğuz Yeni Üye

Hocam egitimde basmudur gelebilir dedi ama cunku ptt yazi veriyormus 3 yil bir yere atanamaz diye eş de o yaziyi kendi kurumuna veriyormus bu sekilde geliyormus. Birde anayasada yaziyor bu aile birliginin korunmasi

16. HoRoZ'28

HoRoZ'28 VİP Üye Kadrolu Üye

Bölüm:
    İktisat
    Eşlerden biri Pttde aş çalışanı diyelim yeni girdi diğeride belediyede sözleşmeli memur veya bankada çalışıyor özel. Bu durumda nasıl birşey olur hiç birşey olmaz demi :D

17. sinoplu

Valla eş durumunda kaide odur
    Ama biz göndermeyiz derse o ayrı
    Ayrıca böyle bir şey varsa eş durumunda da 3 yıl beklemek zorunlu demektir ki bu sözleşmede yazmıyor
    Bu durumda yanlız karşı tarafta tayin vermeyebilir kamu calışanı değil göndermeyiz diyebilir
    Biraz karışık oldu ama bu durum idari sözleşme imzalanınca netlik kazanır
    Ama kesin doğru olan şu baştan beri söylüyorum kurum keyfi davranabilir istediğine yada torpili olana tayin verip istemediğine vermez bu kesin

18. sinoplu

Belediyede sözleşmeli memur neysede özel banka olmaz

19. karesi10

karesi10 Yeni Üye

sinoplu cevaplamış ama bende söyleyim evrak teslim sırasında avr yak baş müdürlüğünde insan kaynakları müdürüne sordum eşim memur 4 ay bitince gidebilirmiyim yanına diye sıkıntı olmamaz ama evraklarını tam hazırla yönmetlikteki gibi hazırla eşinin yanına gelemiyeceğini direk kanıtla bekleme dedi yani eşim aday memur oldugundan tayin isteyecek red yazısınıda dilekçemle birlikte verecem böle olunca fazla beklemem diye düşünüyorum tabi bu müdürümüzle alakalı mış birazda dilekçe direk baş müdürlüğü yollar mı adam ihtiyaç olunca bekletiyorlarmış gerçi şuanda bizde adama fazla ihtiyaç yok ama o güne ne olur ....

20. sinoplu

İnşallah hayırlısı olur

Sayfayı Paylaş

Misafirler şu kelimeleri aratarak bu sayfayı buldu:

1. ptt tayin

,
  2. ptt de eş durumu tayini

,
  3. ptt eş durumu tayini

,