Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi

Eğitim
Lisans
Üni
Bülent Ecevit Ünv.
Bölüm
Siyaset Bilimi
SBKY'nın özellerde öğretmenlik yapabilme ihtimali var mı ?
Ya da özel sektörde hangi pozisyonlara başvurması gerekiyor ?

Eğitim
Lisans
Üni
Bülent Ecevit Ünv.
Bölüm
Siyaset Bilimi
Evet normalde liseden sayısal çıkışlıydım ama çok isteyerek yazdım siyaset bilimi ve kamu yönetimi ni sonra boyumun ölçüsünü aldım :D

Calimeroo

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Ozel sektorde tecrubesiz pek is verilmiyor aslinda is bulursunda uniden mezun olurken kurdugun hayallerle pek ortusmeZ. Mesela kredi karti satis temsilcisi cagri merkezi calisani kasiyerlik gibi. Staj falan yaptinsa okurke bankalarda o bankalarin sinavina gir genelde stajyerlerini aliyolar . is bankasi sk sk sinav acar gise icin falan onuda takip et yani memleketin nereyse bolgesel ilanlar cikiyor geneldr sekil yetenegi paragraf soruluyor bu sinavda. Kariyer nete uye ol yenibiris.coma uye ol sana uygun ilanlara bak buralardaki banka ilanlarini es gecme
online sinav daveti alirsin cogu basvurundan
kolay gelsin isin rastgitsin

Son düzenleme:
Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Evet normalde liseden sayısal çıkışlıydım ama çok isteyerek yazdım siyaset bilimi ve kamu yönetimi ni sonra boyumun ölçüsünü aldım :D
Halbuki devlet alima cikarken gercekten liyakata onem vermis olsa, iibf kurulurken temel mantik devlete idareci yetistirmek ozel sektore nitelikli persobel yetitirmek amacini gozetse suan burda daha farkli seyler konusuhor olurduk.velhasil hocam hayal kirikligi yasamamak icin citayi altta tut.kendimden ornek verirsem eskiden infaz koruma katip falan alimlari olurken bu isleri yaomam univ bitsin cok iyi yere gelicez hayali kurarken , bu infaz katiplik vb meslekler ulasilmaz oldu demem o ki devlete ne vasifta olursa olsun girebilmek olsun amac ;)

Eğitim
Lisans
Üni
Bülent Ecevit Ünv.
Bölüm
Siyaset Bilimi
Halbuki devlet alima cikarken gercekten liyakata onem vermis olsa, iibf kurulurken temel mantik devlete idareci yetistirmek ozel sektore nitelikli persobel yetitirmek amacini gozetse suan burda daha farkli seyler konusuhor olurduk.velhasil hocam hayal kirikligi yasamamak icin citayi altta tut.kendimden ornek verirsem eskiden infaz koruma katip falan alimlari olurken bu isleri yaomam univ bitsin cok iyi yere gelicez hayali kurarken , bu infaz katiplik vb meslekler ulasilmaz oldu demem o ki devlete ne vasifta olursa olsun girebilmek olsun amac ;)

Valla zaten artık çita en alt seviyelere indi malesef ben bu sene mezun oldum başka bölüm okumayı bile düşünüyorum şuan öğretmen olsaydım daha kolay iş bulurdum herhalde

Muhti

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Çanakkale 18 Mart Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Tüm iibf mezunları gibi sen de işsizler ordusuna katıldın, tebrik ederim. Beklentin yüksek olmasın hatta hiçbir beklentin olmasın. Bundan sonra yapacağın işlerde de ''üni okumasam da olurmuş'' diyeceksin. Zaten üniversite mezunu gibi değil de ''Yüksek Lise'' mezunusun. Şimdi birbirimizi de hiç kandırmayalım; Sınavdan sınava ordan burdan bulduğumuz notlarla çalıştık. Öyle böyle bitti. Okurken anlaman lazımdı.

rammstein85

T.C Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Tüm iibf mezunları gibi sen de işsizler ordusuna katıldın, tebrik ederim. Beklentin yüksek olmasın hatta hiçbir beklentin olmasın. Bundan sonra yapacağın işlerde de ''üni okumasam da olurmuş'' diyeceksin. Zaten üniversite mezunu gibi değil de ''Yüksek Lise'' mezunusun. Şimdi birbirimizi de hiç kandırmayalım; Sınavdan sınava ordan burdan bulduğumuz notlarla çalıştık. Öyle böyle bitti. Okurken anlaman lazımdı.
sen de kendini hiç kandırma sende böyleyken kite atandın o da pek ala senin kadarını başarabilir tek niteliği ''atanmış'' olan kibir abidesi seni

forbidden zone

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
Senin tek sıkıntın mezun sayısının çok iş imkanının az olduğu bir dönemde mezun olmuş olman. Sen gayreti göster nasibinde varsa olur.

İşsizlik süreci geçirebilirsiniz bunu ne derece kontrol edebildiğiniz önemli.

iibf bölümleri bana göre çok önemli ancak sayıca fazla olması ve kaliteli öğrenci girmemesi de işsizliği tetikliyor kusura bakmayın ama matematik bilmeyen adam iibf okuyor sonuç da maalesef olumsuz oluyor.

Türkiye'de şartlar şu an için zor ama gayreti bırakmamak lazım.

Buradaki çoğu kişinin geçtiği süreçlerden geçeceksin sonuç ve bunun ne kadar süreceği sana bağlı.