PTT ye ulaştırılması için sendikaya verilecek metin hakkında

erdemayaz

İyi Bilinen Üye
Mücadele Grubu
arkadaşlar bi metin daha hazırladım, sendikanın istediği doğrultuda hazırlamaya çalıştım, eklencek kısımlar varsa yada yanlış olan yerler varsa hepimiz bakalım inceleyelim, olmazsa yeniden güzel bi metin derleriz...Tam bi sayfa, İsletmeci hocam da metin paylaşıcak, karma da yapabiliriz, en uygun, işimize en yarayacak olanı beraber oluşturalım

Sayın Yetkili

PTT A.Ş yeni bir yapılanmaya girmiş olup sorumluluklarını arttırıp vatandaşlarımıza daha geniş vizyonla daha fazla hizmet etme girişiminde bulunmuştur. Bu yenilikle Ptt A.Ş daha başarılı olacağı aşikardır.PTT A.Ş daha da büyüyecektir.

Şuan itibariyle PTT A.Ş ülkemize büyük katkılar sağlamakta, vatandaşlarımıza büyük hizmetler vermektedir. Yeni yapılanmasıyla şuan ki mevcut personeli her geçen gün daha yetersiz gelmekte, emekli olanlarla ve diğer devlet kurumlarına geçenlerle birlikte personel sıkıntısı çekmesi gayet doğaldır. Zira iş yoğunluğu göz önüne alındığında personel mevcudu bir hayli azdır. Eğitim ve Fen-Edebiyat Fakültesi mezunları, Öğretmen adaylarımız ve mevcut 399. devlet kanuna tabi çalışan personellerin diğer devlet kurumlara geçme çabaları da göz önüne alındığında yakın zamanda daha fazla personel yetersizliği görülecektir.

Bizler İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) mezunları olarak aldığımız eğitim ; kamu kurumları ve şirketlerin organizasyonu, yönetimi, bekası ve işleyişi hakkındadır. Daha kısa tabirle kamu kurumlarına ve şirketlerimize personel yetiştiren tek fakülte mezunlarıyız.

Bizler İİBF mezunu olarak PTT A.Şâ€™ nin gişe görevlisi pozisyonlarına talibiz.Peki neden başka fakülte mezunları değil de biz seçilmeliyiz?

-Bizler devlet pozisyonlarını yada PTT A.Ş nin gişe görevlisi pozisyonlarını köprü amacıyla kullanmıyoruz, asıl branşımız zaten gih kadrosu olduğundan atandığımızda mesleğimiz bu oluyor.Ancak bir matematik öğretmeni ilk fırsatta öğretmenliğe geçiş yapmaktadır.bir süreliğine sırf birkaç ay maaş alabilmek için kadroyu yakmayız. PTT A.Ş hızla büyüyen ve sorumluluğu büyüdükçe artan bir kurumdur günümüz itibariyle, bu sorumluluğu, personel alımlarınızı “gelip geçici” değil “kalıcı” olarak sadece İİBF mezunları görmektedir.

-Her işi o işin uzmanı yapabilmelidir. Eğitimci öğretmenliğini,Tıp mezunu sağlık branşını, mühendis mühendisliğini vs. gibi herkes eğitimini aldığı mesleği yapmalıdır.O yüzdendir ki PTT daha önceden farklı bölüm almasına rağmen sonra tercihini İİBF mezunlarından yana kullanmış ve İİBF nin istikrarını fark etmiştir.

-Almış olduğumuz türlü türlü muhasebe, vergi, hukuk dersleri ile PTT A.Ş gibi bi kurumun vatandaşlarımıza sağladığı hizmet birbiriyle alakalıdır.

-Fakülte ismimizden de anlaşılacağı gibi ve tahsilimiz boyunca eğitim aldığımız derslerden çoğu muhasebe gibi parasal konular olduğundan PTT A.Ş nin personel kriterindeki en önemli hususun bizde zaten mevcut olduğu anlaşılmaktadır.

Pek çok Bankanın seçimini İİBF den yana kullanmasının sebebi hem parasal konularda uzman eğitimi alan mezunların sadece İİBF mezunları olması hem de hizmet sunacak,hizmet sunmayı görev edinen bir kurumun personelinde de günden güne gelişen vizyon görüşü olmalıdır.
Bunun için bile ayrıca aldığımız derslerimiz mevcuttur. Girişimcilik, ekonomi,iş hukuku, pazarlama,personel yönetimi,yönetim ve organizasyon konularının eğitimi alan tek Fakülteyiz.

PTT A.Ş + İİBF = Başarı + Mutlu Vatandaş demektir
PTT A.Ş + İİBF = En kaliteli hizmet + kalıcı,o işin uzmanı personel demektir

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Sakin bir zamanda ben de ivedilikle hazırlayacağım, eline sağlık hocam.

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
bi sevin bi üzül...suratımda belirsiz bi ifade...mimiklerim nasıl çalışması gerektiğini kestiremiyor artık ... arkadaşlar biz de mail göndermeye devam edelimmi sizce yoksa ters bi etki yaratır mı ne dersiniz...

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Tamam, akşam ben de hazırlayacağım.

erdemayaz

İyi Bilinen Üye
Mücadele Grubu
metin 1

Sayın Yetkili

Türkiyenin mezun sayısı bakımından en kalabalık ve kamudaki Gih kadrolarının eğitimini verip kamuya personel yetiştiren İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi (İİBF) mezunuyuz.

Fakültemizin amacı kamuya personel yetiştirmek olduğundan aldığımız eğitim genel idari hizmetler kadrolarının görev ve sorumluluklarını öğrenmemizin yanında kamu ve kurumsal kuruluşların işleyişi,mevzuatı ayrıca bazı hukuk konularının da tahsili görmüş bulunmaktayız.

Dolayısıyla

Ptt A.Ş nin gişe görevlisi pozisyonlarına talibiz,aldığımız eğitime güvenerek bu pozisyonun görev ve sorumluluklarının bilincindeyiz, zira PTT A.Ş ye şuan hizmette bulunan memur ve idari sözleşmeli personellerin kalıcılığı ve kurumdaki başarısı göz önüne alındığında ,PTT A.Ş nin personel eksikliği ile ihtiyaç doğrutulsunda seçimini İİBF den yana yapmanızı diliyoruz.

PTT A.Ş yeni bir yapılanmaya girmiş olup hizmet alanını hergeçen gün daha da büyütmekte ve vizyonu genişlemektedir. Bu git gide artan büyüklük ancak KALICI PERSONEL ile de mümkündür, İİBF, zaten kurumdaki başarısını ve kalıcığını ile başarısını kanıtlamış olup tekrar personel alımı ve seçimin İİBF den yana olmasını istemektedir.

PTT ve İİBF demek ,daha fazla vatandaşımıza daha fazla kaliteli hizmet demektir.

Seçiminizi bizden yana kullanmanız dileğiyle iyi çalışmalar dileriz.

erdemayaz

İyi Bilinen Üye
Mücadele Grubu
metin 2 de bu

Sayın Yetkili

Bizler türkiyenin en kalabalık mezun sayısına sahip olan İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) mezunlarıyız.

PTT yakın zamanda PTT A.Ş olmuş ve hizmet alanı daha da genişlemiştir. Vizyonunu yüklsetmiş daha fazla vatandaşa hitap etmeyi amaçlamıştır.

Ancak bunlar kaliteli , işinin uzmanı personelle mümkündür. İİBF bundan dolayı, almış olduğu eğitime ve yetiştirildiği disipline güvenerek “Gişe Görevlisi” pozisyonlarına taliptir.

Neden İİBF yi Seçmelisiniz?

