SAKARYA

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
Sakarya
NUFUS: 900 BİN küsür

Coğrafi Konum-İklim-Ulaşım

Sakarya Kocaelinden hemen sonra gelen bir il istanbul-sakarya arası yaklaşık 150 km.
İstanbul Esenler -Sakarya arası otobüsle seyehat edecekler için yol tam 2 saat sürmekte Metro Vib gibi firmalar var esenlere ücret şuan 22TL
Harem-Sakarya 1saat 45 dakika sürmekte fiyat 19TL internette alımlarda 2 tl daha düşüyor ücret
Ankara-Sakarya yaklaşık 4 saat sürüyor ücret 35 TL

Ayrıca istanbul Haydarpaşa-Arfiye arası banliö tren var çok ucuz ancak 2 saat 45 dakika sürüyor hızlı tren olayına en son kaldırılmıştı

İklim olarak sakarya biraz karadeniz iklimine benzer sonbahar ve kış çok yağmurlu geçer yazında epey sıcak olur. kışın genelde kapalı bir havası vardır...

İlçe sayısı çok fazladır Merkez ilçesi Adapazarı dır ancak Serdivan ve Arifiye çok yakındır merkeze

Sosyal Hayat-Yerli Halk

Sakaryada sosyal hayat çok gelişmiş denemez, ünv öğrenci sayısı 70 bin civarı yeni yeni mekanlar açılıyor genel olarak meşhur çark caddesi vardır istiklal caddesinin mini boyutu mağaza olarak hemen hemen bütün mağazaları bulabilirsiniz

2Tane AVM si bulunmakta SERDİVAN AVM ADACENTER olmak üzere özellikle serdivan evm epey büyük.

Yerli halk tutucudur öğrencileri pek sevmezler Memurlarla araları iyidir... Tatangalar diye taraftar grubu mevcut sebepsiz kavga çıakran bir grup.

Kiralar

En fazla öğrencisi olan illerden biri olduğu için sakaryada adam gibi ev bulmak çok zor eski püskü evleri depreme dayanıksız evleri öğrencilere bekar memurlara gazlamaya çalışırlar genelde...

Adapazarı merkezde 2+1 doğalgazlı bir dairenin fiyatı 700-800 civarı merkeze biraz uzak varoş kesimlere giderseniz şeker mah. gibi 500 e 3+1 evler tutabilirsiniz

Serdivan öğrencilerin ve sakarya zenginlerinin yaşadığı bir yer buralardada 2+1 doğalgazlı bir daire 500- 600 TL civarında lüx depreme dayanıklı olsun derseniz 750 altında bulmak zor

çark caddesi

SERDİVAN AVM

darkness666

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
abooow kiralar ne ole ya. kardeşim ellerine sağlık fakat resimlerde sorun var bi bak tekrar @mustor

Sakarya
NUFUS: 900 BİN küsür

Coğrafi Konum-İklim-Ulaşım

Sakarya Kocaelinden hemen sonra gelen bir il istanbul-sakarya arası yaklaşık 150 km.
İstanbul Esenler -Sakarya arası otobüsle seyehat edecekler için yol tam 2 saat sürmekte Metro Vib gibi firmalar var esenlere ücret şuan 22TL
Harem-Sakarya 1saat 45 dakika sürmekte fiyat 19TL internette alımlarda 2 tl daha düşüyor ücret
Ankara-Sakarya yaklaşık 4 saat sürüyor ücret 35 TL

Ayrıca istanbul Haydarpaşa-Arfiye arası banliö tren var çok ucuz ancak 2 saat 45 dakika sürüyor hızlı tren olayına en son kaldırılmıştı

İklim olarak sakarya biraz karadeniz iklimine benzer sonbahar ve kış çok yağmurlu geçer yazında epey sıcak olur. kışın genelde kapalı bir havası vardır...

İlçe sayısı çok fazladır Merkez ilçesi Adapazarı dır ancak Serdivan ve Arifiye çok yakındır merkeze

Sosyal Hayat-Yerli Halk

Sakaryada sosyal hayat çok gelişmiş denemez, ünv öğrenci sayısı 70 bin civarı yeni yeni mekanlar açılıyor genel olarak meşhur çark caddesi vardır istiklal caddesinin mini boyutu mağaza olarak hemen hemen bütün mağazaları bulabilirsiniz

2Tane AVM si bulunmakta SERDİVAN AVM ADACENTER olmak üzere özellikle serdivan evm epey büyük.

Yerli halk tutucudur öğrencileri pek sevmezler Memurlarla araları iyidir... Tatangalar diye taraftar grubu mevcut sebepsiz kavga çıakran bir grup.

Kiralar

En fazla öğrencisi olan illerden biri olduğu için sakaryada adam gibi ev bulmak çok zor eski püskü evleri depreme dayanıksız evleri öğrencilere bekar memurlara gazlamaya çalışırlar genelde...

Adapazarı merkezde 2+1 doğalgazlı bir dairenin fiyatı 700-800 civarı merkeze biraz uzak varoş kesimlere giderseniz şeker mah. gibi 500 e 3+1 evler tutabilirsiniz

Serdivan öğrencilerin ve sakarya zenginlerinin yaşadığı bir yer buralardada 2+1 doğalgazlı bir daire 500- 600 TL civarında lüx depreme dayanıklı olsun derseniz 750 altında bulmak zor

çark caddesi

SERDİVAN AVM
Sakaryanın havası ayrıdır güzeldir ilk başta sevmezsiniz sonra ayrılmak istemezsiniz :) Sakarya Üniversitesi mezunuyumda :D

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
hukuk fakültesimi açıldı bizim binaya ? maliye nereye taşındı :) merak ediyorum bir gün yeniden geleceğim çark caddesine =)
evet açıldı maliye ek binada =) sizin zamanınızdada ordaydı glb =) fatih savaşan çok yakın bir tanıdık sizin bölüm başkanı şuan =)

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
aaa fatih savaşan mı oldu bölüm başkanı benim zamanımda tolga saruç' tu =) evet ek binadaydık bizde =)
ben işletmeydim ama sizin hocarı daha çok seviyorum fatih savaşan fatih yardımcıoğu temel hocam falan süperlerdi :D

en çok sebepsiz kavga çıkaran taraftar kısmını sevdim. ankarada yaşıyorum dedim ki gidip bir takıma taraftar olayım ankaragücü maçına gittim karşı takımın taraftarı yoktu. adamlar kimseyi bulamayınca birbirlerine girdiler benim taraftarlık da yalan oldu tabi. neyse sonuç itibariyle güzel bilgilendirme olmuş

Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
sakarya baldır yaa :)) kampüs ayrı bi taddır 'gün batımı sapanca gölü' dersi bırak gel izle beni der insana :) bu arada hayrettin hoca ve istatistik kaç kere aldım o deersi alttan hatırlamıyorum :))