Ptt Performans Sistemini mahkemeye Götürüyoruz.

Konu, 'PTT' kısmında Tesla. tarafından paylaşıldı.

1. Tesla.

Tesla. Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Uluslararası Finans
    TurkHabersen(Kamusen)
    PTT’de idari hizmet sözleşmeliler için yürürlüğe konulan performans değerlendirme sistemi, personelin mutlak ve sürekli çalışması üzerine kurgulanmıştır. Performans ücreti hesaplamanın detaylarını bir kenara bıraktığımızda personelin performans ücreti almaya hak kazanabilmesi için hiç durmadan ve ara vermeden yemek yemeden, zaruri ihtiyaçlarını gidermeden çalışması durumunda, verilen rakamların yakalanabileceği hesaplanmaktadır.
    Personel eksikliğini gidermek yerine düz mantıkla iş bölü personel sayısı PTT nin ilke ve vitrinine hiç mi hiç yakışmayacak olup, buna göre norm belirleme hevesleri ise nafile olacaktır.
    Bu yazımız ile yalnızca PERFORMANSın ne olduğunu, getirisi veya götürüsünün ne olacağı hususunda sendikamızın yorumunu ilgililer ile paylaşılmıştır.
    Sendikamız bu sistemin yürümesinin mümkün olmadığını yönetime bildirmiş ve tepkisini koymuştur. Ancak, sorumlu sendikacılık ilkemiz ile 15 Eylül tarihini bekleyerek, performansın değerlendirmenin bir aylık sonucunu net bir şekilde izleyip, buna göre yasal ve sendikal mücadelemize yön vereceğimizi tüm PTT çalışanlarımıza saygılarımız ile duyururuz.
    Türkhabersen/KAMUSEN

Muhti bunu beğendi.
  2. Tesla.

Tesla. Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Uluslararası Finans
    Arkadaslar ihs personel olarak bircok dava konusu bulunmakta ve bunlarin cogu lehinize 399 ek odeme alirken sizin alamamaniz. Performans denen verilmemek uzerine cikarilmis sacmalik tum bunlar dava konusu arkadslar bunlar sizin tereddutsuz kazanacaginiz haklar.Zaten daha once ek odeme konusunda dava actigimizi soylemistim.399 personel ile sizin aranizda maddi yonde hicbir fark olamaz arkadslar bunlar haricinde hersey davaliktir.Bu esit ise esit ucret yonetmeligidir. Ayni isi yaptiginiz icin haklariniz farkli olamaz.Sizden sadece tek istegimiz Sizi ziyarete gelen hukumet yalakası ,hicbir sorununuza ilgisiz kalan haberbirliksen sendikasina yuz vermeyin.Haklarinizi savunmasi icin gerekenleri soyleyin yuzlerine.

3. postman

postman Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Ön Lisans
    Bölüm:
    Lojistik Yönetimi
    Ben birlikhabersen üyesiyim, yarini bekliyorum bordrolar bir çıksın bu çok övülen kazanim diye görülen performans sisteminden ek bir ödeme alamadiysam sendikadan istifa edeceğim. Agustos ayinda evraklari mümkün olan en kisa sürede teslim ettim, risk aldim, fazladan çalistim, mesai kavrami zaten yok öğle arasini araki bulasin, günlük ortalama yaya olarak 15 km yol yaptim, imkansizi denedim :) 3 cihette dagitim yapiyoruz haftanin 1 günü de raporlu personel yerine dagitima gidiyoruz, izindeyken (o da 1 gün 2 gün) uzerimize evrak yaziliyor ve bekliyor biz izinden dönünce dağıtıma çıkarıyoruz. Dağitimla alakasi olmayan yapiver ediver işleri bizde.Velasil performansin krali bizde :) gel gelelim kriterler, üzerine yazilan evrağin en geç 1 gün sonra teslimi diyor (!) hadi hayirli performanslar.

Muhti bunu beğendi.
  4. Muhti

Muhti VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    448
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çanakkale 18 Mart Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Benim eşim de ihsli dağıtıcı. Yazın kavuran sıcağında, kışın ayazında cadde cadde yürüyor. Birisi yıllık izin alsa bölge bölüşülüyor. Kendisi yıllık izine çıksa geldiğinde evraklar dağ gibi oluyor. Yıpranma tazminatı falan hiçbir şey yok. Hadi her şeyi geçtim kurumun yapısı da köhne ve geri kalmış bir durumda. Hepinize Allah sabır versin!

postman bunu beğendi.
  5. sinoplu

sinoplu Güzel düşün güzel yaşa Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    istifa etmek için bunu bekliyosan geç kalmışsın derim

6. Tesla.

Tesla. Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Uluslararası Finans
  7. Tesla.

Tesla. Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Uluslararası Finans
    Haklarınızı lütfen sendikamız vasıtasıyla arayın arkadaslar.Sendika görülen davaları açmakta zaten.399 personelde hak olarak verilen ama size verilmeyen hakları lutfen sendika sitesi iletişim vasıtasısyla bildirin. Ankaraya ziyarete gelen ve yeni kurdugunuz Ptt ihs dernek e uye olunuz.Ptt sizin verilmeyen haklarınız uzerinden ciro yapamaz.Turkhabersen sendika temsilcileriyle iletişime geçin.Toplu gorüşmelerde haberbirliksen ptt ihs personel ile ilgili tek kelime soylememistir.Haberbirliksenin kazandigi hicbir kazanim yoktur.Sözleşme ciktilarinda hersey açıktır.Ne dagiticiya yipranma hakkini masaya getirmiş nede gisede 600 teknikerlerde 1000 tl maas farkini nede ihs li personelin iş guvenligini masaya getirmistir.

wow ve Hepsi boş bunu beğendi.
  8. Hepsi boş

Hepsi boş Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Arkadaşlar nasıl bi kurumdayız ya. Ben ihsli olarak çalışıyorum. Küçük bebeğim var.ama ne çalışma ortamından memnunum ne parasından.it gibi çalış ben alıom 1900 küsür yanımda oturan alıo 2700. Izin alırsın maaşın kesilir. Rapor alırsın maaşın kesilir.hiç bi hak verilmez.asla hastalık yorgunluk kabul etmez. Şube şube gezersin.normal memurlara sunulan hakların hiçbiri yok.adam benden düşük puanla girmiş.bizde üniversite mezunuyuz bizde KPSS le atandık.bişey yapılmalı arkadaşlar bu duruma

wow bunu beğendi.
  9. Hepsi boş

Hepsi boş Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Çalışan arkadaşlar halinizden memnunsunuz acaba. Bu sendikalar hiç bir işe yaramıo.ben bizim sendika sorumlumuza telefon açıp soruyorum var mı bi gelişme die Yüzsüz bi şekilde performans geldi ya ne oldu maaşın artmadı mı dio.bundan ibaret herşey.umurlarında bile diil.herkestatil yapcak biz çalışcaz.aldığımız paraya deyse üzülmücem. 1900 liraya it gibi çalış

Sayfayı Paylaş