sağlıklı beslenme ve vücut geliştirme için neler yapıyorsunuz?

san marinolu forvet

VİP Üye
Kadrolu Üye
3 aydır spor yapıyorum.kondisyonumu baya arttırdım.10 dk bisiklet,30 dk hızlı tempo yürüyüş yapıyorum koşu bandında.60 mekik çekiyorum.şınav ve barfikste zorlanıyorum.bilekleri güçlendirmek için tavsiye edebileceğiniz hareketler var mıdır?

Muhti

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Çanakkale 18 Mart Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Ben kpss'ye hazırlanmadan önce spora gidiyordum. Daha sonra sınava hazırlanınca zamanımı ayıramadım. Kpss'ye girdikten sonraki gün yine başladım hemen. Öncelikle mükemmel bir disiplin gerekiyor. Kilom 70 olduğu için günlük 100 gr protein almaya çalışıyorum.

Yağlı, şekerli ve unlu hiçbir şey yemiyorum. Kahvaltılarda domates, salatalık, zeytin, lor peyniri, haşlanmış yumurta, yulaf ezmesi, menemen, pekmez vs gibi şeyler yiyorum.

Öğlenleri muz, kefir(light), yoğurt(light), yulaf ezmesi, çorba falan yiyorum.

Akşamları yağsız sebze yemekleri(özellikle nohut=protein), light ankara makarna üstüne light ton balığı, tavuk göğüsü ızgara falan yiyorum.

Öğlenleri sporda oluyorum. Vücut önce karbonhidrat tükettiği için ağırlık çalışıyorum. En son kardiyo yapıyorum. Pazartesi Göğüs, Salı Kol, Çarşamba Sırt, Perşembe Omuz, Cuma ise Bacak çalışıyorum. Daha sonra kardiyoya geçiyorum. Kardiyoda 12 km hızla 30 dk koşuyorum. 28 km hızla 30 dk bisiklet sürüyorum yetiyor.

Sporum biter bitmez Muscletech'in Anabolic Halo ürününü kullanıyorum. Kasların gelişimini sağlıyor. Ayrıca eklem ağrılarını giderdiği için insanı diğer güne daha dinç taşıyor.

Bilek için Barbellcurll ve Lying Press harketlerini öneriyorum. Fakat her gün aynı bölgeyi çalıştırma yoksa olan kası da eritirsin.

hunter1154

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
İstanbul Ünv.
Bölüm
Maliye
Cips kola cekirdek abur cubur bira elimden geleni yapiyorum cok saglikliyim spor olarak da sabah akşam yat kalk.P

san marinolu forvet

VİP Üye
Kadrolu Üye
Ben kpss'ye hazırlanmadan önce spora gidiyordum. Daha sonra sınava hazırlanınca zamanımı ayıramadım. Kpss'ye girdikten sonraki gün yine başladım hemen. Öncelikle mükemmel bir disiplin gerekiyor. Kilom 70 olduğu için günlük 100 gr protein almaya çalışıyorum.

Yağlı, şekerli ve unlu hiçbir şey yemiyorum. Kahvaltılarda domates, salatalık, zeytin, lor peyniri, haşlanmış yumurta, yulaf ezmesi, menemen, pekmez vs gibi şeyler yiyorum.

Öğlenleri muz, kefir(light), yoğurt(light), yulaf ezmesi, çorba falan yiyorum.

Akşamları yağsız sebze yemekleri(özellikle nohut=protein), light ankara makarna üstüne light ton balığı, tavuk göğüsü ızgara falan yiyorum.

Öğlenleri sporda oluyorum. Vücut önce karbonhidrat tükettiği için ağırlık çalışıyorum. En son kardiyo yapıyorum. Pazartesi Göğüs, Salı Kol, Çarşamba Sırt, Perşembe Omuz, Cuma ise Bacak çalışıyorum. Daha sonra kardiyoya geçiyorum. Kardiyoda 12 km hızla 30 dk koşuyorum. 28 km hızla 30 dk bisiklet sürüyorum yetiyor.

Sporum biter bitmez Muscletech'in Anabolic Halo ürününü kullanıyorum. Kasların gelişimini sağlıyor. Ayrıca eklem ağrılarını giderdiği için insanı diğer güne daha dinç taşıyor.

Bilek için Barbellcurll ve Lying Press harketlerini öneriyorum. Fakat her gün aynı bölgeyi çalıştırma yoksa olan kası da eritirsin.
sen baya baya ilerletmişin işi.ben o kadar dikkat etmiyorum.evde ne pişerse onu yerim
hocanın verdiği standart hareketler var onları yapıyorum sık tekrarla.her gün spor yapılmaz diye biliyorum ben.haftada 3 gün yapıyorum.
ayrıca o protein tozlarını falan kullanmak bana zararlıymış gibi geliyor.
Cips kola cekirdek abur cubur bira elimden geleni yapiyorum cok saglikliyim spor olarak da sabah akşam yat kalk.P
bi zamanlar senin gibiydim hocam 105 kiloydum.yemek buldun ye dayak buldun kaç felsefesindeydim:) ama zayıflayınca insan anlıyor ki boşuna o kadar yük taşıyormuşum.şimdi 80 kiloyum.kendimi baya iyi hissediyorum

hunter1154

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
İstanbul Ünv.
Bölüm
Maliye
sen baya baya ilerletmişin işi.ben o kadar dikkat etmiyorum.evde ne pişerse onu yerim
hocanın verdiği standart hareketler var onları yapıyorum sık tekrarla.her gün spor yapılmaz diye biliyorum ben.haftada 3 gün yapıyorum.

bi zamanlar senin gibiydim hocam 105 kiloydum.yemek buldun ye dayak buldun kaç felsefesindeydim:) ama zayıflayınca insan anlıyor ki boşuna o kadar yük taşıyormuşum.şimdi 80 kiloyum.kendimi baya iyi hissediyorum
ben zayıfım yaa 69 kiloyum :)

Muhti

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Çanakkale 18 Mart Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler

Yağlı yeme yeter zaten. Az kilo ile sık tekrar vücudu toparlayıcı ve yağ parçalayıcı özelliğine sahip.
Protein tozları dediğimiz şey ise besin takviyesidir. Vücudun besinlerden ulaşamadığı miktar için alınır. Halk arasında steroidle karıştırılıyor. Steroid ilaçtır, protein tozu ise besin takviyesidir. Herhangibir diyetisyene de danışabilirsin.
İlle de kullanmam diyorsan yumurta beyazı, lor peyniri, yeşil mercimek, tavuk göğüsü ve kırmızı et yiyebilirsin.

Nanick

VİP Üye
Bölüm
İşletme
ben 13 yıldır çayı kahveyi şekersiz içerim.günde iki öğün yerim.abur cuburla çok aram yok.alıştırdım kendimi o yüzden çikolata cips çok nadir yerim.birde yakın mesafelere yürüyerek giderim:)

Muhti

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Çanakkale 18 Mart Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Her gün bir paket cips yiyen insan, yılda 1 litre yağ içmiş gibi olurmuş.
Bir gün spor hocama ayda bir de olsa kaçamak yapıp yapamayacağımı sormuştum. Hocanın cevabı ise şu oldu: "Yapabilirsin. O gün ne istersen onu ye ama sakın cips yeme."

hunter1154

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
İstanbul Ünv.
Bölüm
Maliye
Bir gün spor hocama ayda bir de olsa kaçamak yapıp yapamayacağımı sormuştum. Hocanın cevabı ise şu oldu: "Yapabilirsin. O gün ne istersen onu ye ama sakın cips yeme."
hadi yaa neyse cips yemem bırakırım.memur olursam spora yazılırım:p

san marinolu forvet

VİP Üye
Kadrolu Üye
cips te yenmez mi be.ben en çok doritosun peynirlisiyle lays in yoğurtlu olanını seviyorum :)

Muhti

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Çanakkale 18 Mart Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
biranın yanında iii gidiyor bi de yoğurda bandım mı ohhh miss gibi:)
Biranın yanında tuzlu fıstık, midye tava bir de doritos turuncu olacak arkadaş :) yediniz benim sporu iki dkda :)
En iyisi rakı. Bari balık ızgarayla yaparsın sekteye uğramaz spor :)

san marinolu forvet

VİP Üye
Kadrolu Üye
gençler konudan sapıyorum ama yeni konu açmim diye soruyorum.benim internet paketi kasımda bitiyor.iptal ettirmek için ne yapıyoruz?sonradan ek fatura falan çıkarıyor mu bu ttnet?

luis1907

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
Kilo olayı sigaraya da bakar içenler içmeyen arası 5_10 kilo rahat farkeder