Sözleşmeli memurluk kazanıp gitmemek?

Eğitim
Lisans
Üni
Erciyes Ünv.
Bölüm
İşletme
Arkadaşlar malum sınav sonuçları daha yeni açıklandı ve 90 puan aldım. Bu süreçte KPSS'nin ne olacağı belli olmadığı için 13 Temmuz'da Gümrük Muhafaza memurluğu mülakatına ve 12 Ağustos'ta da PTT'nin kendi bünyesinde yapmış olduğu sınava girdim.

Eğer olur da bu iki kurumu da kazanıp sözleşme imzalamazsam ÖSYM'nin yapmış olduğu merkezi atamalarda herhangi bir ceza durumuyla karşılaşır mıyım? Dersane hocamız 3 yıl boyunca tercih yapamazsın gibisinden bir şey söyledi ama ihtimal vermedim. Böyle saçmalık olabilir mi gerçekten?

Zira ne gümrük muhafaza ne de ptt direkt olarak atama yapmıyor, asil kazansanız bile tam teşekküllü hastanelerden sağlık raporu istiyor.
Benimle aynı durumda olanlar illa ki vardır. Tecrübeli kişilerden yorum bekliyorum.

Eğitim
Lisans
Üni
Erciyes Ünv.
Bölüm
İşletme
anladık 90 puan almışsın hayırlı uğurlu olsun bunun için 2 başlık açıp diğer heryere yazmakbiraz abartılı olmamış mı

Eğitim
Lisans
Üni
Erciyes Ünv.
Bölüm
İşletme
anladık 90 puan almışsın hayırlı uğurlu olsun bunun için 2 başlık açıp diğer heryere yazmakbiraz abartılı olmamış mı
Amacım kesinlikle gösteriş yapmak değildi kusura bakmayın. Dersane hocamın "ptt'yi kazanıp da gitmezsen 3 yıl tercih yapamazsın" sözü üzerine içime kurt düştü. Ben de sadece doğru bilgi almaya çalışıyorum.