ptt paket programlarındaki yenilikler...

saralzade

Aktif Üye
bugün itibariyle merkezde bekleyen gönderiler için merkez deposu, köy için bekleyen gönderiler için de köy deposu şeklinde iki yeni sekme ortaya çıktı...kullanan arkadaşlar var mı.eskiden direkt cihet listesine girilebilirdi. şimdi merkez deposuna kayıt etmek gerekiyor.yorumlar için teşekkür

soru ile alakasız olacak ama ben önemli bir mektup bekliyorum. ptt ye gitsem isimden nerede olduğunu söylerler mi?

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
soru ile alakasız olacak ama ben önemli bir mektup bekliyorum. ptt ye gitsem isimden nerede olduğunu söylerler mi?
kayıtsızsa kimse yerini bilemez. ama kayıtlı posta ise söyleyebilirler.

kayıtlı posta: taahhütlü posta, tebligat, aps gibi.

normal pul yapıştırıp gönderilen mektupsa onu kimse bulamaz

saralzade

Aktif Üye
incir reçelim, posta literatürü üzerinden sana gerekli bilgiyi verdi kardeşim. eğer mektubun adi(kayıtsız)ise
iş şansa kalmıştır.ama kayıtlı ise hesap soracağın biri mutlaka olur

Kafkaslı

Üyeliği İptal Edildi
konuyla alakasız bir soru da bben soracağım: 2023'e mektup kampanyası ile kuzenime mektup göndermiştim onu istediğim zaman geri alabilir miyim. ben sabırsız insanım 2023'e kadar kim öle kim kala. mektubu alsam elden teslim etsem olmaz mı

mehmet_1303

~YNWA~
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
İktisat
Hic sorma dostum ya o kargo-kurye isi iyice karisti yeni yeni menüler eklenmis. Bugun eve onlarla ilgili gönderilen bildirileri getirdim 15 sayfa falan valla

mehmet_1303

~YNWA~
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
İktisat
Adi postalari (kayitsiz) hickimse bulamaz Allaha emanet gitmistir o

Kafkaslı

Üyeliği İptal Edildi
konuyla alakasız bir soru da bben soracağım: 2023'e mektup kampanyası ile kuzenime mektup göndermiştim onu istediğim zaman geri alabilir miyim. ben sabırsız insanım 2023'e kadar kim öle kim kala. mektubu alsam elden teslim etsem olmaz mı
cevap verebilecek kimse yok mu?

saralzade

Aktif Üye
Hic sorma dostum ya o kargo-kurye isi iyice karisti yeni yeni menüler eklenmis. Bugun eve onlarla ilgili gönderilen bildirileri getirdim 15 sayfa falan valla
kardeş,işler biraz karıştı..şimdi iki iş çıktı bize.eskiden köy postasına bakan dağıtıcının cihetine gönderileri direkt giriyorduk. şimdi ise önce köy deposuna, ardından da dağıtıma çıkaracağı kargolar için köy cihetine giriş gerekiyor..bizim şubede bu sistem oturmaz..teslim belgelerini hangi ara deftere gireceğiz..9011'e aktarma işi de bitti...şubede bekleyen kargolar için merkez deposu oluşturuldu.dikkat ettim de sanki teslim belgesi vermiyor...teslim belgesi olmadan iş nasıl döner..kargolar hep karışır..dünya kargo var..ne bileyim ya...

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
ben cevap vereyim :) o mektuplarda iade söz konusu değildi en son. bir yerde muhafaza ediliyordu . hatırladığım kadarıyla istanbul avrupa yakasındaydı muhafazası. özel kasalarda duruyordu

kampanya çok güzel düşünülmüştü.

mehmet_1303

~YNWA~
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
İktisat
kardeş,işler biraz karıştı..şimdi iki iş çıktı bize.eskiden köy postasına bakan dağıtıcının cihetine gönderileri direkt giriyorduk. şimdi ise önce köy deposuna, ardından da dağıtıma çıkaracağı kargolar için köy cihetine giriş gerekiyor..bizim şubede bu sistem oturmaz..teslim belgelerini hangi ara deftere gireceğiz..9011'e aktarma işi de bitti...şubede bekleyen kargolar için merkez deposu oluşturuldu.dikkat ettim de sanki teslim belgesi vermiyor...teslim belgesi olmadan iş nasıl döner..kargolar hep karışır..dünya kargo var..ne bileyim ya...
Valla kardes isler iyice sarpa sardi. Bugun merkezden gelen torbayi bile kaydedemedim ama torbadaki kuryeyi kaydedebildim kafam allak bullak oldu. Depolar falan ne işse artık pazartesi cok zor bi hafta basliyo diyebilirim

saralzade

Aktif Üye
Valla kardes isler iyice sarpa sardi. Bugun merkezden gelen torbayi bile kaydedemedim ama torbadaki kuryeyi kaydedebildim kafam allak bullak oldu. Depolar falan ne işse artık pazartesi cok zor bi hafta basliyo diyebilirim
kardeş,geliş kaydında sıkıntı yok.açıktan gelenler için ptb geliş kontrol,torbada gelenler için..torba geliş kontrol..gönderi kayıt...en son süz..full ise tamam..ben denedim..sıkıntı..kayıttan sonra

Kafkaslı

Üyeliği İptal Edildi
pazartesi unutmazsam sorarım ilk defa duydum böyle bir kampanyayı
bu kampanya cumhuriyetin 75. yılından cumhuriyetin 100. yılına mektup kampanyasıyla :eek: 50. yıldan 75. yıl için gönderilmiş mektuplar dağıtılırken 100. yıl için yeni mektuplar alınıyordu :)
Çok ilginç mektup öyküleri vardı; birisi uzaya çıkacak ilk Türk'e mektup göndermişti, Türkiyeden kimse olmadığı için kazakistanlı bir astronota teslim edilmişti :cool:

sinoplu

Güzel düşün güzel yaşa
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
bu kampanya cumhuriyetin 75. yılından cumhuriyetin 100. yılına mektup kampanyasıyla :eek: 50. yıldan 75. yıl için gönderilmiş mektuplar dağıtılırken 100. yıl için yeni mektuplar alınıyordu :)
Çok ilginç mektup öyküleri vardı; birisi uzaya çıkacak ilk Türk'e mektup göndermişti, Türkiyeden kimse olmadığı için kazakistanlı bir astronota teslim edilmişti :cool:
2000 e mektup kampanyasında kızın biri bir kuruma mektup göndermiş unuttum hangi kurumdu ilk bu kızın mektubunu açıyor kurum müdürü konu başörtüsü çıkıyor diyor ki başörtüsü sorunu umarım milenyumda olmaz baya haber olmuştu bu da böyle bir anım işte
Muhtemelen alınmaz mektuplar kayıtlı mı değil mi bakmak lazım ama 2023 e mektup mektupları kayıtsız galiba onun için bulunamaz muhtemelen

Kafkaslı

Üyeliği İptal Edildi
2000 e mektup kampanyasında kızın biri bir kuruma mektup göndermiş unuttum hangi kurumdu ilk bu kızın mektubunu açıyor kurum müdürü konu başörtüsü çıkıyor diyor ki başörtüsü sorunu umarım milenyumda olmaz baya haber olmuştu bu da böyle bir anım işte
Muhtemelen alınmaz mektuplar kayıtlı mı değil mi bakmak lazım ama 2023 e mektup mektupları kayıtsız galiba onun için bulunamaz muhtemelen
kayıtsız mı? eee boşa mı yazdım ben omektubu :( ulaşmayacak mı ki

sinoplu

Güzel düşün güzel yaşa
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
evlendi adresi değişti, soyadı değişti
Adres değişmişse normal mektupta teslim edilemez zaten zor
Tel numarası varsa oradan da ulaşırlar belki
Tam bilmiyorum bide bakmak lazım kayıtlı mı kabul yapıldı adresler nasıldı zarf nasıldı bunların teslimine özellikle dikkat edilir çünkü

Kafkaslı

Üyeliği İptal Edildi
Adres değişmişse normal mektupta teslim edilemez zaten zor
Tel numarası varsa oradan da ulaşırlar belki
Tam bilmiyorum bide bakmak lazım kayıtlı mı kabul yapıldı adresler nasıldı zarf nasıldı bunların teslimine özellikle dikkat edilir çünkü
zarfları özeldi taaa o zaman 5 lira mı neydi düşünsene o zaman bu kadar paraya gönderilen mektubun kaydı olmaz mı