ptt mail etkinliğinde taktik değişikliği şart !

Konu, 'İİBF Mücadele Forumu' kısmında beterböcek tarafından paylaşıldı.

1. beterböcek

beterböcek beter1böcek Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    arkadaşlar blueblues a pttden cevap gelmiş.anlaşılan bizim mailler biraz fazla uzun ve anlaşılır değil.kavram kargaşasıyla lafı uzatmaktansa sanırım çat diye isteğimizi belirten birkaç cümlelik mailler atsak daha yararlı olacak gibi ne dersiniz ?

2. kutlukkagan

kutlukkagan Aktif Üye

Ödül Puanları:
    28
    bana da böyle bir cevap gelmiş

Kuruluşumuz 6475 sayılı Kanunla Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi olmuştur. Bundan böyle istihdamı yapılacak adaylar 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve diğer Kanunların sözleşmeli personel hakkındaki hükümlerine tabi olmaksızın İdari Hizmet Sözleşmesi ile istihdam edilecek olup, Sosyal Güvenlik bakımından da 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi hükümlerine tabi olacaktır.

Devlet memuru olarak çalışmak isteyenlerin yazılı sınavları ülke genelinde merkezi olarak Devlet Personel Başkanlığınca Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığına yaptırılmakta olan, Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) iştirak edenlerden Kuruluşumuza personel alımı yapılmaktadır.
    Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi Esas Sözleşmesinin Yönetim Kurulunun Görev ve Yetkileri Başlıklı 16 ncı Maddesinin k) bendinde “Tüm Şirket personelinin atanmasına karar vermek ve bunların görev ve yetkilerini belirlemek.” ve l) bendinde “Bir önceki yılda Şirketten herhangi bir sebeple ayrılan personel kadar işgücü istihdam etmeye karar vermek, bunun üzerinde ilave işgücü ihtiyacı doğması halinde gerekçeleriyle birlikte genel kurulun onayına sunmak.” hükümleri yeralmaktadır.
    Kuruluşumuz personel alımlarında kullanılacak nitelik kodları Yönetim Kurulu tarafından tespit edilmektedir.

İlginize teşekkür ederiz.

Kimden: "İnsan Kaynakları D.Bşk." <ik@ptt.gov.tr>
    Kime: "Sınavlar Şubesi" <ik.sinavlar@ptt.gov.tr>
    Gönderilenler: 17 Aralık Salı 2013 14:06:56
    Konu: FW: Lütfen okuyun İİBF mezunlarından bir rica

3. karagulum

karagulum Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    18
    bencede net cümlelerle ne istediğimi anlatsak daha iyi olacak gibi

Sayfayı Paylaş