1-PTT A.Ş hızla büyüyen ve sorumluluğu büyüdükçe artan bir kurumdur günümüz itibariyle, bu sorumluluğu, personel alımlarınızı “gelip geçici” değil “kalıcı” olarak sadece İİBF mezunları görmektedir.

2- Almış olduğumuz türlü türlü muhasebe, vergi, hukuk dersleri ile PTT A.Ş gibi bi kurumun vatandaşlarımıza sağladığı hizmet birbiriyle alakalıdır.

3-Fakülte ismimizden de anlaşılacağı gibi ve tahsilimiz boyunca eğitim aldığımız derslerden çoğu muhasebe gibi parasal konular olduğundan PTT A.Ş nin personel kriterindeki en önemli hususun bizde zate mevcut olduğu anlaşılmaktadır.

4-PTT A.Ş, merkezi atamada , gişe memuru olarak İİBF yi tercih ediyordu, bu sorumluluğu da sadece İİBF mezunları üstlenebilir. Gişe görevlisi pozisyonu eğitim ve sorumluluk bunun yanında disiplin gerektirmektedir.kendimize güveniyoruz.

5-Pekçok Bankanın seçimini İİBF den yana kullanmasının sebebi hem parasal konularda uzman eğitimi alan mezunların sadece İİBF mezunları olması hem de hizmet sunacak,hizmet sunmayı görev edinen bir kurumun personelinde de günden güne gelişen vizyon görüşü olmalıdır.
Bunun için bile ayrıca aldığımız derslerimiz mevcuttur. Girişimcilik, ekonomi,iş hukuku, pazarlama,personel yönetimi,yönetim ve organizasyon konularının eğitimi alan tek Fakülteyiz.

PTT A.Ş nin başarısı iibf yi tercih ettiği günden bu yana artmaktadır.Bu yüzdne yeni personel alımınızda size en iyi hizmeti verceğimizin sözünü vererek seçiminizi bizden yana kullanmanızı istiyoruz.

PTT A.Ş + İİBF = (en kaliteli hizmet ,mutlu vatandaş)

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
2. metinde ufak rötuşlarla ve yaşlı personel+ 4001in kaçıp gitmesini de ilave ederek gönderebiliriz.

Sedat

% 100
Mücadele Grubu
2. metinde ufak rötuşlarla ve yaşlı personel+ 4001in kaçıp gitmesini de ilave ederek gönderebiliriz.
metin hangisi.teldrn giriyorum.ben ozel atar misiniz ileteyim ben sendikaya o zaman

GSmart Maya M1 v2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Acele işe şeytan karışır, işten öğretmenevine yeni girebildim. Biraz kendime gelince hemen hazırlayacağım, 4001'e gereken yüklenmeyi ilavelerle ve formal üslupla yapacağım. İcap ediyorsa ikinci bir metin de hazırlarız, çift dosyayla da gidebilirsiniz. Hizmette sınır yok.

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Buyrun arkadaşlar. Olduğu gibi worde yapıştırın sadece 1 sayfa.

Sayın Yetkili;

Bizler sayısı 350000’i bulan İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) mezunlarıyız.

PTT yakın zamanda PTT A.Ş olmuş ve hizmet alanını daha da genişlemiştir. Bu genişlemeyle birlikte daha fazla vatandaşa hitap etmeyi hedeflemiştir. Ancak PTT hizmet ağının genişlemesiyle nicelik ve nitelik açısından daha fazla personele ihtiyaç duymaya başlamıştır. İİBF mezunları nicelik ve nitelik açısından PTT’nin personel ihtiyacını karşılayacak bilgi ve donanıma sahiptir.

1) PTT A.Ş büyüyen; büyüdükçe de yükü ve sorumluluğu artan bir kurumdur. Bu yükü kurumda kalıcı olmak isteyen nitelikli personelle karşılayabilir. İİBF mezunları, GİH memurluklarına uygun olarak aldığı eğitimle bu ihtiyaca cevap verebilecek en önemli adaylardır.

2)İİBF mezunları aldıkları muhasebe, vergi, hukuk , yönetim gibi derslerle mezun olduklarında memurluk için uygun donanımı kazanmaktadırlar.

3) İİBF mezunları, aldıkları eğitim memurluk mevzuatına uygun olduğu için memurluklarına başladıklarına kurumlarına kolaylıkla adapte olmaktadırlar. Bu da verilen eğitim sürelerini kısaltmaktadır ve kurumların işleyişini hızlandırmaktadır. İİBF mezunları çabuk adapte olabilmeleriyle kurumlar için hem maddiyat hem de zaman açısından büyük bir kazanımdır. Memurluk hedefleyen İİBFliler kurumlarda kalıcılığı sağlamakta ve uzun yıllar başarıyla hizmet vermektedirler.

4) PTT A.Ş, 2013 yılına kadar olan merkezi atamalarda İİBF mezunlarını tercih etmiştir. PTT’nin hizmet alanını genişletmesinde geçmiş yıllarda atanan İİBFliler’in payı büyüktür. Ancak kurumun merkezi alımlardan çıkmasıyla ve emeklilik, kurum değiştirme gibi sebeplerden dolayı ayrılan personeliyle birlikte personel ihtiyacı hızla artmıştır.

5) Gişe memurluğu için geçtiğimiz aylarda yapılan açıktan alım yeterli olmamıştır. Bunun yegane sebebi ise matematik ve diğer bölümlerin mezunlarıdır. Aldıkları eğitimin, gişe memurluğu için uygun olmaması yanı sıra PTT’ye burun kıvırmışlar, kurumu aynı İŞKUR’da yaptıkları gibi bir basamak olarak görmüşlerdir. Atanan çoğu matematikçi tercih yapıp gitmeyerek ve işe başlar başlamaz istifa ederek PTT’ye zarar vermiştir. Bu durum da PTT’nin ihtiyaç duyduğu kadar personele ulaşamamasına sebep olmuştur. Yedek bir alıma çıkılmasına rağmen boş kalan kadrolarınız bu durumun en önemli ispatıdır. Matematik ( ve diğer 4001liler) merkezi atamalar olsun, formasyon imkanları olsun kullanarak PTT’nin de içinde olduğu birçok kuruma büyük zarar vermektedirler.
6) PTT içerisinde emekliliği gelen veya 657 olmak isteyen kurumlar arası geçiş yapan personellerle birlikte PTT’de personel ihtiyacı daha da artmaktadır ve artacaktır.

PTT’nin 2014’de hedeflediği yeni personel alımında gişe memurluğu için en uygun eğitime vasfa ve kalıcılığa sahip İİBF mezunlarını tercih etmesini temenni eder, gereğinin yapılmasını önemle arz ederiz.
İİBF MEZUNLARI PLATFORMU

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Satır atlanmamış vs. gibi görünüyor, worde olduğu gibi kopyalayın, tam 1 sayfaya sığıyor :)

İçinize hangi yazı siniyorsa kullanabilirsiniz.

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Forum Yöneticisi
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
Buyrun arkadaşlar. Olduğu gibi worde yapıştırın sadece 1 sayfa.

Sayın Yetkili;

Bizler sayısı 350000’i bulan İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) mezunlarıyız.

PTT yakın zamanda PTT A.Ş olmuş ve hizmet alanını daha da genişlemiştir. Bu genişlemeyle birlikte daha fazla vatandaşa hitap etmeyi hedeflemiştir. Ancak PTT hizmet ağının genişlemesiyle nicelik ve nitelik açısından daha fazla personele ihtiyaç duymaya başlamıştır. İİBF mezunları nicelik ve nitelik açısından PTT’nin personel ihtiyacını karşılayacak bilgi ve donanıma sahiptir.

