SGK-İcra Memurluğu :)

Konu, 'Kurumunu Anlat' kısmında umit-ogan tarafından paylaşıldı.

1. umit-ogan

umit-ogan VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Ekonometri
    Öncelikle devlet memuru olmak fena değildir :D Maaş az ama büyük şehirde yaşamıyorsan idare edersiniz. İcra memur maaşı şu an 2114 lira :) Allah bereket versin yine. İstanbul da icra memuruyum. İstanbul da iş yükü fazla olsa da mutlu olmaya çalışıyorum. Çünkü bir işim var nihayetinde. Dört ayım doldu kurumda. Eğer KİT leri tercih edemiyorsanız SGK icra memurluğu yazılabilir. Çünkü düz memurlara göre bazı haklarımız daha iyi. Ve çalıştığımız servis kesinlikle icra takip ve hacizdir. Düz memur olarak çalışan arkadaşlar ertesi gün kendini başka serviste buluyor genellikle. Yer değişimlerini istemeyen arkadaşlar kesinlikle memurluk kadrosu yerine İcra memurluğunu düşünmeli. İcra memurlarının kurum içinde ki yükselme hakları da kötü değil ve hatta uzmanlık gelirse eskisi gibi daha gözde olacak. Eğer orta büyüklükte bir şehirde çalışırsanız sizden daha iyisi yoktur. Rahat bir yaşantı sağlarsınız. Büyük şehirlerde malesef iş yükü de fazla, yaşam da pahalı. İş ortamı çoğu zaman eğlenceli geçiyor. Tabi arada bir delgeçi beyin hücrelerine geçirmek istediğim insanlarda oluyor :D
    Boş boş durup yatmak isteyen insanların yeri değil SGK. Diğer kurumlara göre daha yoğun. Çalışmktan gocunan insanlar tercih etmesin bile. Ama emin olun özel sektörde hor kullanılmaktan kat kat iyidir. Giriş çıkış saatiniz belli, başınızda durup anında bu işi yap diyen kimse yok.
    Öyle iştee...
    Şuan iş yerindeyim diye kısa kesmek durumundayım. Sorularınız varsa siz sorun ben yanıtlayayım aşağıda arkadaşlar. Herkese selamlar olsun :)

Yelken, CANER, kukuleta ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. BeyazıT

BeyazıT Spor Genel Müdürlüğü

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Akdeniz Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    İşime yaramayacak ama sırf merakımdan soruyorum çünkü sürekli duyduğum bir şey :srnsml: İcra memurları evlere,iş yerlerine icraya gidiyorlar mı ve gittikleri icra başına para alıyorlar mı :)

Michael Scofield ve umit-ogan bunu beğendi.
  3. umit-ogan

umit-ogan VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Ekonometri
    evet güzel soru. SGK icra memurlarının görevi işverenlerden prim damga işsizlik gibi vegileri tahsil etmektir. O yüzden sadece işyerlerine icraya çıkıyoruz. Normalde çıktığınız zaman ücret alıyorsunuz. Fakat ben dört aydır bi kez bile çıkmadım. Ki diğer arkadaşlarda çıkmadı. Bu durum biraz bulundugunuz şubenin politikasına bağlı. Bazı şubeler icraya çıkar parasını alır. Bazı şubelerde kurumun kendi aracıyla çıkarır arada ama ücret vermez masraf oluşmadığı için. Dediğim gibi bu durum şube müdür ve müdür yardımcılarının değişik anlamsız politikalarıyla ilgili

aynur akar, Michael Scofield ve BeyazıT bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş