SGK Ziyareti / 21 Aralık / Ankara

idil

Üye
Mücadele Grubu
Katılım
31 Eki 2012
Mesajlar
17
Beğeniler
10
#1
Bugün Ankara Gurubu SGK Sınav Hizmetleri Şube Müdürlüğünden Ahmet Bey ve Filiz Hanım ile görüştü.

Görüşmemiz ana hatlarıyla gayet güzeldi arkadaşlar. Bizim randevumuz Ahmet Bey'le olmasına rağmen Ahmet Bey -konu hakkında daha bilgili olan- Filiz Hanımı'da davet etti.

Görüştüğümüz bu kişiler SGK'ya alınacak personellerin nitelik kodlarını ayarlamakla görevliler. Tahmin edebileceğiniz gibi nitelik kodları ve kurum içi personel ihtiyacı ile ilgili fazla bilgililer.

Sorunlarımızın üzerinden kısa bir özet geçtiğimizde kurumun fazlasıyla bizden yana olduğunu gördük. Özellikle Filiz Hanım ısrarla "Bizler 4001 ve 3001 istemiyoruz çünkü gelen Fizik-Biyoloji mezunu personeller burayı basamak olarak görüyor ve bir kaç ay sonra başka bir kuruma geçiyor. Biz ise yönetmelik gereği giden her 2 4001'in yerine, 1 yeni personel almak zorunda kalıyoruz. Bu da kurumumuz için çok büyük zarar" dedi.

Konuşmamızda internette sözü edilen 4000'lik SGK alımını doğruladılar. Fakat bunların kaçının lisans mezunu kaçının önlisans mezunu olduğunu henüz öğrenemedik.

Filiz Hanım'ın özellikler sizlere şu cümleyi iletmemizi istedi ; "Bizler sizin varlığınızın farkındayız"

Randevunun alınmasına katkı sağlayan Aslı'ya ve destek olan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Umarım yarın daha güzel olur.
 
Üst