Son alımda 85 puan üstü Ul.İl.-ÇEKO-Eko ve İktisatçıların durumlarını değerlendirelim.

CANER

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İktisat
85,25 İKTİSAT İlk m7 sıralamam 2320 şu anki 1650 geçtiğimiz alımın bıranş sıralaması henüz açıklanmadı ama onu da katarsak 1300 falan olurum. Atama katsayısını kabaca iki aldığımızda bu alımda atanmış olmam gerekiyordu, bölümüm işl-kamu veya maliye olsaydı bu gerçekleşecekti de... İktisatın 129 tercih yapabilmesi hesapları bozdu.

Eğer yazsaydım Muş ve Şırnak ünv.lrini kazanıyordum. Tercihlerimde bulnan Giresun Ünv. Keşap'ı 0,05 puan ile kaçırdım.Bu alımda tercih listemde olmayan Iğdır ve Kilis ünv. leri de benim az üzerimde kapatı. Bunlar haricinde 86 puanın altında iktisatın tercih edebileceği kadrolara atanan (85,55-86 arası) ancak 45 kişi var.

Sadece Hakkari-Şırnak gibi birkaç ili yazıp yazmamakta kararsızım şu an, son alımda onun dışında herhangi bir seçiciliğim olmayacak. Geçtiğimiz alımın İktisat mezunlarına vurduğu darbe beni son alım için tedirginleştirdi.

Gümrüğe başvuru konusunda da kararsızım muayeneye yaştan dolayı başvuramıyorum, memurluğu rotasyondan dolayı düşünmüyorum. Gümrüğe başvurmaya karar verirsem tercihim raportörlük olacak.

Son merkezi alımda gelebilecek düşük bir kadroda veya bölümümün tercih edebilmesine imkan tanınan az bir kadroda doğu-güneydoğuda pek de yaşamayı istemediğim bir ili kazanmak veya en kötü ihtimali düşünürsek herhangi bir yeri kazanamamaktansa gümrük raportörlüğü kazanıp kura sonucu listede bulunan yaşamın daha kolay olduğu illerden birine atanmak daha iyi olabilir diye düşünüyorum(aslında hayatımın geri kalanını metropol şehirlerde geçirmek istemediğimi de belirteyim). Bir yandan da son alımda gelebilecek ortalama bir kadroyla (500 civarı) ve iktisatın tecihte bulunabileceği ortalama bir kadroyla (500 kişilik kadrodan yaklaşık 400 kişilik kadroya başvurabilme durumum) istediğim ilde istediğim kuruma atanabilirim gibi geliyor.

Örneğin raportör olup Antep'e İstanbul'a atanacağıma Kırklareli'nde Yalova'da Bolu Çanakkale'de.. ünv.memuru olmayı tercih ederim.İşyoğunluğu-stresi, büyük şehirde yaşamak istememem,alımın mülakatlı olması vb. sebeplerden dolayı.

85 puan üstü uluslrarası-eko-çeko vb. (işl-kamu-maliye harici) bölümlerin gümrüğü değerlendirmesi gerektiğini düşünüyorum.85 üstü İktisat mezunlarıysa gümrük konusunda benim gibi kararsız mı acaba...

Son alımda SGK'nın alım yapması bizleri kurtarır.. Hatırladığım kadarıyla SGK tüm bölümlerden alım yapıyordu ve uzun zamandır 2013-1'den beri adam gibi bir sayıda alım yapmadığı da düşünülürse alım yapması durumunda güzel bir sayıyla karşılaşabiliriz. Kötü senaryoda ise SGK'nın merkezi alımdan çıkması (uydurma veya kulaktan dolma bilgiler olduğunu düşünsem de gerçekleşme ihtimalini de gözardı etmemek gerek) toplam alım sayısının azalmasıyla birlikte 85 üstü birçok kişinin atanamaması sonucunu doğurabilir.

BU BÖLÜM MEZUNLARI, son alım ve şu anki gümrük alımı için sizler neler düşünüyorsunuz?

Güncel gelişmeler ışığında durumumuzu yorumlayalım. Önümüzü biraz daha fazla görmeye çalışalım.

CANER

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İktisat
:) 85 üstü puanlılardan kAYGILANAN sadece BENİM ANLAŞILAN.
Boşa mı kaygılanıyom nedir :)
Madem her şey toz pembe, gümrüğe de başvurmayayım o zaman.
Sileyim bari konuyu...

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
:)

CANER

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İktisat
Raportörlüğe başvuracaktım, şu an itibariyle başvurmama kararı aldım.
Umarım sonum @Yelken 'inkine benzemez.

murat.fx

Aktif Üye
başvuru yap ama rapörtörlük daha yapılabilir diyorlar ama diğerlerinin de maddi kısmı iyiymiş yap bir tercih

CANER

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İktisat
başvuru yap ama rapörtörlük daha yapılabilir diyorlar ama diğerlerinin de maddi kısmı iyiymiş yap bir tercih
İki gün daha var bakalım... Yaparsam raportörlüğe yapacağım zaten rotasyonu olmamasından dolayı.

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
Caner hocam sıralama kaçta şuan sende :)

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
Raportörlüğe başvuracaktım, şu an itibariyle başvurmama kararı aldım.
Umarım sonum @Yelken 'inkine benzemez.
ben derimki riske etme! daha once begenıpte basvurmadıklarımı beklemekle gectı son zamanlarım ve stresı cok kotu. ıktısat bıle ceko vb lere benzedı ıyice alım olur muhakkak ama ne kadar olur nasıl olur ayrıca gumrukte mulakat var zaten olma ıhtımalıde olmama ıhtımalı kadar. sende benım gıbı cok uzun bekledın sahsı kanaatım tabı secım senın.
raportorlerın ıs yuku fazla ama bence keyıflı ıs gecıcı yapsamda :) ama gumruk memurlukta degerlendırılebılır.