Sözleşmeli olup 1 yılını dolduran arkadaşlardan eş durumuna bağlı tayin isteyenler?

41döners

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Arkadaşlar merhaba. Son alımda sözleşmeli olarak girdik şükür ama bu sözleşmeli olmak kısmı bizleri aile bütünlüğü açısından mahvetti. Biliyorsunuz sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin bakanlar kurulu kararnamesine bağlı atandık. Ve tayin hakkı için 1 yıl bekledik. Şimdi Merak ettiğim yılını dolduran ve şartları taşıyan arkadaşlardan kimler tayin istedi? Cevap geldi mi? Fikir alışverişinde bulunalım.

Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İşletme
Arkadaşlar merhaba. Son alımda sözleşmeli olarak girdik şükür ama bu sözleşmeli olmak kısmı bizleri aile bütünlüğü açısından mahvetti. Biliyorsunuz sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin bakanlar kurulu kararnamesine bağlı atandık. Ve tayin hakkı için 1 yıl bekledik. Şimdi Merak ettiğim yılını dolduran ve şartları taşıyan arkadaşlardan kimler tayin istedi? Cevap geldi mi? Fikir alışverişinde bulunalım.
Bir yerden bilgi alabildiniz mi?

Issiz123

Gümrükcü35
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
Merhaba hangi kurumdansınız ben gümrük muhafaza memurum 1 yılı doldurdum eş durumundan tayin yokmuş diye biliyorum

tvkarakuş

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Ben istedim eş durumundan tayin çalıştığım il gitmem için muvafakat verdi ama gitmek istediğim il beni kabul etmedi. Eş durumundan tayin olan arkadaşlarım var. Sormak istediğiniz vasra süreç hakkında bilgi verebilirim

Issiz123

Gümrükcü35
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
Benim eşim özel bankada çalışıyor ben sözleşmeli muhafaza memurum. Olabiliyor mu bilgi verirseniz çok memnun olurum

Issiz123

Gümrükcü35
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
Ben istedim eş durumundan tayin çalıştığım il gitmem için muvafakat verdi ama gitmek istediğim il beni kabul etmedi. Eş durumundan tayin olan arkadaşlarım var. Sormak istediğiniz vasra süreç hakkında bilgi verebilirim
Kurumumuz ne peki

Eğitim
Lisans
Üni
Dokuz Eylül Ünv.
Bölüm
İşletme
Merhabalar ,
Biz de eş durumdan tayin talep ettik ancak istediğiniz yerde boş pozisyon yok diye yazı geldi genel müdürlükten. Bu aşamadan sonra ne yapmak gerekir acaba?

tvkarakuş

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
4b çalıştırma esaslarına göre karşı tarafta boş pozisyon olması gerekiyor takip edin başka tayin isteyen fln vrsa yada kadrolu alımlarla atanan boş pozisyon açılabilir. Ama orda çalışanlarla iletişime geçip becayiş yapmak isteyen birini bulabilirsiniz.

tvkarakuş

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Hangi kurumda olduğumuzun çok önemi yok açıkcası hepimiz 4b çalıştırılma esaslarına bağlıyız. İçişleri gümrük bakanlığı gibi bakanlıklar ilk defa 4b li aldığı için 4b şartlarına çok hakim değiller ve kimse çalışanını göndermek istemediğinden öyle bir hakkınız yok diye başından atıyor aslında şartlar açık ama en büyük sorun karşı tarafta boş pozisyon aranması ve amirin takdirine bırakılması. Boş pozisyon olmadığında yapılacak birşey kalmıyor Maleesef ama amir red ederse örneklerini bulup dava yoluna gidilebilir.

gmz44

Fikri hür
Eğitim
Lisans
Üni
Mevlana Ünv.
Bölüm
Diğer
Sözleşmeli muhafaza memurları için becayiş ve eş durumu için whatsapp grubu aşağısadır katılmak isteyenleri bekleriz
https://chat.whatsapp.com/CnOqHOZpgC6DhMG3QOC0pq
M
Merhaba İstanbul il göçte çalışıyorum bizim kurumda 3 sözleşmeli arkadaşımın tayini çıktı. İkisi bir yılını doldurmuştu biri doldurmadan üçünün de tayin yazısı çıktı. Neye bağlı tam bilmiyorum ama umarım sizin de olur.

deep55

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
ticaret bakanlığında sözleşmeli tayin duymadık henüz bekleyen çok

tvkarakuş

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Göç çok güzel bir uygulama yaptı gerçekten :harika: önceden dilekçe verip bir yılı doldurmadığı için red edilen eski dilekçeleri bile değerlendirip bir yılı dolduran ve doldurmaya çok yakın kişileri istedikleri yere gönderdi. Göç yeni bir kurum ama birçok işi kimseyi madur etmeden hallediyor. Bizim kurumlar gibi hantal değil

anılcan

Gümrük Memuru
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Şu ana kadar sözleşmeli personel tayin için dilekçeler verdiler ama henüz bir olumlu dönüş olmadı. olumsuz dönüldü hala bekletilen var ama tayini gerçekleşen bir personel bizim bölgemizde (Gürbulak) halihazırda yok. hepiniz için hayırlısı olsun.

Eğitim
Lisans
Üni
Trakya Ünv.
Bölüm
Maliye
Şu ana kadar sözleşmeli personel tayin için dilekçeler verdiler ama henüz bir olumlu dönüş olmadı. olumsuz dönüldü hala bekletilen var ama tayini gerçekleşen bir personel bizim bölgemizde (Gürbulak) halihazırda yok. hepiniz için hayırlısı olsun.
Kimlere nasıl olumsuz cevp verdiler

deep55

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
gün itibariyle 5-10 kişi eş durumuyla şehir değiştirmiş durumda bekleyen arkadaşlar varsa emsal olabilir eş durumu ama hepsi sanırım

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
peki eş durumu ile ilgili listenin üst yazısını görebilen oldu mu? Liste haricindekiler olumsuz mu değerlendirildi deniyor?
Aynen öyle. Hepimize red vermişler. Tek açık kapılarındaki yer yok demişler. Aile bir bütündür parçalanamaz. Dilerim bugün yaşadıklarımın bin beterini yaşasınlar. İnsanların hak ettiklerini bile vermiyorlar. Böyle rezillik olur mu! Personeline böyle eziyet edilir mi! 10 kişi tamam. Kalan insanlar peki? Derdim 10 kişi ile değil onların yolu açık olsun. Ama bizlere bu yapılan reva değil. Tabiki dava edicem ve size süreçten bahsedeceğim!