PTT'ye Yerleşenler Burada.Tüm sorular için

Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Hele bide sey var su oturup ekran resimlerini falan degistirenler menu ekleyip cikaranlar keyf onlarin keyfi be

Eğitim
Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
Ekonomi
Neti hesaplattik,dil tazminati haric 6.000 TL gibi bir maasla baslaniyor.Arkadasin dedigi rakam B seviye dille birlikte gecerli.Bazilarimizda Yds degil yokdil puani var,onlarin maasi 6.000 gibi bir rakam.
Tabi vergi dilimi vs... deyince yillik ortalama dil tazminatsiz , temmuz zammi olmadan 5.500 TL gibi bir rakama dusuyor.Dil tazminatiyla 5650-5900 arasi ortalamaya dusuyor.Yani mustor arkadasimizin bahsettigi rakami sadece 3 ay alabiliyoruz

incir reçelim

.
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Neti hesaplattik,dil tazminati haric 6.000 TL gibi bir maasla baslaniyor.Arkadasin dedigi rakam B seviye dille birlikte gecerli.Bazilarimizda Yds degil yokdil puani var,onlarin maasi 6.000 gibi bir rakam.
Başlangıç için iyi maaş hoş diğer uzman maaşlarından biraz düşük taşrada çalışıyor mu bu arkadaşlar.

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Forum Yöneticisi
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
Başlangıç için iyi maaş hoş diğer uzman maaşlarından biraz düşük taşrada çalışıyor mu bu arkadaşlar.
hocam ben mi yanlış biliyorum 6000 lira net maaşla başlayan uzman yard. var mı? maliyede uzmanlar almıyor o parayı

incir reçelim

.
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
hocam ben mi yanlış biliyorum 6000 lira net maaşla başlayan uzman yard. var mı? maliyede uzmanlar almıyor o parayı
Maliyedekileri karıştırma onlar gelir uzman yardımcısı.
Bakanlık Merkezde çalışan uzmanlar alır.

Gelir uzman yardımcısı ile taşrada çalışan mali hizmetler uzman yardımcıları alamaz tabi.

Ama yinede 6000 lira iyi para yeni oluşturulan bir unvan için.

Biz çok daha düşük paralar ile başladık.

gennaro_ivan

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
ziraattan son maaş 15 haziran 2019 arkadaşlar....

ziraat bankası ile 20 haziran 2016 dan geçerli 3 yıllık anlaşma yapıldı. Anlaşma süresi dolmadan bir önceki ay son maaşı alacağız söylemi yanlış.
Promosyon ödemesi konusunda hatalı yazım yapmış olabilirim .
1.promosyon: 20 haziran 2016
2.promosyon: 20 haziran 2017
3.promosyon:20 haziran 2018 de alındı. 1200 tl lik ödeme de üç taksitle yapılmıştı.

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Forum Yöneticisi
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
bu ay netleşir promosyon ve banka konusu

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İktisat
Toplam SGK hizmetimiz 1800 güne yakın ise 1800 günden sonra artık kıdem alıyoruz. (Kıdem almak için Ptt 5 yıl çalışmak 1gerekmiyor yani ) Sgk hizmetimiz eğer 1800 gün ise kıdem alıyoruz aylık 70 80 tl kadar ) lojman sıralamasına etki ediyor.ayrica Yukselme sınavlarına katilabiliyoruz.hizmet bitlestirmenizi size hiç söylediler mi ise başlarken??
Hocam yükselme sınavlarına etki ediyor derken.Mesela ben başlayalı 1 sene oldu ama özelde 6 yıl hizmeim var şeflik açılırsa katılabiliyormuyum ???

Hocam yükselme sınavlarına etki ediyor derken.Mesela ben başlayalı 1 sene oldu ama özelde 6 yıl hizmeim var şeflik açılırsa katılabiliyormuyum ???
şeflik sınavına katılabilmen için ptt de en az 4 yıl çalışmış olman gerekiyor özel sektörde çalıştığın günler şeflik sınavında dikkate alınmaz.

Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
İşletme
malesef kurum içi hizmet dikkate alınıyormuş. yanlış bilgi verdiğim için kusura bakmayın =(

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
malesef kurum içi hizmet dikkate alınıyormuş. yanlış bilgi verdiğim için kusura bakmayın =(
Hocam yine de şu konuda etkisi var. Yönetmelikte eğer ki kişinin geçmiş özel sektör hizmetleri fazla ve tecrübesinden faydanılabilecekse kurum içinde uzmanlık gibi kadrolara alınabiliyormuş. Aslında verdiğiniz bilgi yanlış gibi gözükse de yine de aydınlatıcı.

Örneğin;Ben 8.5 senedir Muhasebe mesleğini yapıyorum. Eğer ki olurda PTT'ye atanırsam benim veznedar veya uzman kadrosu için şansım daha yüksek oluyor.

Bu konuda en iyi @Mustor hocamız bizi aydınlatır diye düşünüyorum. Zira kendisi bu örneği temsil eden kişi.

Eğitim
Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
Ekonomi
Merkezdeki bakanlik uzman yrdlari 5.500 TL maas alir,yardimcilik bitince kademe/derecesine gore 6.600-8250 arasi maas alirlar hocam.Ve evet,PTT uzman yardimcilari 657ye tabi uzman yardimcilarindan dil tazminatsiz yillik ortalama 150 TL fazla aliyor.