SGK İCRA MEMURLUĞU

Konu, 'SGK' kısmında incir reçelim tarafından paylaşıldı.

1. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    657 Sayılı Devlet Memurları kanuna tabi olarak Memur alımı yapmaktadır.

TAYİN DURUMU : İcra memuru 657 li sayılı devlet memurları yer değiştirme kanununa tabidir. Kurumda hizmet puanı esasına göre tayin durumu olmaktadır. Eş durumu ve Sağlık özrü ataması sıkıntısız yapılmaktadır. Eğer bir başka ilden becayiş bulursanız tayin imkanı kolaydır. Bu hallerin dışında tayin işleri siyasi referansa bakar, zordur.

ÇALIŞMA KOŞULLARI : İcra Memurunun asli görevi kurum dışına çıkarak fiili haciz yapmaktır ancak artık teknik imkanların gelişmesiyle araç, tapu, menkul hacizleri gibi işlemler sistem üzerinden yapılır hale gelmiştir. Sadece sorunlu ya da sistemde herhangi bir varlığı olmayanlar üzerine fiili hacze gidilmektedir. Fiili haciz ağızdan çıktığı kadar kolay bir husus değildir. Fiili hacizlerde dikkat etmek gerekir.

İcra Memuru, dışarı çıkmadığı günlerde ve her sabah bankaya borçluların yatırmış olduğu paraları dosyaya mahsup etmekle uğraşır. Bu paralar küçük paralar olabileceği gibi yüksek meblağlarda olabilir. En küçük detayı bile gözden kaçırmaması gereken icra memurunun bu anlamdaki sorumluluğu yüksektir.Dikkat edilmesi gerekir.

2010 yılında yayınlanan yönetmelik gereği icra memuru başkaca bir serviste çalıştırılamaz. Soruşturma nedenidir. O yüzden İcra servisi haricinde görevlendirilemez.

Çalışma yoğunluğu ilden ile değişiklik göstermekte olup özellikle istanbul gibi büyük iller yoğun çalışır.

KARİYER İMKANI : İcra Memuru , Görevde Yükselme ve Unvan değişikliği sınavı ile

Şef
    Uzman
    Sosyal Güvenlik Merkez Müdür Yard. ünvanlarına yükselme imkanı mevcuttur.

MAAŞ : 666 Sayılı KHK den önce kuruma atanmış icra memuru ile KHK dan sonra atanmış icra memur arasında maaş farklılığı mevcuttur. Buda kurum içinde personeller arasında sıkıntı olmaktadır.

Son değişikliklerle SGK İcra Memuru Maaşı ; 1920 ile 1960 lira arasında ücret almaktadır.

Not : Maaş bilgisinde küsüratta hata olabilir net rakamı öğrenince güncelleyecem.

Yazacak arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun.

Sorulara Bu Başlık Altında Cevap Verilecektir.

uludagkamu ve ismail9696 bunu beğendi.
  2. cenk coban

cenk coban VİP Üye

Ödül Puanları:
    318
    kurum ıcı sınavlar sgk duz memurluk ıcınde gecerlı,hatta gecende oldu twitter da takıp ettıysenız yapılan sınavın ıptal durumunu oradakı baskı ıle gerı cevırdıler...ama nedense ıcra memurlugu daha rahat ıl muduru senın uzerınde fazla pıyon gıbı oynayamıyor... hem artık duz memurları sgk da ıl muduru yapmaya baslayacaklarmıs,adana da oyle oldu nıtekım adam denetmenlere ayar verıyormus gec geldıklerı ıcın mesaıye

3. işletmeci00

işletmeci00 İşletme - 84,3

Ödül Puanları:
    118
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İşletme
    arkadaşlar sosyal güvenlik kurumu MEMUR artık bizden almıyor dimi sadece icra memuru alıyor :( neden bizdeb cıktı memurluk önlisanlara verildi sanırım bunu geri almalıyız cunku alımı fazla ve puanlar düşüyo sgkya yüklenmeliyiz

4. bbalkan

bbalkan İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    278
    Bölüm:
    İşletme
    Kaçla kapatıyor ki ? 82 puanla hiç mi hiç şansım yok sanırm 4 atama dönemindede. Arkadaşlar vakit birlik olma vakti elimizden geleni şimdi yapmazsak olan yine bize olucak. FACEBOOKTA İİBF TWİTTER TİMİ grubuna katılın ve aktif olalım lütfen. Ankara da eylem yapılması gerekli yoksa atanmak bi çoğumuz için hayal olarak kalıcak.

adam smth, işletmeci00 ve rammstein85 bunu beğendi.
  5. işletmeci00

Ödül Puanları:
    118
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İşletme
    arkadasım 2011/1 atamasında bizdeydi ve 82 lere kadar ınmıstı 2013/2 de sadece istanbul aldı sgk memur dan

bbalkan bunu beğendi.
  6. peter keating

peter keating VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    318
    Bölüm:
    İşletme
    Başka illerden de aldı memur olarak 2013/2 de ama çok az. İcra memuru, memur, VHKİ alıyor bizden. Önlisanstan sadece memur kadro alıyor diye biliyorum.

7. muhtarrr42

muhtarrr42 VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    318
    Eğitim:
    Lİsans Üstü
    Üni:
    ODTÜ
    Bölüm:
    Lojistik Yönetimi
    geçen dönem aranıp sorulmuş ve cevap alınmış...arasakmı ki yoksa daha erkenmiki

8. işletmeci00

Ödül Puanları:
    118
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İşletme
    valla kardesım bılmıyorum site müdavimleri ne dusunuyor

9. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    lobi faaliyetlerine başlanması uygun olur bence.

peter keating bunu beğendi.
  10. muhtarrr42

muhtarrr42 VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    318
    Eğitim:
    Lİsans Üstü
    Üni:
    ODTÜ
    Bölüm:
    Lojistik Yönetimi
    agzi laf yapan birisi arasa iyi olur...yada paylasim yapalim ama birisi aktif olsun..ozellikle burdaki pek cok kisi ile muhabetti olan kim var ki

işletmeci00 ve peter keating bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş