PTT PSİKOMETRİK TEST

Mahmut41

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Kocaeli Ünv.
Bölüm
İktisat
Arkadaşlar öncelikle PTT 2018/1 sınavında başarılı olan arkadaşlarımızı tebrik ederim.Zor kısmı hayırlısıyla atlattık diye düşünüyorum şimdi 11/11/2018 Pazar günü Gazisem'in üstleneceği psikometrik test yapılacak ve tek merkez olarak Ankara belirlendi.Bu durumla ilgili yorumlarınızı buraya yazarsanız,kafası hali hazırda karışık olan,panik olan arkadaşlara da yardımcı olabilirsiniz herkese kolay gelsin

Eğitim
Lisans
Üni
Trakya Ünv.
Bölüm
İşletme
Ben yıllar önce banka mülakatları öncesinde bir iki defa bu teste girdim. Merak edenlere şöyle söyleyeyim. Size bir durum veriyorlar bu durum karşısındaki tutumunuz en çok, en az yada tek seçenek seçmenizi istiyorlar. Ama genelde 1-10 arası değer puanı var ona göre size en yakın ve en uzak seçeneği işaretliyorsunuz. Bu çok uzun bir test ilerleyen kısımlarda aynı soru yada aynı durumu ölçen sorular tekrar karşınıza çıkıyor. Önceki cevapla son ki cevap ne kadar uyumlu buna bakıyorlar 1. Son olarak bir grafik çıkıyor bu grafiğe göre sizin neye yatkın olduğunuzu gösteriyorlar. Yeniliğe açık veya değil, yardımsever veya değil, güven problemi .... bir sürü kriter. Bu arada son olarak hatırladığım kadarıyla kariyer net gibi sitelerde bu test vardı. Yapıp sonucu cv nize ekliyorsunuz. Orada hala var mı bilmiyorum ama bakabilirsiniz. Herkese başarılar şimdiden