SOSYAL GÜVENLİK KURUMU HELLO FAX ETKİNLİĞİ

Konu, 'İİBF Mücadele Forumu' kısmında sanches tarafından paylaşıldı.

1. sanches

sanches İyi Bilinen Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Arkadaşlar..!!! Aşağıdaki metni HELLO FAX aracılığıyla SOSYAL GÜVENLİK KURUMU'na gönderiyoruz.
    Ankara ekibine destek için kurumları fax yağmuruna tutmamız şart ..!!
    Fax no : +903122078144

işletmeci00 bunu beğendi.
  2. Tgb06

Tgb06 Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    Sosyal Güvenlik Kurumu’na

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunları öğrenimi süresince kamu kurumlarında görev yapmak üzere dört yıl boyunca eğitim almış, gerekli donanıma ve deneyime sahip olan yegâne mezunlardır. Aldığımız eğitim gereği kurumunuzda hakkıyla görev alabileceğimizi ve başarılı olabileceğimizi düşünüyoruz.

5502 sayılı Kanunun 3 üncü maddesinde Sosyal Güvenlik Kurumu’nun tanımlanan görevleri için personel istihdamında bu alanda gerekli altyapıya sahip olan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunları tercih etmek etkin, süratli ve kaliteli sosyal güvenlik hizmeti sunan, toplumun güvenine sahip ve aktüeryal dengelerini sağlamış, saygın bir kurum olmanın yanında kaliteli, adil, kolay erişilebilir, insan odaklı hizmet veren, aktüeryal ve mali açıdan sürdürülebilir bir sosyal güvenlik sistemini başarı ile yürüten ve geliştiren bir kurum olmanın da anahtarıdır.

Kurum olarak 3001 ve 4001 kodlu atamaları tercih etmeniz bu alanda eğitim görmüş gerekli donanıma sahip bizlerin mağdur olmasına sebep olmaktadır. Özünde İktisadi ve İdari Bilimler bölümlerine ait olan ve “idari kadro” niteliği taşıyan bir kadroya “herhangi bir lisans mezunu olmak” şartının konulması, sınavla kazandığı İktisadi ve İdari Bilimler bölümünde 4-5 senesini harcayarak yine sınavla kazandığı puanıyla memur olma hakkını elde eden bir adaya apaçık haksızlıktır. Herhangi bir lisans mezunu olmak koşuluyla personel alınması kesinlikle yanlış bir uygulamadır. Yapılacak işin mahiyeti doğrultusunda eğitim almış ve ilgili işin direkt muhatabı olan bir fakülteden mezun olmuş aday yerine “herhangi bir aday” alınması Avrupa Birliği uyum süreci kapsamında kurumsal bazda uzmanlaşma çalışmaları yapan çağdaş Türkiye’ye yakışmayan bir uygulamadır. Üstelik İktisadi ve İdari Bilimler mezunu olmayan bir adayın ilgili kadrolara alınması hem zaman hem de verimlilik kaybıdır.

Unutulmamalıdır ki 3001 ve 4001 kodu ile yerleşen adayların neredeyse tamamı daha sonra kendi branşı ile ilgili bir kurum ve kadroya geçmek için muvafakat talebinde bulunuyorlar ve bu durum hem ilgili kurumu hem de onlar yüzünden açıkta kalan İktisadi ve İdari Bilimler mezunu adayları mağdur ediyor. Bu yanlış uygulamanın son bulması için gerekli düzenlemelerin yapılmasını ve 400.000 mezunu olan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin mezun yükünün hafifletilmesi için kadro artırım yoluna gidilmesini rica ediyoruz.

Saygılarımızla,

işletmeci00 ve sanches bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş