Size iş vermeyene neden oy veriyorsunuz ?

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Ahmet Erol tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Erol

Ahmet Erol Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Sorumun amacı siyasi yönlendirme değildir tüm siyasileredir .
    Sloganım.........İŞ YOKSA OYDA YOK.......
    Birlikten kuvvet doğar gelin okumuş yazmış ezberlemiş restoranda sanayide ezilmiş kardeşlerim bir olalım.

Cagabo, dembaba007 ve melihmelih bunu beğendi.
  2. lisa

lisa İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    bu adamların bizim oyumuza ihtiyacı yok, sorun orda zaten. önceden seçim zamanı çok alım olurdu. şimdi de seçim var ama alım az. bundan çıkaracağımız sonuç da bu işte. bu adamlar oy kaygısı da bizim vereceğimiz oya da ihtiyaçları yok. her türlü iktidarlar zaten.

dembaba007, beren27 ve işletmeci00 bunu beğendi.
  3. Ahmet Erol

Ahmet Erol Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Merhaba lisa ilk önce iyi bir gün geçirmeni dilemek isterim.
    Ben birlikteliğimizi bir kısım siyasiye değil direk bizim olan devletimizin bizim istek ve yaşam koşullarımızı bu çağın koşullarıda çağa uygun yaşam sürdürebilmemizi istemek daha çok buna istemek demeyelim demokratik yolla almak diyelim İŞ YOKSA,HAYAT YOKSA,BU KADAR ÜNÜVERSİTE MEZUNU ASKERLİĞİNİ ADAM GİBİ YAMIŞ SINAVLARINA ADAM GİBİ ÇALIŞMIŞ ,BU VATANPERVER HER KİŞİNİN BU YETİŞKİN İNSANLARIN ''İŞ YOKSA OY DA YOK DİYEBİLMESİ İÇİN ,birlikten bahsediyorum hepimizin birliği birlikten güç doğar .SESİMİZ ÇOK GÜR ÇIKABİLİR EĞER İSTERSEK BİR OLURSAN DEMOKRATİK YOLLA...İŞİMİZLE EMEĞİMİZLE ÜRETİRSEK ÜLKEMİZ KAZANIR DÜNYA KAZANIR

......................................................................İŞ YOKSA OY DA YOK....................................................................................

dembaba007 bunu beğendi.
  4. battal81

battal81 Aktif Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İşletme
    vereni ....ler bundan sonra

dembaba007 bunu beğendi.
  5. kpssmagduru

kpssmagduru VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    318
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Babayı alırlar artık. Bu başloğı bende açmak istedim.

GT-B7510 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

dembaba007 ve melihmelih bunu beğendi.
  6. melihmelih

melihmelih Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    33
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    Diğer
    mazoşizm

7. ümit yldz

ümit yldz Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Arkadaşlar bu adamların emin olun bizim oyumuza ihtiyacı var bilinçli örgütlenelim. ailenize durumu izah edin yakınlarınıza izah edin okuyupta iş bulamanızın nedenlerinden bahsedin devletin yanlış politikalarını dile getirin ve şuan iktidar olan partinin bu duruma kayıtsız kaldığını dile getirin anlattığınız mağduriyetiniz karşısında ben inanıyorum ki yakınlarınız ve aileniz sizin çıkarlarınızı gözetecektir ve seçim zamanında doğru olanı yapacaktır. karalama kampanyası veya bir siyasi partiye yönelin demiyorum ama sizi mağdur edenlere gidip oy atmayacaksınız arkadaş bu kadar basit ve yakınlarınızda atmayacak bu durumu tüm iibflilerin kavraması gerekiyor.

8. melihmelih

melihmelih Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    33
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    Diğer
    evde çocuğu işsiz,balkon konuşmasında bilali alkışlıyor amcalar,teyzeler

dembaba007, mayonezliarmut ve lisa bunu beğendi.
  9. uludagkamu

uludagkamu Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    278
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Uludağ Ünv.
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    bence sıkıntı oy verme, vermeme değil arkadaşlar. öğretmenler toplumda öyle bir algı oluşturmuş ki onlar atanınca bütün üniversiteliler atandı zannediliyor, bu da devletin işine geliyor.her sene 40-50 bin öğretmen ataması yapınca toplumun gazı alınıyor. iibflilerin toplumda kanıksanması gerek eğer toplum iibflileri öğretmenlerin yerine koyarsa o zaman istediğimiz kadroları elde ederiz. bunun için medya aracılığıyla algı yönetimi yapmamız gerek. işte o zaman iktidar toplumun tamamından gelecek tepkilere sessiz kalamayıp istediğimiz kadroları verecekler. benim önerim budur.

dembaba007 bunu beğendi.
  10. umutvar

umutvar İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    2010-2012 döneminde 4 merkezi alımda 10.000 iibfli alındı. O gün iktidara oy verdiniz mi ki şimdi oy vermeyelim diye konu açıyorsunuz?

peter keating bunu beğendi.
  11. Ahmet Erol

Ahmet Erol Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme

Sayın QUOTE size ilk önce iyi bir gün geçirmenizi dilerim merhaba.
    Konumuzun başlığı ....İŞ YOKSA OY DA YOK .....ve bunuda açtım iyice anlaşılsın yanlış yerlere çekilmesin diyerek.
    Devletimizin Yasama Yürütme Yargı ve TRT Basın kurumu olarak 4 dört Erki var ve bu dört erk tam 60 altmış yıldır işsizlikten bahsetmiyor vede çözmek eyiliminde bile bulunmuyor vs bulunamıyor ben bu mekanıizmanın işlemesi adına bu başlığı atıyorum ''SİYASET YAPMAK ADINA DEĞİL '' tüm Erkler bu vatan evlatlarını görmeleri ve bu evlatların Vatanları için Üniversite okumuş ,Askerliğini yapmış,Aile kurmak isteyen 15 milyon gencin istekleri olması temenni edilmiştir ve bunu sosyal ortamda terbiye ve ahlak çerçevesinde tartışmak en demokratik hakkımız .Sayın QUOTE sizde ünüversitede iletişim dersini aldığınızı ve derslere kaltıldığınızı düşünerek soruyorum teknolojik iletişim faydalı değilmi soruyorum Akrabalarınızdan biri hastanede KAN ihtiyacı duyduğunda siz bazı sosyal medyadan arkadaşlarınıza seslen miyormusunuz ? acil kana ihtiyacım var allah rıza için .dostlar diyerek ,bu da tam bu ihtiyaç için hayat kurtarmak için emeklerin çöpe gitmemesi için soruyorum sizin altınız kuru mu ?
    Size soruyorum öneriniz nedir ,ilk önce bazı ekonomik veriler paylaşalım benim tespitim 15 milyon işsiz ,30 milyon asgari ücretli ,6,5 Devlet memuru ,10 milyon tarım işçimiz var ;geri kalan ise emekli yaşlı çocuk vs...EKONOMİMİZİ ÇALIŞMADAN ÜRETMEDEN NASIL DÜNYADA İLK SIRALARA ZİRVELERE TAŞIYACAĞIZ İŞ İSTEMEK SUÇ MU ? BİZ OLMAK SUÇ MU ?
    Önerilerinize ve fikirlerinize sonuna kadar açığım sayın QUOTE iyi günler.

hakan cebeci bunu beğendi.
  12. _BaHtSıZBeDeVi_

_BaHtSıZBeDeVi_ Üye

Ödül Puanları:
    258
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Kimse kimse icin ugrasmaz , alev cikarayim cevremize durumumuzu soyleyeyim diyoruz ya , cevre zaten bizim durumumuzu anlasa mahalle baskisi denilen olayla karsilasmayiz , herkes bizi suclar sayisal verilerlede anlatsan anlamak istemezler, su ogretmen olayina geleyim insanlar gercekten saygi duyuyor ki biz bile saygi duyuyoruz hala okul donemimde ki öğretmenler le gorusuruz, ve tum devlet dairelerinde calisan idari memurlar halktan her turlu lafi yer benim verdigim vergiyle maas aliyosun gibi , bu lafi soyleyenlerde genelde benim degilse senin ve herhangi bir iibflinin bir tanidigidir. Bu algi biraz zor yıkılır. ...

13. _BaHtSıZBeDeVi_

_BaHtSıZBeDeVi_ Üye

Ödül Puanları:
    258
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Alim sayıları iki senedir cok komik geliyor ,
    Tamam sayilar azaldi merkeziden cikti , onda da mulakat yapmayin en azindan... kpss siralama sinavi degilmi arkadas ne mulakati yapiosn demekki istedigin sartlar taşınıyor ki karsinda duruyoruz, mülakatlarin normal olduğuna inanmıyorum. ..

14. slck_40

slck_40 Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    İstanbul Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    aynen vereni dürtsünler
    vermicem vermicem

iibf kadro bunu beğendi.
  15. iibf kadro

iibf kadro VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    198
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Maliye
    vermessen verme bize milletimiz yeterrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :D

umutvar, battal81 ve dembaba007 bunu beğendi.
  16. leyla27

leyla27 Üye

Ödül Puanları:
    258
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    ya is vermemeleri biryana hergun bir surpriz haberlere bakarken tedirginim bugun ne kotu haber alcam diye...psikolojik olarak bitirdiler sirf kendi cikarlari icin bir tarafi magdur etmekten kul hakki yemekten sozde muslumanlar yasattiklarini yasarlar unarim...

melihmelih bunu beğendi.
  17. Ahmet Erol

Ahmet Erol Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Arkadaşlar konuya hep birlikte eyilelim ve çözümler sunalım ,''çözüm nerede ? sorusuna cevap arayalım .
    Her kardeşime iyi günler diliyorum.

