SMMM - Muhasebecilik

meka

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İşletme
Merhaba arkadaşlar. Gönül isterdi ki iyi bir A grubu o da olmadı B grubu memurluk olsun. Ama gecilemeyen mülakatlar , uzun süreler, geçen ömür boynumuzu büküyor malesef. Bu sebeple farklı alternatiflere de yönelmek gerekiyor bazen.

Bu sıralar SMMM muhasebecilik mesleğini arastirmaktayim. Ama çok az bir bilgim var. Çünkü bu zamana kadar memurluk dışında başka tarafa yönelemedik hiç.

Bu konuda tecrübeli bilgili ve meraklı arkadaşlarımın tavsiyelerini ve sorularını bu başlık altında tartışalım.

Şükokica58

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
İşletme
Merhaba arkadaşlar. Gönül isterdi ki iyi bir A grubu o da olmadı B grubu memurluk olsun. Ama gecilemeyen mülakatlar , uzun süreler, geçen ömür boynumuzu büküyor malesef. Bu sebeple farklı alternatiflere de yönelmek gerekiyor bazen.

Bu sıralar SMMM muhasebecilik mesleğini arastirmaktayim. Ama çok az bir bilgim var. Çünkü bu zamana kadar memurluk dışında başka tarafa yönelemedik hiç.

Bu konuda tecrübeli bilgili ve meraklı arkadaşlarımın tavsiyelerini ve sorularını bu başlık altında tartışalım.
hiç bulaşma hocam 1,5 yıldır smmm stajını baslattı eşim 500 tl maaş ile çalışıyor büroda calısacaksın mecbur onlarda hiç para vermiyor ama dersenki ben 5 sene 500 600 maaşla calsıırım dersen basla ;) 3 yıl staj süren var staj sürende para bekleme patronun insafiyetinde

mutlulukiptal

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
İşletme
ben de bir ara merak ettim araştırmıştım ondan da sınavlar ve biraz maliyetli oluyordu sınav ücretleri vs ben zaten bıkmışım ders çalışmaktan 3-5 sene bi de sürekli ders çalış sınavlara gir her sınav için para vazgeçtim böyle olunca siz ama araştırın yine belki kafanıza yatar herkesin şartları vs farklı tabi

meka

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İşletme
Arkadaşlar çok iyi diyorsunuz da , yeni alternatiflere yönelme mecburiyeti içerisindeyken işler değişiyor ne yazık ki. Elbette rahat ve güzel bir memurluğu hepimiz isteriz ama olmayınca olmuyor. İşin ucu sonu belli değil . Özel sektörde durumlar ortada. Bir dükkan açıp ticaret yapmaya da korkuyor insan. Yüksek lisansla muhaebecilik stajı 2 yıla düşüyor. Staj süresince işi öğrenip kendi büronuzu açınca sabırla güzel paralar kazanılabiliyor. 2 çocuğunu özel üniversiteye yazdıran , ayda 5-6 Bin kazanan muhasebeciler de mevcut.

Şükokica58

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
İşletme
Arkadaşlar çok iyi diyorsunuz da , yeni alternatiflere yönelme mecburiyeti içerisindeyken işler değişiyor ne yazık ki. Elbette rahat ve güzel bir memurluğu hepimiz isteriz ama olmayınca olmuyor. İşin ucu sonu belli değil . Özel sektörde durumlar ortada. Bir dükkan açıp ticaret yapmaya da korkuyor insan. Yüksek lisansla muhaebecilik stajı 2 yıla düşüyor. Staj süresince işi öğrenip kendi büronuzu açınca sabırla güzel paralar kazanılabiliyor. 2 çocuğunu özel üniversiteye yazdıran , ayda 5-6 Bin kazanan muhasebeciler de mevcut.
o muhasebecilerin yaş ortalaması 45 50 dir hocam şimdiki muhasebeciler malesef öle lüks hayatları yok büro acıpta 3 5 yıl mükellef toplarım sermayeden yerım dersen olur

meka

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İşletme
o muhasebecilerin yaş ortalaması 45 50 dir hocam şimdiki muhasebeciler malesef öle lüks hayatları yok büro acıpta 3 5 yıl mükellef toplarım sermayeden yerım dersen olur
Hocam zaten çocuğunu üniversiteye gidiyorsa 44-50 yaşındadır zaten :) kacimizin babası bizi özel üniversiteye gönderebilir ki ? Bir yol ayrimindayim şu an. Memurluk dışında hangi sektöre yonelsek en az bu kadar olmsuz hava estiriliyor zaten. Bir arayış icerisindeyiz.

Şükokica58

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
İşletme
Hocam zaten çocuğunu üniversiteye gidiyorsa 44-50 yaşındadır zaten :) kacimizin babası bizi özel üniversiteye gönderebilir ki ? Bir yol ayrimindayim şu an. Memurluk dışında hangi sektöre yonelsek en az bu kadar olmsuz hava estiriliyor zaten. Bir arayış icerisindeyiz.
bence dene hoccam stajını baslat bir kenarda dursun duruma göre hareket edersin

Şükokica58

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
İşletme
Aynen hocam staj başlattıktan sonra da KPSS sınav ve mülakat işlemleri devam ettirilebilir diye düşünüyorum.
aynen hocam baslat dursun bir yandanda onlara calıs hangisi hoşuna giderse devam edersin fazladan zarar cıkmaz :D

meka

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İşletme
Muhasebecilik İş İmkânları
Muhasebecilikte iş bulamama sorunu gibi bir durum yaşamazsınız. Özellikle de ticari yönü kuvvetli bir şehirde yaşıyorsanız yeni açılan firmalar ve köklü firmalar dediğimiz alanlarda size uygun işler bulunabilir. Eğer siz onları bulamıyorsanız kendinize bir ofis açıp mesleğinizi icra edebilirsiniz. Son zamanlarda öyle bir muhasebe açığı var ki insanlar evlerinden dahi muhasebecilik yapabiliyor. Online olarak yapılan bu işlemlerde kişiler ki özellikle kadınlar evlerinde bazı şirketlerin muhasebe kayıtlarını tutabiliyor. Bu mesleği yapmak istiyorsanız pratiğinizin iyi olması ve kendinizi geliştiren biri olmanız önemli.

baltayasapolanadam

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
İstanbul Ünv.
Bölüm
İşletme
belgeyi alın arkadaşlar ilerde üstad bile olursunuz.