SGK İCRA MEMURLUĞU

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
657 Sayılı Devlet Memurları kanuna tabi olarak Memur alımı yapmaktadır.

TAYİN DURUMU : İcra memuru 657 li sayılı devlet memurları yer değiştirme kanununa tabidir. Kurumda hizmet puanı esasına göre tayin durumu olmaktadır. Eş durumu ve Sağlık özrü ataması sıkıntısız yapılmaktadır. Eğer bir başka ilden becayiş bulursanız tayin imkanı kolaydır. Bu hallerin dışında tayin işleri siyasi referansa bakar, zordur.

ÇALIŞMA KOŞULLARI : İcra Memurunun asli görevi kurum dışına çıkarak fiili haciz yapmaktır ancak artık teknik imkanların gelişmesiyle araç, tapu, menkul hacizleri gibi işlemler sistem üzerinden yapılır hale gelmiştir. Sadece sorunlu ya da sistemde herhangi bir varlığı olmayanlar üzerine fiili hacze gidilmektedir. Fiili haciz ağızdan çıktığı kadar kolay bir husus değildir. Fiili hacizlerde dikkat etmek gerekir.

İcra Memuru, dışarı çıkmadığı günlerde ve her sabah bankaya borçluların yatırmış olduğu paraları dosyaya mahsup etmekle uğraşır. Bu paralar küçük paralar olabileceği gibi yüksek meblağlarda olabilir. En küçük detayı bile gözden kaçırmaması gereken icra memurunun bu anlamdaki sorumluluğu yüksektir.Dikkat edilmesi gerekir.

2010 yılında yayınlanan yönetmelik gereği icra memuru başkaca bir serviste çalıştırılamaz. Soruşturma nedenidir. O yüzden İcra servisi haricinde görevlendirilemez.

Çalışma yoğunluğu ilden ile değişiklik göstermekte olup özellikle istanbul gibi büyük iller yoğun çalışır.

KARİYER İMKANI : İcra Memuru , Görevde Yükselme ve Unvan değişikliği sınavı ile

Şef
Uzman
Sosyal Güvenlik Merkez Müdür Yard. ünvanlarına yükselme imkanı mevcuttur.

MAAŞ : 666 Sayılı KHK den önce kuruma atanmış icra memuru ile KHK dan sonra atanmış icra memur arasında maaş farklılığı mevcuttur. Buda kurum içinde personeller arasında sıkıntı olmaktadır.

Son değişikliklerle SGK İcra Memuru Maaşı ; 1920 ile 1960 lira arasında ücret almaktadır.

Not : Maaş bilgisinde küsüratta hata olabilir net rakamı öğrenince güncelleyecem.

Yazacak arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun.

Sorulara Bu Başlık Altında Cevap Verilecektir.

kurum ıcı sınavlar sgk duz memurluk ıcınde gecerlı,hatta gecende oldu twitter da takıp ettıysenız yapılan sınavın ıptal durumunu oradakı baskı ıle gerı cevırdıler...ama nedense ıcra memurlugu daha rahat ıl muduru senın uzerınde fazla pıyon gıbı oynayamıyor... hem artık duz memurları sgk da ıl muduru yapmaya baslayacaklarmıs,adana da oyle oldu nıtekım adam denetmenlere ayar verıyormus gec geldıklerı ıcın mesaıye

işletmeci00

İşletme - 84,3
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İşletme
arkadaşlar sosyal güvenlik kurumu MEMUR artık bizden almıyor dimi sadece icra memuru alıyor :( neden bizdeb cıktı memurluk önlisanlara verildi sanırım bunu geri almalıyız cunku alımı fazla ve puanlar düşüyo sgkya yüklenmeliyiz

bbalkan

İyi Bilinen Üye
Bölüm
İşletme
Kaçla kapatıyor ki ? 82 puanla hiç mi hiç şansım yok sanırm 4 atama dönemindede. Arkadaşlar vakit birlik olma vakti elimizden geleni şimdi yapmazsak olan yine bize olucak. FACEBOOKTA İİBF TWİTTER TİMİ grubuna katılın ve aktif olalım lütfen. Ankara da eylem yapılması gerekli yoksa atanmak bi çoğumuz için hayal olarak kalıcak.

işletmeci00

İşletme - 84,3
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İşletme
arkadasım 2011/1 atamasında bizdeydi ve 82 lere kadar ınmıstı 2013/2 de sadece istanbul aldı sgk memur dan

peter keating

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İşletme
Başka illerden de aldı memur olarak 2013/2 de ama çok az. İcra memuru, memur, VHKİ alıyor bizden. Önlisanstan sadece memur kadro alıyor diye biliyorum.

muhtarrr42

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lİsans Üstü
Üni
ODTÜ
Bölüm
Lojistik Yönetimi
geçen dönem aranıp sorulmuş ve cevap alınmış...arasakmı ki yoksa daha erkenmiki

işletmeci00

İşletme - 84,3
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İşletme
valla kardesım bılmıyorum site müdavimleri ne dusunuyor

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
lobi faaliyetlerine başlanması uygun olur bence.

muhtarrr42

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lİsans Üstü
Üni
ODTÜ
Bölüm
Lojistik Yönetimi
agzi laf yapan birisi arasa iyi olur...yada paylasim yapalim ama birisi aktif olsun..ozellikle burdaki pek cok kisi ile muhabetti olan kim var ki

birokuyanadam

Site Müdavimi
Eğitim
Yüksek Lisans
Bölüm
Ekonometri
ÇALIŞMA KOŞULLARI : İcra Memurunun asli görevi kurum dışına çıkarak fiili haciz yapmaktır ancak artık teknik imkanların gelişmesiyle araç, tapu, menkul hacizleri gibi işlemler sistem üzerinden yapılır hale gelmiştir. Sadece sorunlu ya da sistemde herhangi bir varlığı olmayanlar üzerine fiili hacze gidilmektedir.

Bu bilgi 2014 yılına ait. Aradan geçmiş 3 yıl. Elektronik sistemlerin yaygınlaşmasını düşünürsek, fiili hacze çıkma olayı epey bir azalmıştır.

Börükan

58'
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
Bu bilgi 2014 yılına ait. Aradan geçmiş 3 yıl. Elektronik sistemlerin yaygınlaşmasını düşünürsek, fiili hacze çıkma olayı epey bir azalmıştır.
Çok zor bir meslek ve ücret şartları diğer bakanlıklardaki icracılara göre çok düşük kalıyor

birokuyanadam

Site Müdavimi
Eğitim
Yüksek Lisans
Bölüm
Ekonometri
Çok zor bir meslek ve ücret şartları diğer bakanlıklardaki icracılara göre çok düşük kalıyor
Doğru. Diğer Kurumlara göre daha geride. Ama iyileştirme olacağına dair duyumlar var. Temenni ederimki iyileştirme olur. Keza dediğiniz gibi zor ve yoğun bir birim.