18. axakali

axakali VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    148
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Adnan Menderes Ünv..
    Bölüm:
    İktisat
    Sonunda biri dogru bir kulvar acti. Bu kesinlikle izlenilmesi gereken yoldur. Tepkimizi oy vermeyerek ve bunu dile getirerek surdurmeliyiz. Ama bunu sanal alemde degil sokaklarda yapmaliyiz. Bu tepki sadece akp hukumetine degil tum siyasi partilere olmalidir.

19. chaborz

chaborz VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    neden verdikleri ortada degil mi? baska kime verecekler? baska parti var mi?

soyle basit olarak anlatayim ulkenin her anlamda (demokrasiden ekonomiye adaletten yozlasmaya) durumu icin +10 ve -10 arasinda bir deger vermek gerekirse
    akp oncesi cumhuriyet tarihi boyunca ulke -10 zaman zaman -9lardaydi.
    akp ise bunu zaman zaman -5 e cikardi ama son donemde -6 diyelim.
    olmasi gereken asgari seviyeden 6 puan gerideyiz hala ama bu millet 150 yil boyunca boyle bir seviye gormedigi icin ve baska parti de olmadigi icin akpden vazgecemiyor.
    akpnin soyledigi gibi degil ama gercekten eski turkiye-yeni turkiye ayrimi yapmak gerekiyor. hersey cok mu guzel kesinlikle hayir cok kotu ama eski turkiye o kadar kotuydu ki insanlar hatirlamak dahi istemiyor. bir insani cehennemden cikarip adolf hitlerin insan firinlarina atsaniz mutlu olacaktir.

hal boyleyken eski turkiyenin temsilciligini yapan muhalefet partilerine oy vermeleri imkansizdir. hatta ciddi bir kitle de var ki o partiler iktidara gelmesin diye istemeye istemeye akpye oy vermektedir. muhalefetin durumu o kadar vahim ki yolsuzluk operasyonlarindan sonra dahi insanlar yolsuzluga inanmalarina ragmen muhalefete oy veremediler.

yanilmiyorsam abdde 1992 louisiana secimlerindeydi 2.tura kalan iki adaydan biri KKK orgutu baglantili fasist aday, digeri ise hakkinda cok ciddi yolsuzluk iddialari olan birisiydi. o secimde louisianada `hirsiza oy ver`kampanyasi duzenlendi ve fasist bir vali secmektense hirsiz bir vali secmeyi yeglediler. 30 mart yerel secimlerinde bizde olan da buydu iste.

son anketleri inceledigimizde gerek iktidar partisine gerek muhalefet partilerine oy verecekler icinde %35 civarinda ciddi bir kitlenin oy verecekleri partilerden memnun olmadigi ortaya cikmaktadir. bu cok ciddi bir orandir fakat bu kitleye hitap edecek, onlari ikna edecek bir partinin kurulmasi kisa vadede mumkun gorunmemektedir.

siyaset bilimci unvanli bir issiz olarak :) nacizane analizimi yaptim. olan seylerin dogrulugunu ya da yanlisligini tartismiyorum burda fakat durumun neden boyle oldugunu ve neden kolay kolay degismeyecegini anlatmaya calistim.

20. san marinolu forvet

san marinolu forvet VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    68
    bundan sonra herkes daha da beter olsun.ulan gss borcundan hastaneye gidemiyorum lan ben.elin suriyelisi,elin pkklısı,elin şerefsiz,iti,namussuzu beleşe geçiniyor .ağzımda çok pis bi ağrı var uzun zamandır.yemeği zorla yiyorum.ağzımı açmakta zorlanıyorum yemek yerken ve bu ağrı bayadır beynime de vurdu.sanki damarlarım patlıyormuş gibi.bu durumda ben en temel hakkım olan sağlığımı korumak için hastanede tedavi olamıyorum ulan.bana gss borcun var öde öyle tedavi ol diyorlar.ulan şaka gibi ülke anasını satim ve ailemle tartıştım bu konudan dolayı.kasımda atanmam imkansız ve 8 ay daha bekleyecem olursa diye.siktiri boktan işlerde asgari ücretle çalıştırılacağım saatlerce.uzun zamandır kimseye acımıyordum.bundan sonra daha da ileri gidiyorum.herkes bin beter olur inşallah bu ülkede.herkese müstehak ulan.Allah herkesin belasını versin.

oliverkapo, melihmelih ve iibf kadro bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş