Santraller, otoyollar, köprüler hatta olimpiyat tesisleri bile satılıyor..

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında chaborz tarafından paylaşıldı.

 1. chaborz

  chaborz VİP Üye

  Kayıt:
  1 Ekim 2014
  Mesajlar:
  1.443
  Beğeniler:
  2.146
  Ödül Puanları:
  318
  Bölüm:
  Kamu Yönetimi
  Hükümet yeni bir özelleştirme hamlesi başlatıyor. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yeni dönemde devletin birçok alandan çekileceğini ve buraları daha etkin, daha verimli çalıştırabilecek özel sektöre devredeceklerini açıkladı.

  Bundan hem devletin hem vatandaşın hem de özel sektörün kazançlı çıkacağını dile getiren Şimşek, “Bazı alanlarda kâr ediliyor gibi görülse de buraların özel sektör eliyle işletilmesi sayesinde, daha verimli bir ortam oluşacaktır” dedi.

  Yapılan özelleştirmeler sonucunda başta petrokimya, demir-çelik, petrol rafinerisi, alkol-tütün ve elektrik dağıtım olmak üzere devletin birçok sektörden tamamen çekildiğini, bankacılık, sigortacılık, telekomünikasyon ve hava taşımacılığı sektöründeki payın ise azaldığını söyledi. Geçtiğimiz günlerde Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yaptıkları görüşmede de özelleştirme uygulamalarını değerlendirdiklerini anlatan Şimşek, bunun sonucunda şans oyunlarından tamamen çekilmeye karar verdiklerini, devletin şans oyunları oynama, oynatma görevini devredip denetleme fonksiyonuna yoğunlaşacağını ifade etti. Kısa zaman içinde elektrik üretim santrallerini, otoyolları ve köprüleri, bazı limanları ve Erzurum Kış Olimpiyatları Tesislerini özelleştireceklerini söyleyen Şimşek, şu bilgileri verdi: “25 şeker fabrikasını ve 5 makine fabrikasını, geliri Halkbank'a aktarılmak üzere Halk Sigorta ile Halk Emeklilik'i de özelleştirmeyi düşünüyoruz. Ayrıca, gayrimenkuller, arsalar ve Güllük Marina gibi önemli özelleştirme projeleri de yerel ve uluslararası yatırımcıların ilgisine sunulacak. Bunların yanı sıra Türksat'a ait Kablo-TV operasyonları, BOTAŞ'ın iletim hatları, TEİAŞ'a ait kamu hisselerinin yüzde 49'u ve TPAO'nun halka arzı, Haydarpaşa Projesi, ölçü ve ayarlar hizmetinin özelleştirilmesi, üzerinde çalıştığımız ve Eti Maden'e ait sülfürik ve borik asit fabrikalarının özelleştirilmesi büyük katkı sağlayacak. Ayrıca, genel olarak özelleştirme programına almak üzere birçok sektörden yeni şirketler üzerinde de çalışıyoruz.”

  GELİRE DAİR İDDİALAR GERÇEK DEĞİL

  Bakan Şimşek, özelleştirme gelirlerinin, özelleştirme giderlerini ancak karşıladığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi. 1986-2014 yılları arasında yaklaşık 70 milyar dolar özelleştirme uygulaması yapıldığı bilgisini veren Şimşek, Özelleştirme İdaresi'nin aynı dönemdeki özelleştirme uygulamaları giderlerinin 163 milyon dolar, ilan-reklam ödemelerinin 85 milyon dolar ve danışmanlık hizmet alımı giderlerinin 123 milyon dolar olduğunu bildirdi. Buna karşılık, teminat gelirleri ile idarenin hazırladığı şartname, tanıtım dosyası gibi dokümanların satışından elde edilen gelirin ise 480 milyon dolar olduğuna dikkati çeken Şimşek, bu büyüklüğün de özelleştirme giderlerinin çok üstünde bir rakama tekabül ettiğini sözlerine ekledi.

  650 MİLYON DOLAR

  Kış sporlarını uluslararası boyutlara taşımayı hedefleyen tesiste, stadyum, buz hokeyi salonu, kandilli biatlon, kayaklı koşu tesisleri, kayak pistleri bulunuyor.?Tesis 650 milyon dolara mal olmuştu.


  habervaktim http://www.habervaktim.com/haber/389451/kopru-ve-otoyollar-yeniden-satisa-cikiyor.html


  197 milyon lira deger tespiti yapilan balikesir seka tesisi birilerine 1,1 milyona peskes cekilmisti. bakalim bunlar kimlere dagitilacak.. yagma duzenine devam..
   
  Son düzenleme: 7 Ekim 2014
 2. Mustor

  Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

  Kayıt:
  22 Kasım 2013
  Mesajlar:
  4.284
  Beğeniler:
  2.823
  Ödül Puanları:
  788
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  İstanbul
  Eğitim:
  Lisans
  Üni:
  Sakarya Ünv.
  Bölüm:
  İşletme
  sat sat bakalım en sone ne satıcan
   
  chaborz bunu beğendi.
 3. kübra bytl

  kübra bytl VİP Üye Kadrolu Üye

  Kayıt:
  20 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  561
  Beğeniler:
  501
  Ödül Puanları:
  148
  Cinsiyet:
  Kadın
  Şehir:
  Nevşehir
  Eğitim:
  Lisans
  Üni:
  Anadolu Ünv.
  Bölüm:
  İktisat
  tabii satacak yoksa ödemeler dengesini nasıl düzeltecek sayın devlet erkanımız.nasıl tv ye cıkıp şu kadar böyödök enflasyon şu kadar döştö diyecek.ordan al oraya yama.çocuklarımıza bunların hesabını nası vereceğiz bakalım.evlat bunlar satıyordu bizde uyuyorduk derik artık
   
  Rbs ve chaborz bunu beğendi.
 4. sinoplu

  sinoplu Güzel düşün güzel yaşa Kadrolu Üye

  Kayıt:
  24 Kasım 2013
  Mesajlar:
  2.600
  Beğeniler:
  937
  Ödül Puanları:
  488
  Eğitim:
  Lisans
  Bölüm:
  Kamu Yönetimi
  5 baş tesis 12 baş köprü 23 baş erkek memur 33 baş bayan memur
  Dur yav o burada değildi
   
  chaborz ve HoRoZ'28 bunu beğendi.
 5. Serkan

  Serkan Site Müdavimi Mücadele Grubu

  Kayıt:
  30 Ekim 2012
  Mesajlar:
  443
  Beğeniler:
  209
  Ödül Puanları:
  93
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Bursa
  Eğitim:
  Lisans
  Üni:
  Anadolu Ünv.
  Bölüm:
  ÇEKO
  Özelleştirmelerin millete faydası yok... işçilik ucuzlayacak fiyatlar artacak ALLAH sonumuzu hayır etsin
   
  kübra bytl ve chaborz bunu beğendi.
 6. kesmecebunlar

  kesmecebunlar Üye

  Kayıt:
  18 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  43
  Beğeniler:
  21
  Ödül Puanları:
  8
  ilerde bunlar enduljans cikarip , obur tarafi da satmaya baslarlar.......
  ilanlari gorur gibiyim...........

  cennete sifir km satilik kosk devredilecektir.
  irtibat: m. simsek
   
  Rbs, chaborz ve kübra bytl bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş