sözleşmelilere duyurulur

iibfli89

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
benim de benzer durum 2016 kpss ile ptt kazandım katiplik için başvurdum sıralama kesin gelir ama bu olaydan sonra ne olur bilmiyorum bilen de yok galiba cevap gelmiyor
Eğer ptt kazandıysan hiç bir sorun olmaz çünkü ptt 4b değil ihs li o yüzden sorun olmaz eğer 4b li bir yer kazandıysan sözleşme imzalanmadığı sürece yine bir şey olmaz

ulusemre

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Ya arkadaşlar aynı yazıya dönüp dolaşıp bakıyorum ben göremiyorum böyle bir şey biri beniaydınlatabilir mi lütfen

Eğitim
Lisans
Üni
Kocaeli Ünv.
Bölüm
İktisat
Ya arkadaşlar aynı yazıya dönüp dolaşıp bakıyorum ben göremiyorum böyle bir şey biri beniaydınlatabilir mi lütfen
Son çıkan yönetmeliğe göre sözleşmeli çalışanlar istifa ettikten sonra 1 yıl geçmeden başvuramıyor gibi, ama karışık olmuş net değil bence

Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
ÇEKO
benim anladigim eger 4/b li meslek olan ornek hemsire ogretmen vb alani kazanirsaniz gecis olur ancak infaz koruma zabit gibi meslek yani univde ogretimi olmayan bi yere geciste dur diyor gecemezsin :)) geekten kesin boyleyse ki ben oyle dusunuyorum cok iyi birsey oldu bu daldan dala gecisi onleyecek :)

ef4r4r4r

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
benim anladigim eger 4/b li meslek olan ornek hemsire ogretmen vb alani kazanirsaniz gecis olur ancak infaz koruma zabit gibi meslek yani univde ogretimi olmayan bi yere geciste dur diyor gecemezsin :)) geekten kesin boyleyse ki ben oyle dusunuyorum cok iyi birsey oldu bu daldan dala gecisi onleyecek :)
aynen öyle hocam

rammstein85

T.C Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
biyolog, öğretmen, psikolog gibi mesleklerde ilgili bölümlerden mezun olmak yazıyor burada sıkıntı yok lakin misal imd için Yükseköğretim kurumlarından en az lisans düzeyinde mezun olmak, İş ve Meslek Danışmanı Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmak ibaresi var kaldı ki üniversitelerde imd nin bölümü de yok siz diyorsunuz ki başvuru yapamaz bir de memurlar nette yazan ek-4 listesi bayağı kabarık ama dbp listesinde bazı bölümler yok misal gümrük muhafaza yok kaldı ki gümrük muhafaza diye ünide bölüm de yok malum net ne yapmak nereye varmak istemektedir :hrkbuya:

Mimitbiy

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Fırat Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Şimdi ben nüfusta büro personeliyim muayene memuru olamayacak mıyım ya

Man Of Steel

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İktisat
olursun kardeşim bu son gümrük alımına girdiysen yani ondan bahsediyorsan olursun, çünkü o alım bu sözleşme değişiklikleri olmadan önceydi, geçmişe yürümüyor, mülakata gittiğimde de iyice sordum etrafa, dediğim gibi zaten mülakatlara gelen ya sözleşmeli yyp ya ikm ya zabıt katibi ya ptt ya da mübaşirdi, 10 kişiden8 i yani çoğu atanmış memurdu öyle söyleyim,, sen büro alımlarına başvuramazdın ama muhafaza ve muayeneye başvurabilirdin e zaten muayene diyorsun sıkıntı olmaz. Lakin bundan sonra bu da değişti o yüzden son şansımız, inşallah olur artık ne deyim.

rammstein85

Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
bence olursun muayene memuru diye bi bölüm ünilerde yok haliyle muayene memuru diye bir meslek te yok ne var elimizde pekii muayene memuru ünvanı var pekii nasıl olunur iibf bölüm şartı ( öğrenim durumuyla kazanma) 35 yaş felan özel şartlarla olur 4 sayılı cetvelde muayene memuru da yok ne hikmetse malum net haberinde var

rammstein85

Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Bu yeni düzenlemeden dolayı öğrenim durumu itibariyle kazanılamayacak bir unvana geçiş söz konusu olamayacaktır.

Ancak, büro personeli, yurt yönetim personeli unvanı öğrenim ile kazanılan bir unvan değildir. Veyahut da İş ve Meslek Danışmanı unvanı öğrenim ile kazanılan bir unvan değildir.

acaba bundan kasıt 4001 mi gümrük öğrenim durumuyla kazanılan bi kurum sonuçta

Mimitbiy

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Fırat Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Ek 4 sayılı cetvelde muayene memurluğunu eklemişler hocam mart 2018 de alınan Bi bakanlar kurulu kararı var ona istinaden eklenmiş. Eklenmiş olsa geçiş yapamıyor muyuz

rammstein85

Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Ek 4 sayılı cetvelde muayene memurluğunu eklemişler hocam mart 2018 de alınan Bi bakanlar kurulu kararı var ona istinaden eklenmiş. Eklenmiş olsa geçiş yapamıyor muyuz
özellikle 4001 le başvurulan örnekler verilmesi bunu düşündürtüyor sanırım en doğru bilgi yeni ilanların mülakatına gidip oralardan sağlıklı bilgi edinmek gümrüğü meslekten saymamakta nedir ayrıca açın o zaman ünide bölümünü

Man Of Steel

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İktisat
Bu yeni düzenlemeden dolayı öğrenim durumu itibariyle kazanılamayacak bir unvana geçiş söz konusu olamayacaktır.

Ancak, büro personeli, yurt yönetim personeli unvanı öğrenim ile kazanılan bir unvan değildir. Veyahut da İş ve Meslek Danışmanı unvanı öğrenim ile kazanılan bir unvan değildir.

acaba bundan kasıt 4001 mi gümrük öğrenim durumuyla kazanılan bi kurum sonuçta
Evet, belli bir bölüm için açıldığı için bence de bariz belli bi meslek istiyor , belirtiliyor zaten iibf diye,, 4001 ayrımı ile olması gerek ve belirtilmesi gerek mutlaka karışıklık çıkmaması için..

Eğitim
Lisans
Üni
Karadeniz Teknik Ünv.
Bölüm
İşletme
Kurumlarda sözleşmeli olarak çalışan ve 6. ay sonunda sözleşme imzalayan arkadaşlar var mı ? Normalde yıllık Ocak ayında yapılan sözleşmemizi bu ay yeniden yaptık ve nedenini bilmiyorum.

tvkarakuş

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Kurumlarda sözleşmeli olarak çalışan ve 6. ay sonunda sözleşme imzalayan arkadaşlar var mı ? Normalde yıllık Ocak ayında yapılan sözleşmemizi bu ay yeniden yaptık ve nedenini bilmiyorum.
hangi kurum ben nüfustayım sözleşme falan imzalanmadı