Spk Lisanslama Sınavları

Konu, 'Banka-Bankacılık' kısmında Mustor tarafından paylaşıldı.

1. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Lisans belgeleri faaliyet alanı ve ihtisas konusuna göre farklılık göstermektedir. Bir lisans belgesini alabilmek için lisans belgesi ile aynı adı taşıyan sınavda başarılı olmak ve sınav sonrası koşulları yerine getirmek gerekmektedir.

Belirtildiği üzere lisanslama belgeleri, o lisans belgesinin arandığı görevlerin konularına göre ayrılır. Her belge için ayrı hazırlanan sınavlar bu görev konuları ile ilgili modüllerden, başka bir deyişle sınavın alt konu başlıklarından oluşur. Sınavların yapısına ilişkin ayrıntılı bilgilere SPF Lisanslama Sınavları sayfamızdan erişebilirsiniz.

Sermaye piyasasında çalışacak kişilerin görev konularına göre aşağıda belirtilen 8 adet lisans belgesi bulunmaktadır. Her bir lisans belgesine dair ayrıntılı bilgileri o lisans belgesine tıklayarak alabilirsiniz.

Kişisel kariyer planları doğrultusunda sermaye piyasasında çalışmak isteyenlerin öncelikle çalışmak istedikleri kurumlar, kurumlar bünyesindeki görevler ve görevlere dair lisans belgesi ve sınav sonrası koşullarına dair ayrıntılı olarak bilgi alması büyük önem taşımaktadır. Aşağıda belirtilen birçok lisans belgesi için sadece sınavı kazanmak yeterli değildir. Sınav sonrası koşullar arasında her bir belgeye özgü 4 yıllık öğrenim veren üniversitelerden mezun olma, sınavla ilgili alanlarda 3 yıl çalışmış olma gibi farklı şartlar aranabilmektedir.

Bu nedenle gerekli şartları yerine getirmiş veya sınavı kazandıktan sonra yerine getirebileceğini düşünen kişilerin ilgi duyduğu faaliyet alanlarını göz önünde bulundurarak, mevcut 8 belge arasından ilgili olanı seçip, kendilerine uygun belgeyi belirledikten sonra ilgili sınavlara başvurmaları tavsiye edilmektedir. Yukarıda da belirtildiği üzere, kariyer tercihlerinizi yaparken "Bir Bakışta Lisanslama" sayfamızı ziyaret edebilir ve dinamik sorgulama yapabilirsiniz.

betimlemeツ bunu beğendi.
  2. HoRoZ'28

HoRoZ'28 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    388
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Sınavı aralıkta ama ben daha başlamadım ileri düzey alacağım güya :D evlendik barklandık düzene giriyoruz yavaş yavaş bi yerden başlamak lazım bu spkya

3. Mustor

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    başvuruları bittimi bu sınavın kardeşim

4. HoRoZ'28

Ödül Puanları:
    388
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    3 17 kasım yeni başladı daha

5. HoRoZ'28

Ödül Puanları:
    388
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    basvuru.spl.com.tr

6. Mustor

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Sınav başvuru Sistemi yeni lisans tebliği kapsamında yapılan güncelleme çalışmaları nedeniyle kısa bir süre kapatılmıştır.

7. HoRoZ'28

Ödül Puanları:
    388
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Ben bu sınavına başvurmayacağım bi yeni notları kitapları çıksında piyasaya öyle başlarım şimdi spk sitesinde ki notlarla alt yapı kurmak daha mantıklı geliyor bana

Sayfayı Paylaş