Sıkıntını Paylaş...

Konu, 'Eğlence-Genel Konular' kısmında mekanuma tarafından paylaşıldı.

1. mekanuma

mekanuma Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    bugün benim içimden geçenlerin sıkıntılarımın birebir başka bir arkadaşın da aynısını yaşafığına şahit oldum. Gerçekten sıkıntılar paylaştıkça azalıyormuş. Bugün bunu idrak ettim. Bu başlık altında sıkıntılarımızı paylaşalım birbirimize destek olalım :)

aynur akar, biibf ve Ekmaaananye bunu beğendi.
  2. elyesailyas

elyesailyas VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Niğde Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    derdim coktur hangisine yanayım kardaş,

3. ismail9696

ismail9696 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    148
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Muğla Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Kardesim her insanin krndince bir suru derdi sikintisi vardir. Benimde var tabi kucuk buyuk bur suru sikintim ama hepsini buraya yazmaya kalksam ne sayfalar yeter.
    Ama hepimizin sikintilarinin kaynagi ulkemiz insaninin maalesef ki insanligini gunden gune kaybetmesi insanlarin benciliginin ve kiskancliginin artmasi. Insanlarin gecim sikintisi refah istegi gibi gayet dogal ve masumane istekleri gun gectikce icimizdeki hirsi korukluyor ve buda toplumda her yol mubah anlayisini artik siradan hale getiriyor. Aynen bugun bir arkadasin torpil buldugunu gayet rahat ve alenen soyleyebildigi gibi.
    Bence butun sikintilarin kaynagi insanin icindeki bencillikle harmanlanmis hirs ve kiskanclik. Hep ve sadece BEN cilik

aynur akar, sanches, aydaa ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  4. kasemandoni

kasemandoni VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    368
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    geçen gün istanbulun lüks mekanlarından birine gittim. "nasıl gittin, neylen gittin?" diye sormayın, bi şekilde gittim işte. adamların ortalama ödediği hesap, inanın benim aylık elektrik, su, doğalgaz, akbil paramı geçiyor. hatta adamın biri hesap öderken 200lükleri masaya bıraktı yanlış saymadıysam :) 4 taneydi. durun daha bitmedi! para yetmemiş olacak ki aynı adam karısından bozuk(!) para istedi. karısı da bozuk para diye 50 lik verdi (5lik değildi eminim). beni kınamayın dostlar kimsenin parasında pulunda gözümüz yok amma ilgimi çeken şeyleri sizlerle paylaşmak istedim:

1. bizler adalet istediğimizde (evet adalet), bize "birazcık şükredin, falancaları görmüyor musunuz" vb cevaplar veren yöneticiler acaba bu tuzukuruları hiç mi görmezler. "şükretmek" yalnızca fakir/sıradan halkla alakalı bişi mi, sadece bize mi farz kılınmış? neden böyle israf edenleri birileri şükre çağırmaz. aslında bi açıdan özenmedim değil.. başakşehir, ataşehir vb semtlerde korunaklı villalarla etrafına set çekmiş, kendini garip/gurebadan soyutlamış bu insanların asla fakir komşusu yok. böylelikle "komşusu aç iken bizden değildir" düsturundan da pek ala muaflar. böylece Allah'ın verdiği nimetleri yiyip semirdikten sonra kafalarını rahatça yastığa koyup, güzel bi uyku çekiyorlar. Allah bizleri affetsindi.
    2. "mekandakiler kimdi, kimlerdendi" diye soracak olursanız. içerde her partiden, her ırktan, her etnik kökenden tuzu kurular vardı. yani bizler sokaklarda chp-akp-hdp-mhp-türk-kürt... diye tartışıp birbirimiz yiyeduralım. bizim bu yaptığımız en bariz şekliyle bu tuzukurulara BEDAVA insan kaynağı oluşturmak. bu adamların paralı çalışanlarına küfrederiz, kendimiz ise bunlara beleş çalışırız. demokrasiye de inanmıyorum, ırklara da inanmıyorum, sınırlara da inanmıyorum, siyasi ideolojilere de inanmıyorum. meğersem saltanat hiç kaldırılmamış, sadece bölüşülmüş, paylaşılmış... ve bunu kendi çocuklarına miras bırakıyorlar mütemadiyen.

son olarak 2006 da israil-lübnan arasında yaşanan savaşla bitirmek isterim. israil 33 gün boyunca beyrutu bombaladı. beyrutun sosyal olarak iki ayrıldığını söyleyebiliriz. bi taraf arap playboylarının vazgeçilmez adresi laila, reina benzeri mekanların da olduğu yer. beyrutun zenginlerinin olduğu bölge. diğer taraf da tahmin edeceğiniz gibi fakir/fukaranın yaşadığı, gecekondular, teneke evlerle dolu bölge. işte arkadaşlar... 33 gün byunca tabiki beyrutun bahsettiğim ikinci kısmı bombalandı. işin trajik yanı ise beyrutun bir tarafı israil tarafından bombalanırken diğer tarafında gece hayatı kaldığı yerden, tüm hızıyla devam ediyordu. sözün bittiği yer...

neyse arkadaşlar biraz karıştı ama umarım derdimi de tepkimi de anlatabilmişimdir.

aynur akar, sanches, aydaa ve 16 kişi daha bunu beğendi.
  5. mekanuma

mekanuma Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    samimiyetsiz insanlara tahammül edemiyorum artık. Benim inandığım ölçüt samimiyettir. Duygularında samimiyet düşüncelerinde samimiyet eylemlerinde ve söylemlerinde samimiyet. İçtenlik ararım ben. O sıcaklığı hissetmek isterim. Ben öyleyimdir. Ben tüm samimiyetimle yaklaşıp karşımda buzdan bir dağ görünce hayal kırıklığına uğrarım. Her insan birbirinden farklıdır ama keşke bu konuda herkes aynı olsa.

6. çatlak yumurta

çatlak yumurta VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    398
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Şimdi size hangi sıkıntılardan bahsedeyim:)güzelim arabaya ortadan dalıp sonra suçu bana atmaya calisan dengesiz bir insanla uğraşmak büyük sıkınti imiş.sonra ev taşıyacağız ve annem rahatsiz burada sıkıntı çok büyük zaten.diş tellerimi desen sanırım benimle mezara gelecekler bir gram ilerleme yok sürekli kontrole git aynı şeyler artik sabrim tükenmek üzere Rabbim sabir versin bol bol.egzama zaten beni artık iyice sinir etmeye başladı.atamaları hic demiyorum siz biliyorsunuz zaten.23 yaşındayım ama kendimi 50 yasında gibi hissediyorum:))ve benim hayatım hep güllük gülistanlikdi hic sıkıntılı bir dönemden gecmedim en sıkıntılı dönemim yani resmen.insallah bu günlerde geçecek diye dua ediyorum elimden gelen sadece bu:) Rabbim hayirlisini versin bakalim:))çok konuştum ben artik susayim:))

aynur akar, sanches, anılcan ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  7. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Egzamandan alırım biraz:)

8. çatlak yumurta

Ödül Puanları:
    398
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Hemen vereyim size:)))verdim gitti o zaman:))

9. betimlemeツ

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Bende bütün dünyaya yetecek kadar var sıkıntını paylaşıyorum ve arttiriyorum :)

10. çatlak yumurta

Ödül Puanları:
    398
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Allah razi olsun:) tesekkur ediyorum ve sıkıntılarinizin geçmesini diliyorum:)

betimlemeツ bunu beğendi.
  11. betimlemeツ

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Amin cumlemizin

çatlak yumurta bunu beğendi.
  12. Alesta

Alesta VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    cok fazla tahamülsüz oldum. bu stres benı aştı çeveremdekilere de zarar vermeye başladı. yazık fedakar anamın canını da sıkıyorm. kadının benim işsizliğime üzüldüğü yetmezmiş gibi üstüne birde ben azarlıyorum. sonra birde oturup anneme bağırdığım için üzülüyorum. bu böyle kısır döngü olarak devam ediyor:(:(:(:uzgnm::uzgnm: üstüne üslük gece 4 lere kadar uyuyamıyorum. sabah 8 degeri uyanıyrm. biraz daha uyuym derken en fazla 10 a kadar uyuyabılıyrm.:hasta::hasta: bu da yetmıyr mide ağrıları baş gösteriyor. ne ruhum sağlam ne bedenim sağlam. ne mutluyum ne mutlu etmeyi başarabiliyorum. çok kızıyorum kendime böyle olduğu için. ama bunun suçlusu ben değilim. bunu da biliyrmm:agla::agla::agla:

aynur akar, anılcan, serin ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  13. mekanuma

mekanuma Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    bana halden anlayan adam lazım ya gerçekten. Ama böyle biri yok galiba. Google'a bile ''halden anlayan adam'' yazın görselleri tıklayın robot. resmi çıkıyor. 206379_robot.jpg

aynur akar, aydaa ve biibf bunu beğendi.
  14. sevda57

sevda57 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    148
    Anneyle ilgili kisim ayni ben uzuyorum sonra gidip özür diliyorum tabi annem yüreği pamuk tan hemen affediyor ama yalniz kaldigimda anneme bazen öyle davrandigim için ağlıyorum hemde ne ağlamak

lizgeviyal bunu beğendi.
  15. seyran güzel

seyran güzel İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dokuz Eylül Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    al benden de o kadar en sevidğim insanlara karşı doluyorum her şeye gıcık oluyorum her şeyden mutsuz oluyorum bu böyle kısır döngü olarak devam ediyor.en önemlisi de herkesi kırıyorum.

Alesta bunu beğendi.
  16. Alesta

Alesta VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    aynen bende aynısını yaptım demın gittim mutfakta arkasından sarıldım öptüm:agla::agla: ana gibi yar olmaz kabe gibi diyar olmaz:( ve bende cok ağlıyorum.. annenın değeri hiçbirsey ile ölçülemez.

aynur akar ve sevda57 bunu beğendi.
  17. sevda57

Ödül Puanları:
    148
    İnsan en çok değer verdiğini kırıyor iste keşke yapmasak ama nazim ona geçiyor biliyorum halbuki bunları yazarken bile duygulaniyorum anne en iyisini ister üzülmesin ister hakikaten kaç yaşına gelirsen gel senin için içi titrer ama ben bu günlerin stresini ona yansitiyordum ama artik hem onu hem kendimi uzmemeye çalışıyorum

aynur akar bunu beğendi.
  18. Alesta

Alesta VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    bende çalısıyrm ama bir türlü başaramıyrm:mad::mad::mad: kendime bir kez daha söz veriyorum: bir daha bu şekilde davranmayacam.:tskler::tskler::tskler:

aynur akar bunu beğendi.
  19. sevda57

Ödül Puanları:
    148
    İnşallah basaracagiz bazen olabiliyor ama zamanla bu konuda da olgunlasiriz elbet

20. mekanuma

mekanuma Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    Montaigne denemelerinde böyle söylemiş Fotoğraf-0030.jpg

aynur akar, Westphalia, serin ve 4 kişi daha bunu beğendi.