1) PTT A.Ş büyüyen; büyüdükçe de yükü ve sorumluluğu artan bir kurumdur. Bu yükü kurumda kalıcı olmak isteyen nitelikli personelle karşılayabilir. İİBF mezunları, GİH memurluklarına uygun olarak aldığı eğitimle bu ihtiyaca cevap verebilecek en önemli adaylardır.

2)İİBF mezunları aldıkları muhasebe, vergi, hukuk , yönetim gibi derslerle mezun olduklarında memurluk için uygun donanımı kazanmaktadırlar.

3) İİBF mezunları, aldıkları eğitim memurluk mevzuatına uygun olduğu için memurluklarına başladıklarına kurumlarına kolaylıkla adapte olmaktadırlar. Bu da verilen eğitim sürelerini kısaltmaktadır ve kurumların işleyişini hızlandırmaktadır. İİBF mezunları çabuk adapte olabilmeleriyle kurumlar için hem maddiyat hem de zaman açısından büyük bir kazanımdır. Memurluk hedefleyen İİBFliler kurumlarda kalıcılığı sağlamakta ve uzun yıllar başarıyla hizmet vermektedirler.

4) PTT A.Ş, 2013 yılına kadar olan merkezi atamalarda İİBF mezunlarını tercih etmiştir. PTT’nin hizmet alanını genişletmesinde geçmiş yıllarda atanan İİBFliler’in payı büyüktür. Ancak kurumun merkezi alımlardan çıkmasıyla ve emeklilik, kurum değiştirme gibi sebeplerden dolayı ayrılan personeliyle birlikte personel ihtiyacı hızla artmıştır.

5) Gişe memurluğu için geçtiğimiz aylarda yapılan açıktan alım yeterli olmamıştır. Bunun yegane sebebi ise matematik ve diğer bölümlerin mezunlarıdır. Aldıkları eğitimin, gişe memurluğu için uygun olmaması yanı sıra PTT’ye burun kıvırmışlar, kurumu aynı İŞKUR’da yaptıkları gibi bir basamak olarak görmüşlerdir. Atanan çoğu matematikçi tercih yapıp gitmeyerek ve işe başlar başlamaz istifa ederek PTT’ye zarar vermiştir. Bu durum da PTT’nin ihtiyaç duyduğu kadar personele ulaşamamasına sebep olmuştur. Yedek bir alıma çıkılmasına rağmen boş kalan kadrolarınız bu durumun en önemli ispatıdır. Matematik ( ve diğer 4001liler) merkezi atamalar olsun, formasyon imkanları olsun kullanarak PTT’nin de içinde olduğu birçok kuruma büyük zarar vermektedirler.
6) PTT içerisinde emekliliği gelen veya 657 olmak isteyen kurumlar arası geçiş yapan personellerle birlikte PTT’de personel ihtiyacı daha da artmaktadır ve artacaktır.

PTT’nin 2014’de hedeflediği yeni personel alımında gişe memurluğu için en uygun eğitime vasfa ve kalıcılığa sahip İİBF mezunlarını tercih etmesini temenni eder, gereğinin yapılmasını önemle arz ederiz.
İİBF MEZUNLARI PLATFORMU
ortak on numara olmuş sonunda;

2014 yılı içerisinde 50 bin öğretmen alımı onayı çıktığını hatırlatır matematik fizik kimya gibi bölümlerin ptt gişe alımında kullanılmaması hem kuruma hemde bu kuruma atanmayı bekleyen biz iibf mezunlarını mağdur edecektir.

yazarsan çok daha iyi olur 50 bin öğretmen alınacağını bilsinler

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Eyvallah ortak, tam bir sayfaya zor sığdırdım valla :) Ama biz öğretmen alıyoruz FEF alıyoruz derler, anlamazlar o kısmı. 5. maddede formasyon ibaresini kullandım zaten :)

İçinize sindiyse ne mutlu...

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
emeğinize sağlık arkadaşlar.çabalarımız sonuçsuz kalmaz inşallah...