SADECE MÜCADELE

Konu, 'Çalışmalarımız' kısmında ozgeden.88 tarafından paylaşıldı.

1. ozgeden.88

ozgeden.88 VİP Üye

Ödül Puanları:
    198
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    Herkese Merhaba arkadaşlar yine ben:) Hepinizin bildiği gibi İİBF ailesi olarak 2014 kpss sınav sonuçlarının açıklanmasının ertesi gününden itibaren çok büyük haksızlıklara maruz kaldık ve sınav sonucunun açıklandığı günkü hevesimiz kursağımızda kaldı.
    Böyle bir başlıkta sadece mücadele etmek isteyenlerin toplanması gerektiği taraftarıyım.
    İlk mücadelemiz şu metni önümüze gelen bütün medya ve siyaset mensuplarına sendikalara vs. göndermek olsun ben ilk mailimi http://selinsayekboke.com.tr/iletisim/?event=sent bu sayfada ki İletişim Forumuna attım hepimiz ortak metin yazalım metin de şu olsun.

400 bini bulan mezun sayısı ile Türkiye nin en büyük kitlesi olan İİBF'liler memur alımlarında kendilerine daha fazla öncelik verilmesini istiyor. Bu amaçla çeşitli etkinlikler düzenleyen İİBF'liler seslerinin artık duyulmasını istiyor. Yüzbinlerce üniversite mezunu genç eğitim aldıkları alanda kendilerinin istihdamının sağlanacağı günleri bekliyor.

Bizler İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) mezunlarıyız. Bildiğimiz üzere Devlet kurumlarımız Memur ihtiyacını Kamu Personel sınavına göre karşılamaktadır. 2012 KPSS Lisans sınavına giren 924.739 adayın yaklaşık 350 bini İİBF mezunudur.

Yine 2014 KPSS Lisans Sınavına Giren 1.118.000 Adayın yaklaşık 400.000'i İİBF mezunudur.

İİBF mezunları olarak kamu kurumlarının GİH (Genel İdari Hizmetler) kadrolarına talibiz. GİH kadrolarını hak ediyoruz. Kamu kurumları GİH kadroları için bizleri tercih etmelidir.

Atanamayan İİBF'liler, Türkiye'nin en büyük öğrenci kitlesine dönüşen İİBF'nin geri döndürülemez bir yola sürüklenmemesi için İİBF aleyhine dönen bu sistemin bir an önce revize edilmesinin elzem olduğunun altını çiziyor. Ve Kasım'da en az 10 bin kadro istiyor.

Metinle ilgili bütün öneri ve görüşlere açığız. Etkinlik olduğunda burdan birbirimize haber verip ve yeni etkinlik oluşumları yapalım. Mesela ben şimdi Selin Sayek'e attım. Başka bir arkadaşımız başka bir mail adresine atarsa attığı mail adresini burda paylaşsın. Gazamız mübarek olsun İnşallah Kasım da çok güzel kadrolar alırız ve hakeden herkes atanır.

2. beren27

beren27 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    148
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İşletme
    +

3. kpssmagduru

kpssmagduru VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    318
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    +

4. kukuleta

kukuleta VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    118
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İşletme
    :tskler:

5. S.R

S.R VİP Üye

Ödül Puanları:
    148
    +

6. Muhti

Muhti VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    448
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çanakkale 18 Mart Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    +

7. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    +

8. kuşçubaşı

kuşçubaşı VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İşletme
    +

9. mehmet arıkan

mehmet arıkan Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Ege Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    +

10. GİZEM819

GİZEM819 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    118
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    nereye atıyorsunuz. ben ilk atamadan beri tbmm e dilekçede iibf ile ilgili olan her dilekçeyi imzaladım. akım e bımer e gönderdım bu formatta bır çok yazı. sizler nereye gönderıosunuz

11. ozgeden.88

ozgeden.88 VİP Üye

Ödül Puanları:
    198
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    http://selinsayekboke.com.tr/iletisim/?event=sent buraya Gizem. En kısa sürede belirlenen günler ve saatlerde siyasi parti genel merkezlerini arayalım telefonla da. Bir de ben ilk mesajım da belirttim başka mail adresi bulan burda paylaşsın hep beraber gönderelim.

12. Tarsuslu

Tarsuslu VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    118
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Mesaj başarıyla gönderilmiştir. +1.

13. GİZEM819

GİZEM819 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    118
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    gönderdım. ben en az 5 kişiye daha arttırım. herkes tanıdığına haber versın. mucadele yetersız kalıo bılıo ama umrumda değil ben ve benım gbı düşünen herkes elınden gelenı yapsın. tbmm e dilekçeye girin orda iibf kısımlarına ımza atın. akım e bımer e ben arasıra bışeyler karalayım gönderıom. herkes 5 kışıye attırsa çoğalır.

ozgeden.88 bunu beğendi.
  14. ozgeden.88

ozgeden.88 VİP Üye

Ödül Puanları:
    198
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    arkadaşlar memurlar.net bir değişiklik yapmış ve diğer kpss mağdurlarını da sdesteklemek adına yayınlanan şu metni haber yapmış bence büyük gelişme bu metni biz de birilerine gönderelim ama kime? fikri olan var mı?

3,5 Milyon adayın girdiği Kpss sınavında; 3850 değil daha fazla kadro gelmesi için merkezi atama istiyoruz.

Açıktan ve Mülakatla atamalar sonucu adam kayırmanın,yandaşları ve yakınları işe sokmanın son bulması, yıllarca hazırlanıp sınavda yüksek puan almış kişilerin hakkının yenilmemesi için merkezi atama istiyoruz.

Açıktan atama şeklinde çıkartılan kişiye özel diyebileceğimiz ilanlar ile başvuru hakkımızın elimizden alınmaması için merkezi atama istiyoruz.

Eşit şartlarda girdiğimiz Kpss sınavının sonucuna göre yapılan atamalarda eşit şartlarda hakka sahip olabilmek için merkezi atama istiyoruz.

KPSS sınav sonucunda Lise, Önlisans ya da Lisans düzeyinde ilk 1000 içinde olmasına rağmen kimse atanamama korkusu yaşamasın diye merkezi atama istiyoruz.

Öğretmen ve Sağlıkçılar gibi bütün meslek grupları emeklerinin karşılığını alabilsin diye merkezi atama istiyoruz.

Her şeyden önemlisi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğumuz ve Anayasamızda belirtilen Sosyal-Ekonomik haklarımızı almak için merkezi atama istiyoruz.

• Merkezi Atama Sayılarının arttırılması ve kadroların adaletli bir şekilde dağıtılması Merkezi Atamadan çıkan ve Açıktan Atama yöntemi ile memur alımı yapan kurumların incelenmeli ve uygulama sınavı ile spesifik özellikler arayan kurumlar hariç (ör: Adalet Bakanlığı Katiplik kadrosu gibi ) diğer kurumların tekrar merkezi atamaya dahil edilmesi,
    • Merkezi Atamada açılan kadroların başvuru şartlarının dikkatli biçimde hazırlanması,
    • Belediye, Bölgesel Kamu Kuruluşları gibi kurumların alım yaparken talep ettiği ilanın açıldığı ilde ikamet etme zorunluluğunun kardırılması,
    • Kadro dağılımlarının adaletli ve ihtiyaçları karşılayacak şekilde yapılmas,
    • KPSS 2015/1 Atamasında yaşanana kadro skandalından sonra TBMM açılmasıyla birlikte Lisans,Önlisans ve Lise mezunu adaylara ek kadro talebinin kanunlaşması gerekmektedir

15. el-memur

el-memur VİP Üye

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Muğla Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Hocam gecen Günlerdede vekılın biri merkezi atama için soru onergesı vermişti inşallah çabuk cevaplanır

16. hasbihâl

hasbihâl Bismillah, her hayrın başıdır. Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    118
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Harran Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    +

17. ozgeden.88

ozgeden.88 VİP Üye

Ödül Puanları:
    198
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    Evet işte ben yeni öğrendim. inşallah. Şimdi bu metni birini tespit edip iki gün ona mail atalım o iki gün o kişiye yüklenelim mesela. Sonra başka birine aynı şekilde. Ve de fox haber saatinde toplanalım. Hep birlikte twit atalım. Tek tük atılınca okumuyorlar toplu atılınca
    okuyorlar.

Gökhan60 bunu beğendi.
  18. el-memur

el-memur VİP Üye

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Muğla Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Bellı bır saatte hep beraber yapmalıyıZ bu işi hep beraber yuklenmeliyız

19. el-memur

el-memur VİP Üye

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Muğla Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Cipro ve ozgeden.88 bunu beğendi.
  20. el-memur

el-memur VİP Üye

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Muğla Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    kurumların kasım ataması için kadro taalepleri 10 Ağustos - 09 Ekim 2015 tarıhlerı arasında alınacak arakadaslar dıkkatınıze yanı mesaimiz basladı herkez yukarıdakı lınkı en az 7-8 tanıdıgına ımzalatır ve 5000 kişiye ulaşırsa belkıde bıızım için iyi şeyler olabılır..açıklama kısmınada makul ve saygı cercevesınde seyler yazıp sıkayetımızı devlet buyuklerımıze ulastıralım...hakkımızda hayırlısı inşallah

ozgeden.88 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş