Sesimizi Daha Fazla Nasıl Duyurabiliriz?

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Ozge S tarafından paylaşıldı.

1. Ozge S

Ozge S Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Arkadaşlar bu kadro sayılarından sonra mücadelenin nekadar gerekli olduğunu birkez daha gördük. Sesimizi duyurmanın birçok yolu olduğuna inanıyorum. Haziranda atanamayacak arkadaşların, yüksek puanıyla daha iyi şehirlerde ya da kurumlarda görev yapabilecekken tedirginlikle neresi olursa olsun yeterki olsun mantığıyla tercih yapacak arkadaşların dikkatine... Kasım atamaları bizim olsun... Senelerin kaybedilmeyecek kadar değerli olduğuna inanıyorum. Umarım faydalanılacak bir başlık olur...

KDV, Heisenberg, aydaa ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. aydaa

aydaa Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    83
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Umarım etkili olur arkadaşım..mücadele grubu var ama ben dahil bir çok arkadaşımız gereken ilgiyi gostermiyor.düne kadar kadro sayıları açıklandıkça sanki öyle yaptığımda değişecekmiş gibi bir köşeye çekilip ağlıyor hayattan soyutlanıyordum.buradaki yorumları uzaktan takip edip sessiz kalıyordum.sesimizi duyurmazsak kimsenin umrunda değiliz.dünden beri birkaç arkadaşla iletişim kurdum forumdan.bir şeylerin değişmesi mümkün .ankaraya gelemiyorsak bulunduğumuz yerden yapabileceklerimiz var.sayfalarında bizden bahsetmeyi kabul edenler materyal istiyorlar.bence el ele verip sorunlarımız ve çözüm önerilerimizi kapsayan bir paket hazırlamalıyız.sadece sorunlarımızı söylediğimizde dinleyip geçilebilir."Bakın bizim sorunlarımız var ama şu çözüm önerilerimiz de var"diyerek farkındalık yaratabiliriz.kadro mu yok bakın maliye bakanlığı bizimdi ama 4001 e açıldı mağduruz.çözüm mü kadrolarımızı geri istiyoruz en azından %30 4001 se % 70i bize verilmeli gibi.bu bir örnek sadece ve daha nice sorunlar var.özelde çalışın deniyor küçük yerde yasayan bizler evimizden uzaklara gidiyoruz elimize geçen 1000 tl(ki o kadar da değil)ev kiraları 600 tl vs gibi.geçinemeyip geri dönüyoruz sonra iş beğenmiyor cümlesiyle muhattap oluyoruz.daha yazacak çok meselalar var aslında.hayat mücadelesinde aynı yoldayız.birbirimizin dilinden anlarız diye düşünüyorum.çok taleple yola çıkarsak en azından kadrolarımız iyileştirilebilir mantığıyla bakıyorum birazda.sesimizi duyurursak öncelikle kadrolar artabilir susun payı gibi olabilir yani:)biraz uzun yazdım sürçü lisan ettiysem affola.Umarım kendimi ifade edebilmişimdir.saygılar:)

Heisenberg ve kpssss2014 bunu beğendi.
  3. Ozge S

Ozge S Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    kesinlikle sadece Ankara'ya gitmek değil başlangıç için mailler, sosyal medya kullanılabilir. bize destek verenlerin illa iibf li olmasına dahi gerek yok mümkün olduğunca çok paylaşım yapmak gerekir diye düşünüyorum milletvekillerine ulaşılabilinir. Ki bu herkesin kendi görüşünden milletvekillerine ulaşaması demektir. sonuçta biz kazançlı çıkacağız. son 2 atama kaldı elimizde şansa bırakma lüksümüz yok. Elimizden geleni sıklıkla yapmamız gerekir. sabah porgramları, twitler, facebook, özellikle tek tek ulaşabildiğimiz milletvekilleri.. İlk anda aklıma gelenler bunlar.

aydaa bunu beğendi.
  4. aydaa

aydaa Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    83
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Bence acil isim listesi hazırlayıp kendi içimizde de gruplara ayrılmalı paylaşmalıyız.en büyük sorunlarımızdan biri de es zamanlı hareket edemememiz diye düşünüyorum.mesela ben 1. Gruptayım aksam 18.00-19.30 arası cüneyt özdemire atıyorum 2.grup aynı saatlerde fatih portakala twit atabilir ve diğer haber kanallarına da..grupların twit atacağı kişiler devamlı değişir.dönüşümlü olabilir yani.bu kişilere hangi twitler atılacak bunları bile yazmalıyız ki sadece retweet yapmayalım.bunu kendi açımdan dedim bırazda klavye basında şaşkın kalıp tıkanmayalım diye.Bende öyle oluyor da:)

5. Ozge S

Ozge S Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    önce bir havuz oluşturulması lazım :( ön çalışma yapılması gerek sıkı şekilde gruğ yapılmalı o gruplarda çok az kişi olmamalı ozaman... çünkü fazla, sık, sürekli olması ancak başarı sağlar bize.. adminler duyuru yapabilir, paylaşım sıklığı yapabilir aynı grup her programa da yapabilir. programlar belirlenir ama çok kişiye öncelikli duyurmamız lazım. twit sayısı az olduktan sonra bir anlam kazanmaz. Facebookta çok kişiye ulaşmadıktan sonra bir anlamı yok .

6. aydaa

aydaa Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    83
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    O zaman istikamet facebook kpss mağdurları platformu:)eylemden sonra kurulan gruba kendi arkadaş listemizden başlayarak destek vermeli.bir yandan da hemen materyal toplamaya başlayalım.dün kendi kendime düşünüyordum bugün senle konuştum inanıyorum ki bı sayılar artabilir.ya hakkımızı arayacağız ya ömrümüzü sınavlarda tüketeceğiz hayallerimizi erteleyeceğiz.biz haklı taleplerde bulunuyoruz herkes atanamaz elbette ama 80 üstü puanlarla açıkta kalıp sınav sınav geziyoruz.nereye kadar bu böyle devam edecek nereye kadar tamam diyip bekleyeceğiz ki.bu işim bir sonu yok daha kötüye gidiyoruz her yıl.üzerimize yeni mezunlarında sayısı ekleniyor çığ gibi büyüyoruz sadece.biz halk arasında boş bölüm okumuş bakışlarına maruz kalmayı haketmiyoruz bu kadar itibarsızlaştırılmayı hak etmiyoruz kadrolarımıza bölümlerimize sahip çıkmalıyız.hadi arastırmalara başlayalım biz toplam işsizlikteki yerimizi falan bize dair ne varsa bir klasör oluşturalım desteğe diğer arkadaşlarda gelecektir:)sonra hazırladığımız bilgileri canan tan'a bile gönderelim kavuşamayan iibf lilerin hikayesi diye:)saka bir yana da arkadaşım boş durmaktansa hadi başlayalım:)

Heisenberg ve Ozge S bunu beğendi.
  7. aydaa

aydaa Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    83
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Boş durmak sözü lütfen yanlış anlaşılmasın sürcü lisan edip tartışmaya neden olmak istemem beklemeyelim demek istedim:)

8. Ozge S

Ozge S Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    başka fikirlerde çıkabilir arkadaşlardan katılım bekliyoruz....

9. aydaa

aydaa Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    83
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Çıkması şart akıl akıldan üstün herkes artık elini taşın altına koymalı

Ozge S bunu beğendi.
  10. ozgeden.88

ozgeden.88 VİP Üye

Ödül Puanları:
    198
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    Twitter hesabı almaya çalıştım alamadım:( telefon numarasi istiyor sizin var mmı hesabınız?

11. Ozge S

Ozge S Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    benim hesabım var. ama telefon numarası istenmiyordu önceden..

12. ozgeden.88

ozgeden.88 VİP Üye

Ödül Puanları:
    198
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    Ozge S bunu beğendi.
  13. Ozge S

Ozge S Site Müdavimi

Ödül Puanları: