SPK sınavı

Konu, 'Banka-Bankacılık' kısmında HoRoZ'28 tarafından paylaşıldı.

1. HoRoZ'28

HoRoZ'28 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    388
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Bu sınava daha önce giren arkadaşlar var mı aramızda.Durum nedir ben artık özel sektörde hayatımı idam ettireceğim için spk alırsam kobi falan olma şansım olur 3 yıla falan Tavsiyede ederim bankalarda çoğu çalışanın bu belgesi yok tamam sabah 9 aksam 5 gözüküyor ama 7den önce cıkamıyorsunuz bankadan lakin idare eder maaşı sosyal konumu şükür dedittiriyor

2. HoRoZ'28

Ödül Puanları:
    388
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    SPKyı tek düşünen benmiyim ya :) yok mu İİBFli dostlarımdan bu lisansı almayı düşünen vatandaş

3. TR Türkistan

TR Türkistan Üye

Ödül Puanları:
    8
    Hocam 2009 da temel düzey aldım staj yaptığım bankaya başvurdum adamlar geri bile dönmedi. kamudayım şimdi daha sonra bankalara uğraşmadım. küçük çaplı aracı kurumlar dönüş yapmıştı onla da ben ilgilenmedim. kamuda olmasaydım banka düşünüyordum o yüzden almıştım. İllaki banka için 1 adım önde olursun, ama temel düzeyden öteye geçmek lazım ki bankadada farkın olsun ya da aracı kuruluşlarda. ben ayrıntılara inmedim ama aracı kurumlarlada görüşürsen iyi olur diye düşünüyorum.

4. HoRoZ'28

Ödül Puanları:
    388
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İktisat

Ben zaten Bireysel Emeklilik Danışmanıyım sertifika aldım bankaların kobi veya bireyseli için BES ve SPK öncelik deniyor artık banka üzerinden çalışıyorum 2 yıl geçsin biraz yükselme adına geçiş yapacağım illa ki o yüzden spk istiyorum bakalım hayırlısı almak gerek diye düşünüyorum KPSSden umudumu kestim ben açıkcası

5. TR Türkistan

TR Türkistan Üye

Ödül Puanları:
    8
    Hocam tüm lisansları alabilirsen hele ki gayrimenkul değerleme falan senden kralı olmaz öyle durumda müfettişlik falan hariç memurluğa gelme zaten. Herkes ne kadar ilk başta yeterki bi atanim desede yarıdan fazlası tekrardan sınavlara hazırlanıyor. çünkü düz memurlukta ne uzarsın ne kısalırsın hele birde çok sıkıntılı yerdeysen tam bela oluyor. Yine de halimize çok şükür o ayrı. Allah herkese iş güç nasip etsin

Sayfayı Paylaş