Şehir efsanesi gerçek oldu

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
Hayatını kaybeden dilencinin banka hesabındaki para dudak uçaklattı

Konya'da geçirdiği trafik kazası sonucu ölen ve kentte 'Garip' ya da 'Poşetli Dede' olarak bilinendilencinin iki ayrı banka hesabında yaklaşık 1.5 milyon lira parası olduğu ortaya çıktı.

Konya'da önceki gün otogarda geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden ve Konyalılar'ın 'Garip' ya da 'Poşetli Dede' olarak tanıdığı dilenci hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Polisin yaptığı araştırmada 'Poşetli Dede'nin, Çorum doğumlu 75 yaşındaki Mehmet Keleş olduğu tespit edildi. 30 yıl önce ailesinden ayrılarakKonya'ya geldiği belirlenen Keleş'in, daha önce memleketinde çiftçilik yaptığı ve halen arazileri bulunduğu belirlendi.

İKİ BANKADA 1.5 MİLYON LİRA

Yine Konya polisinin yaptığı araştırmalarda sokaklarda yaşayan ve hayatını dilenerek sürdüren Mehmet Keleş'in, kendisine ait iki ayrı bankadaki hesaplarında yaklaşık 1.5 milyon liranın olduğu tespit edildi. Konya polisinin Mehmet Keleş'in diğer bankalarda da hesabının olup olmadığını ve mal varlığını araştırdığı belirtildi.

Bu arada kazaya yol açan otobüs şoförü Mustafa B. (31), sevk edildiği mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

iibfzede

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
''vay....'''ile başlayan tüm cümleleri yazdım lakin kafamda

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
çok ilginç bir haber geçen okumuştum ölüm haberini meğerse çok zenginmiş ama sokaklarda yaşıyor

iibfzede

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
hayata bakış açısı mı aptallık mı cahillik mi sanırım anlayamayız buralarda da var 4 apartmanlı çöp toplayan koyun otlatan bir teyze...

Tgb06

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
garip.. bu psikolojik bir hastalık olabilir yoksa niye böyle yaşamayı seçsin ki

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
geçenlerde burda parmaklarından engeli olan bir adam hayatını kaybetti.o da böyle izbe bir evde bisiklet tamiri yaparak yaşıyordu.sonrasında duyduk ki (ki ben pek inanmadım ama) adamın bankada 700bin lirası,sahil kenarında bir ilçede de 2tane kirada evi varmış...bilemiyorum doğru mu değil mi...

Kafkaslı

Üyeliği İptal Edildi
bu haberde bu konu mu dikkatini çekti diyeceksin ama algda seçicilik çorumu görünce dikkatimi çekti işte
bir insan niye aiesini terk edip meczup gibi yaşamayı dilenci de olsa kazandığı parayı harcamak yerine hiçbir işe yaramayacağını bile bile bankada durdurmayı terccih eder ki?
Hindistanda mıydı neydi bir dilenci vardı adam annesini hastalıktan yitirdiği için dilene dilene biriktirdiği paralarla birçok hastane açmıştı, bu adamın bu kadar parayı biriktirmekteki amacı neydi acaba

sevil

İyi Bilinen Üye
Bölüm
Maliye
Konya lıyım ve bu dede lise öğrencilik yıllarımın sembolüydü neredeyse. hey dedem hey... neyse Allah rahmet eylesin.

iibfzede

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
bu haberde bu konu mu dikkatini çekti diyeceksin ama algda seçicilik çorumu görünce dikkatimi çekti işte
bir insan niye aiesini terk edip meczup gibi yaşamayı dilenci de olsa kazandığı parayı harcamak yerine hiçbir işe yaramayacağını bile bile bankada durdurmayı terccih eder ki?
Hindistanda mıydı neydi bir dilenci vardı adam annesini hastalıktan yitirdiği için dilene dilene biriktirdiği paralarla birçok hastane açmıştı, bu adamın bu kadar parayı biriktirmekteki amacı neydi acaba
sen iyi bir insansın :)

umutvar

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Babam ölen dedenin zengin olduğunu söylerdi. Dede bankaya girdiğinde görevlilerin saygı gösterdiğini falan anlatırdı. Dede kimya mühendisi mi neymiş. Dahilikle delilik arasında ince bir çizgi var denir ya bu da onun gibi bir şey herhalde. Çok okumuş sonra bıkmış her şeyi bırakmış herhalde. Zaten adamın yüzüne yakından bakınca zeki biri olduğu belliydi. Allah rahmet eylesin.

Kafkaslı

Üyeliği İptal Edildi
Babam ölen dedenin zengin olduğunu söylerdi. Dede bankaya girdiğinde görevlilerin saygı gösterdiğini falan anlatırdı. Dede kimya mühendisi mi neymiş. Dahilikle delilik arasında ince bir çizgi var denir ya bu da onun gibi bir şey herhalde. Çok okumuş sonra bıkmış her şeyi bırakmış herhalde. Zaten adamın yüzüne yakından bakınca zeki biri olduğu belliydi. Allah rahmet eylesin.
bir de 30 yıl önce çorumu terk etti yazıyor, Çorum olayları sonrasında terk etti demekki çorum. Kimbilir neler yaşamıştı

Tgb06

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat

Kafkaslı

Üyeliği İptal Edildi
memleket meselesi oldu zaten her gün izliyoruz haberlerde :) Olması gereken de o miras kamuya aktarılmalı ailenin ne hakkı var milletten toplanmış para. İşin birde haram boyutu var o konuya pek girmeyim :D
başka ülkelerde dilenciler topladığı paralarla hastaneler yapıyor( pakistan örneğindeki gibi).
Poşetli dedenin parası da böyle bir vesile için harcansa adam da dua almış olur, zaten dilenirken Allah rızası için demiyorlar mı? O paranın Allah'ın rızasının kazanılacağı bir hayra vesile olması onun için de en hayırlısı olur

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
bu adam dilencilikten 1 milyon lira kazandıysa vay bu ülkenin haline