Son Dakika:Kaymakamlık için KPSS şartı Kalktı!

Konu, 'KPSS A Grubu' kısmında Sbky88 tarafından paylaşıldı.

1. Sbky88

Sbky88 84,527

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Hükümetin yaptığı yönetmelik değişikliği ile kaymakam adaylarının KPSS'ye girme şartı kaldırıldı. Böylece KPSS'den 80 ve üzeri alma şartı aranmaksızın KaymakamlıkSınavı'na başvurmak mümkün olacak.

Hükümet'in, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelikte değişiklik yapılmasına ilişkin kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Böylece kaymakam adayları da MİT, İçişleri, Adalet Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlıkları Teftiş Kurulları, Jandarma Genel Komutanlığı ve Askeri Adalet Teftiş Kurulları gibi Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) istisna tutulmuş oldu.

2. chaborz

chaborz VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    tik pesindeki haber siteleri gibi carpitilmis baslik acma modasi forumlara da mi sicradi?

kendi sinavini yapan kurumlarin ayrica kpss istemesinin geregi yok zaten. butun a grubu kadrolar icin kalksin ya da sadece kpss olsun kurumlar sadece mulakat yapsin.

lacivert ve Asya_Asya bunu beğendi.
  3. Sbky88

Sbky88 84,527

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Yok bu tik peşindeki bir başlık değil kardeş, tarafımca düzenlenmiş algı yumuşatma operasyonudur. Çünkü bu başlığı ve içeriğini okuyan arkadaşlar hazırlıklı olsun yakında KPSS gerçekten kalkacak :D En azından İİBF adına durum her geçen gün kötüye gideceğini söyleyebilirim şuanda İİBF'ye üniversiteli niteliksizler gözüyle bakılıyor nedeni ise sistemin getirdiği yarım milyon işsiz İİBF mezunudur. Bu arada Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olarak haberi kendi açından değerlendirdiğini düşünüyorum. Kaymakam adayı o 80 puanı geçebilmek için çalıştığı KPSS A grubu dersleri Kaymakamlık sınavında işine yarayacaktır ancak KPSS B grubu Genel Yetenek Genel Kültür derslerine boşuna çalışmış oldu. Burada kalksın tabi ya o da kalksın bu da kalksın diyeceğine İİBF mezunlarının durumu nedir nereye gidiyor bunları düşünsen daha iyi olurdu.

4. freezenty

freezenty Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    8
    şimdi kaymakamlık için ne gerekiyor ben tam anlamadım

5. chaborz

chaborz VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    bir reklamcinin sozu vardi `reklam, yarim gerceklerden tam yalanlar uretme sanatidir` diye.. senin basligin da ayni sekilde olmus. algi yumusatma operasyonuymus. dupeduz yalan baslik atmissin. konunun tartisilmasini istiyorsan ki bence de tartisilmali o zaman duzgunce ver haberi ve basligi ondan sonra konusalim tartisalim ama insanlari kandirip bu basliga cekmek ne kadar etik?

bu ulkede muhalefet edenlerin en buyuk sorunu ne biliyor musun? muhalefetin halk tarafindan ciddiye alinmamasinin en temel sebebi hicbir fikir uretmeden istisnasiz herseye muhalefet etmesidir. iktidarin yaptigi herseyin kotu, yanlis, basarisiz oldugunu soyleyerek muhalefet yapilacagini sanmalaridir.

akpnin bir milyon yanlisini sayabilirim bu forumun ilgi alanina giren. kpssden memurlarin ozluk haklarina kadar. ama kaymakamlik sinavina girmek icin ayrica bir sinava girme zorunlulugunu kaldirmalari onlardan biri degildir. aksine olmasi gerekendir. merak ediyorsan soyliyeyim ben girmeyi dusunmuyorum kaymakamlik sinavina..

haberin icerigi dedigim gibi tartisilabilir ama yapilan yanlis olsa dahi bu konu bana ulkenin ucte ikisi aclik siniri altinda yasarken, gunde ortalama 3-4 insanimiz is kazalarinda hayatini kaybederken agaclar kesilmesin diye eylem yapanlarin sitemlerine benziyor...

sen buraya gelip de her biri bir sermaye ve guc odaginin eteklerine tutunmus kene misali o degerli basin organlarimizin ucuz, kiskirtici numaralariyla insanlarin ilgisini cekmeye calisirsan kusura bakma arkadasim ben seni ciddiye alamam.

6. beterböcek

beterböcek beter1böcek Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Algi yumusatma nedir ya?kafaniza gore is yapmayin.bi haber verecekseniz bunu dogru düzgün yansitin.kpssnin tamamen kalkmasi ile kaymakamlikta kpssnin kalkmasi ayni sey mi?

7. muhtarrr42

muhtarrr42 VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    318
    Eğitim:
    Lİsans Üstü
    Üni:
    ODTÜ
    Bölüm:
    Lojistik Yönetimi
    Ya bi yere yerlessek artik..her gecen gun biseyler deigisio.insan bi istio sonra gozu basmio...

8. EcLipse

EcLipse İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    Kaymakam olabilmek için artık KPSS'ye girmek gerekmeyecek.

Hükümetin yaptığı yönetmelik değişikliği ile kaymakam adaylarının KPSS'ye girme şartı kaldırıldı.

Böylece KPSS'den 80 ve üzeri alma şartı aranmaksızın Kaymakamlık Sınavı'na başvurmak mümkün olacak.

RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANARAK YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

Hükümet'in, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelikte değişiklik yapılmasına ilişkin kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Böylece kaymakam adayları da MİT, İçişleri, Adalet Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlıkları Teftiş Kurulları, Jandarma Genel Komutanlığı ve Askeri Adalet Teftiş Kurulları gibi Kamu Personel Seçme Sınavı'nın dışında tutulmuş oldu.

KPSS'DEN 80 ALAN BAŞVURABİLİYORDU

İçişleri Bakanlığı ağustos ayında yaptığı ve 60 adayın alınacağını ilan ettiği son duyurusunda, Kaymakamlık sınavına girilebilmesi için KPSS'den en az 80 puan alma şartı aramıştı. Eylül ayında yapılan son sınava da bu şartı taşıyan adaylar başvurmuştu.

kaynak: http://www.haberler.com/kaymakam-adayligi-icin-kpss-ye-girmek-6664964-haberi/

9. İİBF

İİBF Admin Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    418
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    ÇEKO
    Konu vardı birleştiriyorum hocam iki konuyu haberiniz olsun.

10. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    e zaten bayaa zor bi sınavı yok muydu?? diploma puanı falan ararlar birşey bulurlar

11. Sbky88

Sbky88 84,527

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Başlığın
    Kafanıza göre iş yapmayın derken konu açmak için sizden izin mi almamız gerekiyor? Haber tamamen benim gazetede gördüğüm başlık ve içerikteydi. Başlığı özellikle o şekilde açtım çünkü KPSS kalkmasa bile bir Kaymakam Adayına göre bence KPSS artık kalkmıştır. Bunun yanında 2014 KPSS'ye hazırlanmış tüm Kaymakam Adaylarının boş yere Genel Yetenek ve Genel Kültür çalıştığını Türkiye'de her yerde olduğu gibi seçme kişilere yönelik (Sayısal dersleri zayıftır Matematik yapamıyordur KPSS puanı düşük gelmiştir ama Alan kısmında iyidir.) uygulamalarla torpil için kapı aralandığını herkes bilsin. Gelelim başlığı neden o şekilde attığıma benim bu siteden herhangi bir çıkarım yok tıklamayla cebime para da girmiyor. Burada kadro peşinde koşan insanların Kaymakamlık için KPSS şartı zaten saçmaydı demesi ne kadar doğrudur ve bunun yavaş yavaş KPSS şartı kalktı, Dayısı olan tüm Lisans mezunları artık Kaymakam olabilecek vb. şekilde devam edebileceğini göz önünde bulunduruyor musunuz? Türkiye'de 10 yıl belki daha fazla süredir devam eden mevcut ilk atama koşulları bir anda değişiyor ve İİBF'liler bunun kendisi için iyi bir şey olduğunu zannediyor. Merak etmeyin bu düzenlemeler nasıl ki Bedelli Askerlik düzenlemesi bazı kişilerin oğulları içinse bu düzenlemeler de sizin benim için değil belli başlı kişilerin amacına hizmet eden düzenlemelerdir. Bir Kaymakam Adayı olarak bu ülkede KPSS benim için kalkmıştır, bitmiştir böyle bir sınavın varlığını kabul etmiyorum.

12. beterböcek

beterböcek beter1böcek Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    En basta yazdigin kadar sacma bi cikarim olamaz.ben senin ne kopegine hoşt dedim ne tavuguna kışt dedim.kime bu atariniz bu kadar anlamlandiramiyorum da!sana izin alacaksın diyen mi oldu?kafaniza gore cevirmeyin basliklari demek istedim.ben haberlerde KAYMAKAMLIKTA kpss kalkti haberini duyduktan sonra hemen siteye girdim.paylasimda bulunulmus mu diye.KPSS KALKTI yazisini da gorunce heralde o karar da kesinlesti diye düşündüm.sen algi yumusatacaksin diye yalan yanlis baslikta paylasimda mi bulunman gerekir?

Ayrica da insanlar burda bütün düşüncelerini paylasmak zorunda degil.keza bircogunun da kendini burda birseyleri yazmamak icin tuttugu da aşikâr.cogu insan bircok şeyin farkinda.sirf 2gun sonra memur olursam ve bunlar aleyhime kullanilirsa diye yorumdan kaçınıyor...anlayana...

13. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    valla yazmim dedimdi ama haklı çıkmaya calisman tuhaf geldi. algı yumusatayim derken tüm algilarimi kapattın sen. geçici bilinç kaybı yaşadım başlığı görünce. çok hassas çok sıkıntılı bir dönem o baslik okuyan herkesi icerigi görene kadar delirtecek üzecek bir baslikti. başlığı olduğu gibi aldıysanız da o başlığı koyan kişi de baya dengesizmis

14. deniz candan

deniz candan Yeni Üye

Ödül Puanları:
    6
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Boğaziçi Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
  15. cenk coban

cenk coban VİP Üye

Ödül Puanları:
    318
    kaymakamlıgın kendı yaptıgı test usulu sınav da kolay denebılır dığer a grubu sınavlara göre.önemlı olan orada mulakat

Sayfayı Paylaş