Sizce Kasım'da Tahminen Kaç İİBF'li Alınır

Arkadaşlar Kasım'da askere gidip gitmeme konusunda çok kararsızım. Kasım'da gelecek kadro sizce kaç olur m7'de ilk kaç bin umutlanmalı. Hiç birimiz müneccim değiliz ama zor durumda olduğumdan bu soruyu soruyorum arkadaşlar. Askerlik için başvurabilmek için son iki gün. Kararsızlığım had safhada. Trakya yazacağım eğer gitmezsem askere Kasım'da. Baktım 2012 puanları ile ilk alımda istediğim yerlerde puanımın yettiği yerler var tek tük. 2012'yi baz almam hata mı olur?

Serkan

Site Müdavimi
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
2014 yılı en az alım olacağı soylendi... 2012 de 722 verilmişti bu donem bu sayidan az gelebilir. Aralik alimlari butcenin sonu oldugundan alim fazla olmuyor genelde.

Çok teşekkürler aslında gitmeye niyetliydim ya Kasım'da iyi kadro gelirse orda uğraşamazsın tercihle falan filan dediler kafam karıştı. Bir de ikinci gruba kalırsam Aralık'ta gidersem haziran ortasında döneceğim Haziran atamaları ile de çakışırsa diye tereddüt ettim.

peter keating

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İşletme
Aralıkta gidersen Mayıs ortası gibi dönersin izin kullanmadan. İzin kullansan da farketmez zaten internete girip tercih yapacaksın en fazla.
Ben de Aralık ayında az olur diye tahmin ediyorum alımı ama PTT, Gümrük gibi kurumlar dışardan alım yapabilir. Bence sen alım yapılırsa ve yerleşirsen asker dönüşü başlayabilir misin bunu araştır.

Aralıkta gidersen Mayıs ortası gibi dönersin izin kullanmadan. İzin kullansan da farketmez zaten internete girip tercih yapacaksın en fazla.
Ben de Aralık ayında az olur diye tahmin ediyorum alımı ama PTT, Gümrük gibi kurumlar dışardan alım yapabilir. Bence sen alım yapılırsa ve yerleşirsen asker dönüşü başlayabilir misin bunu araştır.
Merkezi atamada başlanılıyormuş ama askerdeyken bu mülakatlı açıktan alımlarda süreç nasıl oluyor öğrenemedim.

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
taş çatlasa 400

Kafkaslı

Üyeliği İptal Edildi
Arkadaşlar Kasım'da askere gidip gitmeme konusunda çok kararsızım. Kasım'da gelecek kadro sizce kaç olur m7'de ilk kaç bin umutlanmalı. Hiç birimiz müneccim değiliz ama zor durumda olduğumdan bu soruyu soruyorum arkadaşlar. Askerlik için başvurabilmek için son iki gün. Kararsızlığım had safhada. Trakya yazacağım eğer gitmezsem askere Kasım'da. Baktım 2012 puanları ile ilk alımda istediğim yerlerde puanımın yettiği yerler var tek tük. 2012'yi baz almam hata mı olur?
eğer kasımda gider de atamaları kaçırırsan kasımda önündekilerden eksilme olur diğer 3 atama döneminde biraz daha avantajlı olursun ama kasımda askere gitmezsen ve kadro az gelir de atanamazsan aalıkta askere gidersen bu sefer kasım atamasını ıskaladığın gibi haziran atamasını da ıskalamak zorunda kalacaksın

Kafkaslı

Üyeliği İptal Edildi
bu arada askerlik işlerinden anlamam ama hem kasımda hem aralıkta askere alım mı oluyor?

dpuzede

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İşletme
Ben 450 diyorum.

gecmıs tecrubelerıne dayanarak bunları
mücadele falan yalan mı yani?300-500 diyenler neye dayanarak bunu söylüyor?
gecen donem alımlara kıyaslama yaparak soylenıyor... ama bellı olmaz bu işler,oğretmenlerde hatırlayan vardır 4 yılonce zamanın M.E bakanı 'gelen su bellı havuz bellı' gibisinden konusmustu,ama BUGUNLERDE suyun rayları baya degıstı..

iibfmaliye

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
Maliye
Arkadaşım aynı durum benim içinde geçerli şimdi askerliğe başvurmassan Şubat'ta gidersin bu da Haziran atamasında askerdesin demek :).

CANER

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İktisat
sgk 2014-1 de almadı, kasımda alım yaparsa sayı 400 ü aşabilir gibi geliyor bana

iibfmaliye

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
Maliye
Bunu bende çok merak ediyorum. Kasım'da askerdeyken tercih yapıp atanırsak ne olur diye? Atanırsan askerliğin bittikten 15 gün içinde başlarsın diyenler var. Yardımcı olacak bilen arkadaşlar vardır umarım .