Siyasi ve ideolojik hiçbir mesaj içermez.

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında CANER tarafından paylaşıldı.

1. CANER

CANER VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    118
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dumlupınar Ünv.
    Bölüm:
    İktisat

"Sadece imam hatip mezunu olduğu için birini göreve getirdiğimiz zaman kaybetmeye başladık."

"AK Parti’nin kurucularından gazeteci Ayşe Böhürler, Al Jazeera’dan Semin Gümüşel Güner’e konuştu.
    Sadece CV’sinde imam hatip mezunu olduğunu gördüğümüz için birini bir göreve getirdiğimiz zaman kaybetmeye başladık. Bu yeni bir şey değil, çok çok önceden başladı. Cemaatle yaşadığımız çatışma da aynı şekilde de bir iyi niyet suiistimalidir. İşte aynı inanç dünyasını paylaşan insanlarız, başka kadromuz yok, öbürü olacağına, o kadro olsun dedik ve ihanete uğradık. Bunlardan yeterince ders çıkardık mı? Evet, bunu söyleyen çok insan var partide."

Kastettiği üst düzey kadrolar ama en alt düzeydeki memuriyetlerde, görevlerde ve mülakatlı alımlarda da bunun uygulanmadığını düşünmek aşırı saflık olur. Bu haber beni üzdü de...yani öyle bir zihniyet var ki... ayırımcılık-adam kayırmaca tamamen meşru görünüyor, yaptıranlardan daha çok bunu yapanlar bundan en ufak rahatsızlık duymuyor diğerlerini! düşünmüyor. Herkesi aynı kefeye koymadığımı vurgulamak isterim. Sürçü lisan ettiysem affola.

(Her konuda...) Etiket ve kişilikten çok; adil olunulması,liyakat ve karaktere değer verilmesi temennisiyle.

Allah yardımcımız olsun.

2. memuriyetderdi

memuriyetderdi VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    ÇEKO
    Bu çarkta emeği olanlar, nemalandıkları kaynakları kesilince itiraflara başlıyorlar

Nanick ve Heisenberg bunu beğendi.
  3. CANER

CANER VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    118
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dumlupınar Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Siyaset çarkı nemalanma çarkıdır!.. Maalesef ki bu çoğu zaman öyle olmuştur. Zenginlerimizin büyük çoğunluğu bunu devlet sırtından yapmışlardır.

Sayfayı Paylaş