Sivilcelerinizi İğne İle Delin

Konu, 'Sağlık' kısmında Kafkaslı tarafından paylaşıldı.

1. Kafkaslı

Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    938
    Ben demiyorum Mehmet Öz diyor:
    Mehmet Öz'den sivilce önerisi: İğneyle delin
    Birçok insan zararlı olduğunu bilmesine rağmen sivilceleriyle oynamadan duramaz. ABD'li ünlü sunucu Oprah Winfrey'in programına konuk olan Dr. Mehmet Öz sivilceler için sıkmak yerine bambaşka bir öneri getirdi: İğneyle delmek!
    Daily Mail'de yer alan habere göre büyük bir maket üzerinde canlı olarak uygulama yapan Dr. Mehmet Öz, alkol ile temizlenmiş bir iğnenin, sivilcenin sadece beyaz olan kısmından girilerek delinebileceğini söyledi.
    Beyaz kısmın ölü deri olduğunu, ancak sivilce sıkıldığında canlı dokulara da zarar verildiğini belirtti. Sivilce iğneyle delinirken cilde tamamen paralel bir şekilde bir taraftan girilip, diğer taraftan çıkılması gerekiyor. Ayrıca ciltteki sivilceler sıkıldığında parmaklardaki mikrop cilde bulaştığı için yeni sivilce oluşumunu da tetikliyor. Ancak paralel delme tekniği sağlıklı cilde dokunulmadığı için hiçbir zarar vermiyor

http://www.hurriyet.com.tr/kelebek/saglik/27484952.asp

HoRoZ'28 bunu beğendi.
  2. HoRoZ'28

HoRoZ'28 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    388
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Yüz bölgem yağlı benim illa 1 tane falan takılacak bir hafta suratımda o sivilce deneyeceğim su taktiği

3. Kafkaslı

Ödül Puanları:
    938
    sivilceden kurtulduktan sonra yağından arındıracak yöntemler de denesene :)

4. HoRoZ'28

Ödül Puanları:
    388
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Cok umursamadigim icin ugrasma geregi duymuyorum ama yuze paralel iki taraftan delme isini bi deneyeyim farkli bir soylem :D

Kafkaslı bunu beğendi.
  5. Kafkaslı

Ödül Puanları:
    938
    @HoRoZ'28

İşte size yağlı ciltten kurtulmanın 5 pratik yolu:
    1- Yüzünüzü günde üç kere sıcak su ve sabunla yıkayın. Sıcak su, yağlı ciltleri temizlemekte soğuk sudan daha etkilidir. Yağlı ciltler için özel hazırlanmış bir sabunu veya Neutrogena’nın yağlı ciltler için olan sabununu kullanabilirsiniz.
    2- Düzenli olarak yapacağınız egzersizlerle kan dolaşımını hızlandırıp tıkanmış gözenekleri açabilirsiniz. Yaygın kanının aksine terleme aslında sağlıklı bir cilt için gereklidir. Cildin yağlanmasını durdurur, sivilce oluşumunu azaltır.

3- Yüzünüze haftada 1-2 kere çamur veya kil maskesi uygulayın. Koyu kıvamdaki maskeler, en emici maskelerdir. Pembe kil maskesi hassas ciltler için daha az tahriş edici olacaktır.

4- Cildin aşırı yağlanmasını durdurmak için sıkılaştırıcı özelliği olan ürünler kullanın. Hatta çoğu durumda cildimizi alkolle temizlemek, sıkılaştırıcı tonik kullanmak kadar etkili olacaktır. Evden uzak olduğunuz zamanlarda kullanmak üzere eczanelerden veya marketlerden alacağınız sıkılaştırıcı mendiller hayat kurtarıcı olurlar.

5- Sadece su bazlı ürünler satın alın. Çünkü yağ bazlı ürünler ciltteki yağlanmayı arttırır. Bebek pudrası cildi diğer kozmetik pudralardan daha iyi dengeler. Cildin yağlanmasını engellemez ama yağlı görünümü en aza indirir.

6- Cilt yağlanması, hormon salgılanması sonucu oluştuğu için hamilelik ve ergenlik gibi hormon salgılanımının arttığı dönemlerde artar. Hormon düzensizliği, doğum kontrol haplarıyla tedavi edilebilir. Bu haplar hormon üretimini düzenler buna bağlı olarak da vücudunuz da ortaya çıkan olumsuzlukları aza indirger. Ancak, doğum kontrol haplarının kontrolsüz kullanımının çok ciddi olumsuz sonuçları olabilir. Kullanmaya başlamadan önce mutlaka doktorunuza başvurun.

6. Kafkaslı

Ödül Puanları:
    938
    dikkat et, çok derinden delip yara etme yüzünü :)

7. HoRoZ'28

Ödül Puanları:
    388
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Bir erkege 6 maddelik kozmetik uygulamasi veriyorsun sence yaparmiyim :) sivilcemle mutluyum tipimi bozacak kadar cikmiyo allahtan :D

Kafkaslı bunu beğendi.
  8. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    OHANZE :):):):):islik::islik::islik: