şu rezilliğe bakın puanlara

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında lizgeviyal tarafından paylaşıldı.

1. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
  2. direniibf

direniibf VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Made in Turkey

3. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    hayır hocam adamın snirini bozan nokta bu adamlar zaten klavye dersini görmüş tutup onlarla diğer üniv mezunlarını aynı kategoride aynı kpss puanlarıyla yarıştırdılar adamlar hem lise mezunu hem de puanlar 70lerde yani o kadar üniv mezunu adam boş bunlar işin kolayını bulmuşlar resmen sirk gösterisiymiş şu katiplik sınavı adam lise mezunu ben kpss den 87 aldım diyor tabi hakkım diyor yahuu senin o lise kpss den 87 in lisansın 75 ine anca denk geliyor gerçekten de made in turkey ne biçim bir çarpık sistemdeyiz madem böyle bir durum var lisansçılara ayrı kadro açılıp kendi kpss puanlarıyla yarıştırsalardı liselileri de kendi aralarında şu puanlamaları gördükçe cidden çivisi çıkmış dedim her şeyin

4. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    ne hikmetse hepsinin de mülakatı 100 ilginçtir bunlar fıttır zeka sanırım

5. direniibf

direniibf VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Sonuna kadar haklısın dediklerinde ama görüyorsun işte bu adaletsizlikler bu ülkede eksik olmuyor. Bazen düşünüyorum adaletsiz alınmış bu kadar insanın arasında memur olmak acaba insanı ne kadar mutlu eder. Ama elimiz mahkum ne yapalım?

lizgeviyal bunu beğendi.
  6. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    hocam mülakatlarına 100 verilmiş ben kpss puanlarını da geçtim adam hem lise mezunu hem puanı 70 biz de üniv mezunuyuz hala beklemedeyiz ne kadar okursak o kadar enayiyiz bence

direniibf bunu beğendi.
  7. Yelken

Yelken Admin Yetkili Kişi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    ben onların hakkı olduğunu düşünüyorum açıkcası yanlış olan o sınavlara bizimde girebiliyor olmamız!
    tepki gösterebilirsiniz -mantık çerçevesinde- anlarım ama herkesin düşüncesi farklı olabilir.
    biz nasıl 4001 nasıl maliyede çalışıyor diye deliriyorsak onlarda bizim için aynı şeyi düşünebilir ki bence haklılar bende son cezaevleri için olana başvurdum ama çaresizlikten yoksa benim alanım değil.
    lisans okuyanlar iş bulmadan önlisana liseye iş verilmesin mantığınıda yanlış buluyorum her alan farklı eğitim süreleri gerektirir adliyede katiplik yapmak için ekonometri dersi almam gerekmiyordu!!!
    hep bize demeyeceğiz haklı olanı haklı bulacağız ki haklı olduğumuzda desteklerini alalım.

8. vesaire86

vesaire86 Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çanakkale 18 Mart Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    Katılıyorum. Bu nasıl SGK ya Maliye ye Tapuya Kyk ya.. vs sadece İibfli alınmalı diyorsak bu a adalet meslek yükselin kadrosu aslen.. Hı öyle olmuyor tabi. Son bir yılda SGK ya 10.000 şehit yakını alındı. Kyk herkese açıldı. Maliye bizden bile almıyor. Olan İİBF ye oluyor. Bizde mecburen katip olmaya çalışıyoruz.. Yoksa biz kim katiplik kim. İcra müdür yardımcısı bizim olmamız lazım adaletcilerinde katip mübaşir vs kadroları olması.. Sen meslek yüksek okulu mezununu icra müdür yardımcısı, Maliyeciyi mübaşir , mühendisi maliyeci yaparsan işte böyle sistemin içine edersin..

9. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    hocam tamam da o zaman neden lise lisans kpssi bir tutuld;u bu adamların zaten kazanacakları belli biz neden bu adamlarla yarıştırıldık sirk gösterisi mi yapıldı adamlar zaten bu işin dersini görmüşler ama adalet 2 yıllıklar yerine adalet meslek liseleri yereleşmiş yani hep liseliler yerleştirilmiş adamlar üniv okumadan emek vermeden pat memur oldular mülakat puanları 100 kpss puanları 70 lerde ben bunu eleştriyorum ve adamın teki çıkıp ben lise kpssden 87 aldım diyor o 87 lisansın 75 ine bile denk gelmiyor

10. vesaire86

vesaire86 Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çanakkale 18 Mart Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    Yukarıda da yazdığım saçma sapan bir hale getirdi bunu hükümet. Birilerine yaranmak için yapmaya başladı bunu başta. Şimdi o kadar aldı yürüdü ki yılda yüz bin sözleşmeli alıp kadrolara geçirir oldu.. Adil olmayan bir sistemde adalet arama..

11. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    liseliler atanırken üniv mezunlarının boşta olması gayet sinir bozucu tepkim buna

12. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    ne hikmetse bu sene her ilanda liselileri görüyorum bu adamlar neden bu sene bu kadar el üstünde tutuluyor

13. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Herkesin eli herkesin tabağında

"Betimleme tapatalktan bildiriyor."