Sorum var.

brkygt

İyi Bilinen Üye
Arkadaslar kusura bakmayin belki sorulmustur ben biraz goz gezdirdim bulamadim.

Ben Kasimda askere gitmeyi dusunuyorum yanliz aciktan alimli memuriyetler icin (gumruk) askerdeyken basvuru yapabiliyormuyuz. Yoksa bos bos alim yapacagi tarih bile belli olmayan tarihi mi bekleyeyim. Bu konuya hakim olan arkadaslardan cevap bekliyorum.

Tessekkurler..

sinoplu

Güzel düşün güzel yaşa
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
Genel itibariyle ilanlarda şu yazar
Alım ilanı yayınlandığı tarihte askerlikle ilgisinin bulunmaması
Misal vereyim 1 eylülde askere gideceksin diyelim bir ilan 2 eylülde yayınlandı başvuramazsın ama 30 ağustosta ilan yayınlansa başvurursun mülakata gğdebilirsen de gidersin mülakatsız sadece puanla alan bir yerse ve kazanırsan senin yerine bir yakının evrakları toplayıp teslim eder bşr dilekçe yazarsın 1 eylülden beri asker olduğumdan dolayı diye
Ataman yapılır askerlik bitimi işe başlarsın
Umarım açıklayıcı olmuştur
Yalnız önemli bir husus şudur ki önemli olan askerlikle ilgili ilanda ne yazdığı çünkü kriter o şarttır
Şahsi fikrim ise puan iyiyse 1 yıl içünde atanma durumun varsa alımları bekleyip işe başlayıp öyle askere gitmek en garanti yol budur

gıt askere gonul rahatlıgıyla,mulakat zamanı ızın alıp gırıyorsun,askerden sonrasına kadar hakkın saklı kalıyor

Arkadaslar kusura bakmayin belki sorulmustur ben biraz goz gezdirdim bulamadim.

Ben Kasimda askere gitmeyi dusunuyorum yanliz aciktan alimli memuriyetler icin (gumruk) askerdeyken basvuru yapabiliyormuyuz. Yoksa bos bos alim yapacagi tarih bile belli olmayan tarihi mi bekleyeyim. Bu konuya hakim olan arkadaslardan cevap bekliyorum.

Tessekkurler..
Ne karar verdin hocam?

sanches

İyi Bilinen Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
BU KONU BENI DE COK DUSUNDURDU PUANIM 81.89 NE OLUR BILMIYORUM AMA BOZDUM TECILI KASIMDA ASKERIM ALLAH'IN IZNIYLE HAKKIMIZDA HAYRLISI OLSUN...