SHÇEK 3.163 kadro/pozisyon için yerleştirme..!!!!!

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında cincır tarafından paylaşıldı.

1. cincır

cincır İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    278
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İşletme
    Yerleştirme yapılacak kadro/pozisyonlardan;
    - 908 adedine KPSS sonuçlarına göre,
    - 2.255 adedine Kura Sonuçlarına göre,
    yerleştirme yapılacaktır.

Yapılacak yerleştirme işlemlerine ilişkin Tercih Kılavuzu adayların inceleyebilmeleri amacıyla 10/04/2015 tarihinde Devlet Personel Başkanlığı www.dpb.gov.tr adresinde ve e-Devlet kapısı www.turkiye.gov.tr adresinde yayımlanacaktır.

Adaylar yerleştirme için tercih işlemlerini ise 13-24 Nisan 2015 tarihleri arasında www.turkiye.gov.tr adresinden yapabileceklerdir.

Adayların söz konusu yerleştirme işlemleri için aşağıdaki hususlara özellikle dikkat etmeleri gerekmektedir;
    1) Yerleştirme işlemi Devlet Personel Başkanlığınca yapılacak olup, adayların yerleştirme tercihleri www.turkiye.gov.tr adresinden alınacaktır.
    2) Yerleştirme işlemine yalnızca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca 2828 sayılı Kanun kapsamında hak sahibi olduğu tespit edilerek Devlet Personel Başkanlığına bildirilen kişiler katılabileceklerdir.
    3) Bu nedenle adayların e-Devlet kapısı şifrelerinin bulunması gerekmektedir. e-Devlet şifresi bulunmayan adayların tercihte bulunabilmeleri mümkün değildir.
    4) Şifresi bulunmayan adayların bir an önce PTT şubelerinden şifrelerini almaları gerekmektedir.
    5) Tercih işlemleri 24 Nisan 2015 Cuma günü saat 23:59’da sona erecektir.
    6) Kadro ve pozisyonlar için talep edilen şartları taşımayan adaylar yerleştirilseler dahi atanamazlar. Bu itibarla adayların tercihte bulunacakları kadro veya pozisyonları belirlemeden önce kadro ve pozisyonların karşısında yer alan şartları incelemeleri ve kılavuzda yer alan açıklamaları dikkatlice okumaları gerekmektedir.

2. Can Altuğ YÜCE

Can Altuğ YÜCE Üye

Ödül Puanları:
    58
    Bölüm:
    İşletme
    bölüm olarak bir belirtme yok sanırım?

3. seyduna

seyduna Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Selçuk Ünv.
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    BU tam olarak ? Anlamadım ben? Herkes başvurabiliyor mu? Bir de niçin KPSS ve kura diye ayrım yapılmış?

4. Ahmet2121

Ahmet2121 Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Biz başvuramıyoruz sanırım.Okuyun bi göndereceğim yazıyı.

5. Ahmet2121

Ahmet2121 Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Korunma ve Bakım Altında Yetişen 3163 Gencimize İş İmkanı
    2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun ek 1 inci maddesi kapsamında sosyal hizmet modellerinden yararlananlardan istihdam hakkına haiz olanların atanabilmesi için Devlet Personel Başkanlığınca Nisan ayı içerisinde toplam 3163 kadro/pozisyon için yerleştirme yapılacaktır.
    Yerleştirme yapılacak kadro/pozisyonlardan;
    - 908 adedine KPSS sonuçlarına göre,
    - 2255 adedine Kura Sonuçlarına göre,
    yerleştirme yapılacaktır.
    Yapılacak yerleştirme işlemlerine ilişkin Tercih Kılavuzu adayların inceleyebilmeleri amacıyla 10/04/2015 tarihinde Devlet Personel Başkanlığı www.dpb.gov.tr adresinde ve e-Devlet kapısı www.turkiye.gov.tr adresinde yayımlanacaktır.
    Adaylar yerleştirme için tercih işlemlerini ise 13-24 Nisan 2015 tarihleri arasında www.turkiye.gov.tr adresinden yapabileceklerdir.
    Adayların söz konusu yerleştirme işlemleri için aşağıdaki hususlara özellikle dikkat etmeleri gerekmektedir;
    1) Yerleştirme işlemi Devlet Personel Başkanlığınca yapılacak olup, adayların yerleştirme tercihleri www.turkiye.gov.tr adresinden alınacaktır.
    2) Yerleştirme işlemine yalnızca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca 2828 sayılı Kanun kapsamında hak sahibi olduğu tespit edilerek Devlet Personel Başkanlığına bildirilen kişiler katılabileceklerdir.
    3) Bu nedenle adayların e-Devlet kapısı şifrelerinin bulunması gerekmektedir. e-Devlet şifresi bulunmayan adayların tercihte bulunabilmeleri mümkün değildir.
    4) Şifresi bulunmayan adayların bir an önce PTT şubelerinden şifrelerini almaları gerekmektedir.
    5) Tercih işlemleri 24 Nisan 2015 Cuma günü saat 23:59’da sona erecektir.
    6) Kadro ve pozisyonlar için talep edilen şartları taşımayan adaylar yerleştirilseler dahi atanamazlar. Bu itibarla adayların tercihte bulunacakları kadro veya pozisyonları belirlemeden önce kadro ve pozisyonların karşısında yer alan şartları incelemeleri ve kılavuzda yer alan açıklamaları dikkatlice okumaları gerekmektedir.

6. aslii

aslii İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    318
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Maliye
    çocuk esirgeme kurumu vb. yerlerde yetişenler için bu atama.

seyduna ve Ahmet2121 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş