REKLAM AJANSINDA ÇALIŞAN Bİ İİBFLİDEN ÖNERİ

Eğitim
Lİsans Üstü
Üni
Diğer
Bölüm
Diğer
Reklam ajansında çalışan biri olarak tavsiyede bulunmak istedim.Ulusal yayın yapan ve 100 000 üzeri tirajı olan bir gazetede arka sayfalar en az 40 bin tl den başlar.Bunla ilgilide daha önce girişimlerde bulunulmuş isterseniz bakın.ZAMAN Gazetesine Tam Sayfa Reklam İçin Gittim, Görüştüm, Şok Oldum. - Memurlar.Net - Forum

Benim tavsiyem haber kanalları reklamlarıdır.Hem asıl amacımız haber izleyicisi olan kitle yani siyasiler ve ekonomistler.Bu tür haber kanallarında geçen aylarda ajansımıza gelen cnntürk ntv gibi kanallarda 1 sn 1 spot reklam bedeli 15tl-20 tl gibidir..Bu kounda iibf li olarak can-ı gönülden destek verebilirim.

BANA ÖZELDEN ATTIĞI MESAJ:

Bahsedilen reklamlar program arasında önce ve sonrası olan kısa reklamlardır.Haber kanallarında çok ucuzdur.Örnek vereyim kanald de öyle bir geçer ki zaman dizisinde 2000 tl sn birim fiyatı var iken cnn türkte 1o tl idi.Beyaz tv de mesela 1 saniye 250 tl.sen sorarsan ben daha iyi yardımcı olabilirim.Yalnız bu tv yayın bedelleridir.Reklam filmi çekimi hazırlama fiyatı değildir.

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
REKLAM FİLMİNE GEREK YOK ZATEN YAZI GEÇSE YETER ONU BİZ HAZIRLARIZ

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Bizi bu hale getirenlerin güçlü olduğu stv, kanal 7 gibi kanallar da düşünülebilir.Haber kanalı olaraksa ntv, cnnTürk vs.

HoRoZ'28

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
İktisat
ama bu bir defaya mahsus bunu bir haftalık veya aylık yaparsak baya katlanır miktar bize bir günlük reklam değil bir ay boyunca kanalda kalacak reklam ancak iş görebilir misal siyah ekran önüne beyaz şekilde İİBF mağduriyetini yazsak 5 sn gösterimde kalsa 2 kanalda 1 hafta boyunca ana haberlere bile malzeme oluruz :D muhabirlerle iletişime geçeriz bizi haber yaparlar tabi bunun için belirli bir toplantı organize etmek lazım sayı çok olmalı

silya1984

Site Müdavimi
Kadrolu Üye
ama bu bir defaya mahsus bunu bir haftalık veya aylık yaparsak baya katlanır miktar bize bir günlük reklam değil bir ay boyunca kanalda kalacak reklam ancak iş görebilir misal siyah ekran önüne beyaz şekilde İİBF mağduriyetini yazsak 5 sn gösterimde kalsa 2 kanalda 1 hafta boyunca ana haberlere bile malzeme oluruz :D muhabirlerle iletişime geçeriz bizi haber yaparlar tabi bunun için belirli bir toplantı organize etmek lazım sayı çok olmalı
günlük mü yanii o zamn pek etkili olmaz.

HoRoZ'28

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
İktisat
Bence günlük reklam fiyatıdır bu 10 snlik reklam versek misal 200 tl ödesek günde 10 defa yayınlansın desek 2000 eder 10 gün boyunca yayınlansın desek 20bin eder :D sanırım ben böyle hesapladım :D