Ptt nin tamamen Özelleşmesi mümkünmü?

Konu, 'PTT' kısmında Başkan tarafından paylaşıldı.

1. Başkan

Başkan Yeni Üye

Ödül Puanları:
    6
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    Ptt nin posta kanunu nu ve tebligat kanununu dusundugunuzde .Tamamen özellesmesi mumkunmu?

Size göre devlet ptt yi telekom gibi satabilirmi? O zaman tsk nin posta ve tebligat gibi islemlerini ozel sektore birakabilirmi?

Diyelim özellesti.İhs li personel iştenmi çikartilir yoksa kadro gibi 4c 4b bisey verilirmi.7 8 bin kisiyi magdur ederlermi? 35 40 yasinda insanlari issiz birakirlarmi Ozellikle sinoplu arkadasimizinda cevaplamasini istiyorum mevzuat a hakimdir.

2. Başkan

Başkan Yeni Üye

Ödül Puanları:
    6
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    +

3. sinoplu

sinoplu Güzel düşün güzel yaşa Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    neden özelleşme deyip yanına işten çıkarılır dedin ki ne yapacak ptt yi alan kişi aldım kapatıyorum mu diyecek ki çalışanları işten çıkarsın ptt hizmet sektöründe ve varandaşla muhatap bu devam ettiği sürece personel ihtiyacı olacaktır zaten telekom özelleştiğinde orada çalışanların işine de son verilmedi peyder pey emekli oldular
    ayrıca telekom çalışanlarına aşağı yukarı ptt kadar maaş veriyor hali hazırda
    bu konu atanamayan öğretmen tabiri gibi oldu arkadaşlar atanamayan öğretmen diye bir tabir ne kadar mantıksızsa özelleşme ile işten çıkarılacaz demek o kadar mantıksız yeni patronla yola revan olunur değişen birşey sadece maaş olur o da aradaki satış şartlarına bağlı
    satış da öyle al 10 milyon ver pttyi gibi olmaz bu işin şartnamesi var satış sözleşmesi var kanuni yaptırımları var
    soruna gelirsek mevcut konjonktürde ptt aş olarak yoluna devam ediyor özelleşme kapsamında değil
    mevcut personeli de özelleşirse yoluna devam eder kurumda
    bu konu devamlı tartışılıyor daha da tartışılacak belli ama şunu diyeyim özelleşme demek kurum çalışanları açısından işten çıkarılmak demek değil telekomda çalışan arkadaşlarım var aynı şekilde devam ediyorlar dersenizki çok çalıştırırlar bizi en ufak hata da işten atarlar o da yanlış ptt de şuan özel sektör gibi çalışıyor sinekten yağ alıyor satılsa çalışma şartları eminim bundan kötü olamaz hatta iyileşebilir bile
    en ufak hatada da kimse kimseyi işten atamaz kim yetişmiş personeli atmak ister ki
    benim tavsiyem şu eğer ptt de kalıcı olmak isteyen varsa yani ben buraya girdim artık kpss falan bana hikaye geçti o işler forza ptt diyorsanız yükselmeye bakın mevzuatı öğrenin işleyişe hakim olun bu benim işim değil deyip burun kıvırmayın ben böyle deseydim şuan şef olamazdım eminim aranızdaki birçok arkadaş benden zeki sonuçta kpss den çoğunuz 80-85 almış insanlarsınız ben 76 alınca vay be nasıl aldım bunu demiştim ptt de bundan sonra kadrolar yaşlı olduğu için peyder pey yapılacaktır yükselme sınavları bunları değerlendirin atama yönetmeliği değişince sizlere fırsat doğdu ptt de gayet hakkaniyetli şekilde yükselme sınavı yapılıyor müdürlük için mülakat olsa da şeflik için yok
    uzun oldu ama kusura bakmayın artık

Muhti bunu beğendi.
  4. Ali tok

Ali tok Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Akdeniz Ünv.
    Bölüm:
    Ekonometri
    Mümkün

betimlemeツ bunu beğendi.
  5. dpuzede

dpuzede VİP Üye

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dumlupınar Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Mümkün

betimlemeツ bunu beğendi.
  6. Başkan

Başkan Yeni Üye

Ödül Puanları:
    6
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    Ben bugun sendika temsilcisi ile gorustum 15 dk telefonda. Bana soyledigi Ptt nin ozellesmesi icin tebligat kanunu ,2013 de cikarilan posta kanunu nun degismesi lazim dedi.en az 7 yil var garanti vwrebilirim dedi tecrubelerime gore dedi.tebligat kanununda tebligat memur eliyle yapilir yaziyormuş.posta kanunundada tsk postalari milli guvenlik yazdigini soyledi.

Sayfayı Paylaş