PTT'ye Yerleşenler Burada.Tüm sorular için

Konu, 'PTT' kısmında desouza tarafından paylaşıldı.

1. yavuz1982selim

yavuz1982selim Üye

Bence bordroda görmeden boş hayallere kapilmak sonra bizi çok uzer. Bekle ve gör stratejisi en iyisi.

2. adige0127

adige0127 İyi Bilinen Üye

bende oyle dusunuyorum ııbf olaak bunu en ıyı bılen grubuz sonrası husran durumunu

3. luis1907

luis1907 İİBF Uzman Forum Yöneticisi

Bölüm:
    İktisat
    Zam olmasada 34 2000 e yakın maas alacak nısanda :)

4. gargamel

gargamel Yeni Üye

arkadaşlar bu yazı da iki dudağının arasında diye bi kısım var orada ne demek istiyor acaba

5. adige0127

yanı ıs garantısı yok demıs ama abartarak demıs memur degılsın ıs guvencen yok demıs bıraz abartılı kurum devlet kurumu hakedıp gırdın puanınla evet sozlesmelısın ama oyle durduk yerede kımse hadı gıt dıyemez yanı

6. luis1907

Bölüm:
    İktisat
    Ozellesırse yok ama ozellesmezse dusuk tabı ama nısana kadar ıs guvencemız yok.

7. blueblues

blueblues İyi Bilinen Üye

arkadaslar yillarca okadar insan sozlesmeli calisiyor allah askina.. PTT a.s olduktan sonra 657ye tabi tabiki memur alamaz.. siz girenler PTTnin personelisiniz yani.. devletin cogu kurumunda bu uygulama zaten yillarca yapiliyo.. barajlarda teknikerler teknisyenler oyle emekli oluyorlar, fahiş bi hata yapmazsaniz cok buyuk oyle kimse sizi isten atamaz merak etmeyin.. bence siz dua edin yeni bi alim olsun hatta iibfyi övün :) biz gelelim sizlerin is yuku bi nebze hafiflesin :))

GT-S5660 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

erdemayaz bunu beğendi.
  8. 1009

1009 Üye Mücadele Grubu

tv ye ihtiyacim var bugun dolastim 650 ye buldum en ucuz anadolu yakasinda uygun fiyatli tv nerden bulabilirim yaa bazarji die sancaktepede yer varmis bide orayami gitsem balikesirde bile 350 450 ye bisiler gozume ilisiodu yok yok yokk

9. HoRoZ'28

HoRoZ'28 VİP Üye Kadrolu Üye

Bölüm:
    İktisat

İntden bak bence sahibindende istanbulda ikinci el elden gider alırsın

10. 1009

1009 Üye Mücadele Grubu

ikinci ele tvde guvenmiyorum ya... arastirmaya devamm :-(

11. felixyardley

felixyardley Üye

arkadaşlar öğretmen evlerini deneyin derim.benim kazandığım yerdeki öğretmen evinde aylık 350 tl ye kalacağım.fiyatı konuştuk,anlaştık.uzun süreli kalacağım deyince ucuz oluyor.odada tv,banyo,internet,buzdolabı bile var.yani bir bekar için gayet güzel.ev tutmaya kalkmış olsam,kira,ısınma parası,internet,eşya,elektrik,su vs... bir sürü masraf olur.

12. arwen

arwen Yeni Üye

Bize ilk girdiğimizde kimse sizi çıkarmaz diyorlardı şimdi ise yeni giren herkese 4ay sonra işten çıkartılabiirsiniz garantiniz yok diyorlar ki herkes gayet iyi çalışıyor bir de biz mesai almadığımız halde cumartesileri çalıştırılıyoruz benim ptt ye hiç güvenim yok

13. HoRoZ'28

HoRoZ'28 VİP Üye Kadrolu Üye

Bölüm:
    İktisat

Hangi il hocam ?

14. gargamel

gargamel Yeni Üye

kim diyor arkadaşim her giren derken yani şu iş sağlam mi değil mi bir türlü anlayamadim gitti hiç kimse tam cevap vermiyor yeni çalışanlar da dahil yani ne yapacağız bilmiyorum açıkçası

15. mhzl

mhzl Yeni Üye

arwen hangi ilde hangi şubedesin? Ptt de çalışan diğer arkadaşlar size de 4 ay sonra çıkartılabilirsiniz şeklinde mi davranıyorlar?

16. adige0127

amac egıtımlere daha dıkkat kesılıp daha verım alabılmek calısandan ıse alındıgında da aynıydı sartlar sımdıde dedıgıne gore ısede yaramıs herkes cok daha ıyı calısıyoo dıyosun adamlar kac yıldır bu ısı yapıyolar neyın nasıl etkıledıgını cozmusler yanı

kamucu4503 bunu beğendi.
  17. ugroz

ugroz Üye

arkadaşlar idari hizmet sözleşmesini baştan sona okumanızı tavsiye ederim özellikle madde 15, madde 27, madde 68 ve devamı,madde 95, ve madde 101 bi göz atın derim

18. erdemayaz

erdemayaz İyi Bilinen Üye Mücadele Grubu

hocam işten atabilirler ama 4 ay sonunda keyfi olarak işten çıkarcaklarsa neden bu kadar aceleyle personel alımı nyapıyolar?

Ben evraklarımı teslim ederken adama askere gitceğimi söyledim, benden fazla üzüldü walla sırf personel sıkıntısı çektikleri için :)

İlk alımda yerleşenlerden bayağı memnun olanlar da var

@arwen hocam herhangi bi hata sonucunda mı yoksa keyfiye olarak mı işten çıkartabilirler?

19. ugroz

ugroz Üye

6475 postahizmetleri kanunu
    SözleĢmeli personel
    MADDE 27 – (1) PTT personeli, 657 sayılı Kanun ve diğer kanunların sözleşmeli
    personel hakkındaki hükümlerine tabi olmaksızın idari hizmet sözleşmesi ile istihdam edilir.
    (2) Kamu Personel Seçme Sınavına katılanlar arasından seçilecek olan sözleşmeli
    personelin; işe alma, unvan, sayı, atama, görevlendirme, eğitim, terfi, görevde yükselme, disiplin,
    izin, görevden alma, sözleşmenin yenilenip yenilenmemesi veya sona erdirilmesine ilişkin
    hususlar Bakanlar Kurulu kararı ile yürürlüğe konulan yönetmelikle düzenlenir.
    (3) Sözleşmeli personelin aylık ücret, ikramiye ve diğer mali ve sosyal hakları ile
    sözleşme esasları Yönetim Kurulunca belirlenir. Ancak, avukat vekâlet ücreti hariç, aylık ücret,
    her türlü sosyal yardım, zam, tazminat, ödenek ve diğer adlar altında yapılan bütün ödemelerin
    aylık ortalaması, Yüksek Planlama Kurulunca PTT için tespit edilen üst sınırı aşamaz.
    (4) PTT lehine sonuçlanan dava ve icra takipleri nedeniyle hükme bağlanarak karşı
    taraftan tahsil olunan avukat vekâlet ücretlerinin dağıtılması 26/9/2011 tarihli ve 659 sayılı Genel
    Bütçe Kapsamındaki Kamu İdareleri ve Özel Bütçeli İdarelerde Hukuk Hizmetlerinin
    Yürütülmesine İlişkin Kanun Hükmünde Kararname hükümlerine göre yapılır.
    (5) Sözleşmeli personel, sosyal güvenlikleri bakımından 5510 sayılı Kanunun 4 üncü
    maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi hükümlerine tabidir. Bu personele, 657 sayılı Kanunun 4
    üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında istihdam edilenlere ilişkin usul ve esaslar çerçevesinde iş
    sonu tazminatı ödenir.

idari hizmet sözleşmesi bu kanunun 27. maddesi ne dayanılarak çıkarılmıştır..

20. luis1907

Bölüm:
    İktisat
    nısandan sonra 657 gıbıyız uyarma kınamaaylıktan kesme zamdan yararlanamama gıbı cezalar var ptt de sozlesmede yazıyordu ama mart sonu ben senın performansını yeterlı bulmadım deyıp sozlesme ımzalamayabılır ama bunlar 399 lar ıcınde gecerlıydı aday memurken yanı cok dusuk ıhtımal bır kavgaya karısılmadı surece bence.

Sayfayı Paylaş